Ledsprogress LedsProgress is lichtend voorbeeld Omzet verdrievoudigen Hoge kwaliteit Vader Ouinten van de Vrie Senior startte in 1975 het bedrijf Vrieland in Eindewege, eind jaren tachtig bestond het bedrijf uit 120 vaste medewerkers, 300 thuiswerkers en 3 sociale werkvoorzieningsschappen. Meer dan 50.000 spots per week werden toen gefabriceerd en op de Europese markt verkocht. Geen kleine speler dus! Zoon Ouinten kwam in 1982 bij dit bedrijf en hij heeft zich sindsdien altijd bezig gehouden met de verdere ontwikkeling van verlichting. Met de ruime ervaring vanuit het verleden en enkele ervaren medewerkers is LedsProgress ontstaan. LedsProgress biedt een zelf uitgedacht programma van inbouw- verlichting aan andere verlichtingsfabrikanten onder hun eigen private label. Ouinten de Vrie vertelt over de doordachte werkwijze van LedsProgress: "We combineren Nederlandse elektronica met metalen onderdelen uit China. Grote voorraden van deze onderdelen zijn gestationeerd op sociale werkvoorzieningsschappen zoals Orionis in Vlissingen en Betho in Goes. Door order- gericht te assembleren is het mogelijk om de producten altijd te voorzien van de laatste LED-technologie. Daar waar concurrenten produceren in China met een logistiek proces van minimaal 3 maanden, slaagt LedsProgress er op dit moment in om zelfs grote aantallen van meer dan 1000 stuks binnen 2 weken te produceren. Alle producten van de sociale werkplaats worden in de eigen verzendafdeling van LedsProgress op de kenniswerf in Vlissingen nog eens gecontroleerd voordat ze naar de klant toegaan." Het bedrijf heeft ondertussen meer dan 20 mensen op de loonlijst en biedt indirect werk voor 50 mensen op de sociale werkplaatsen. Er is veel geld geïnvesteerd in het bedrijf maar sinds medio 2013 worden al zwarte cijfers gerealiseerd. Het eind van deze groei is nog niet in zicht want samen met de ondersteuning van 2 grote investeringsgroepen zijn er plannen om de omzetten binnen enkele jaren te verdrievoudigen. De keuze om zich te vestigen in Vlissingen is met name genomen door de steun die DOK41 aan het bedrijf kon bieden met huisvesting en het openstellen van hun netwerk. "Vanaf de start van het bedrijf is er een eigen merk 'llluxtron' op de markt gebracht. Wat begon als een experiment voor de Nederlandse markt is uitge groeid tot een aparte distributiefirma met verkoop in meer dan 50 landen. De werkelijke groei zal gaan ontstaan door Original Equipment Manufacturer bedrijven, de zogenaamde OEM firma's, die de producten onder eigen merk in hun eigen collectie nemen. Het is een daarbij belangrijk dat er goed op gelet wordt dat klanten zich zoveel mogelijk toeleggen op verschillende marktgebieden. Een OEM fabrikant die de shops voor tankstations inricht, heeft totaal geen last van iemand die hotels inricht in Tunesië", legt Van De Vrie de bedrijfsfilosofie uit. De producten worden alleen aangeboden via de technische markt en niet via de consumentenmarkt. De reden hiervoor is dat LED-producten lang mee moeten gaan en er juist in de consumentenmarkt snel gekozen wordt voor LEDs en elektronica van lagere kwaliteit. LedsProgress zit met het eigen merk dicht op de markt en probeert voortdurend de kwaliteit van producten te verhogen door extra aandacht te geven aan de producten die defect raken. Van de Vrie: "Ondertussen zijn we erg trots dat van alle producten die in 2014 de markt ingezet zijn nog maar 0,17% is teruggekomen. We zien zelfs met wat aanpassingen mogelijkheden om dit nog te halveren. Met Chinese producten kun je percentages verwachten van boven de 1% tot soms wel enkele procenten. Dit is met name voor de installateur van belang omdat hij niet graag terug moet komen op een project dat hij in het verleden heeft opgele verd. Het is leuk om met een aantal gepassioneerde medewerkers iets moois tot stand te brengen in Zeeland. Het succes is de beste motivatie die we kunnen bedenken. Watje ook doet, uiteindelijk gaat het om samen iets moois neer te zetten, je kunt dit niet alleen!" LedsProgress Voltaweg lid 4382 NG Vlissingen www.ledsprogress.nl info@ledsprogress.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64