Orionis Van afstand tot werk naar gekwalificeerd personeel. HZ Hogeschool Zeeland is stuwende factor voor Kenniswerf. TEAM Industrial Services Wisselwerking met scholen voor Team Industrial Services interessant. VERHUIZING PZC 11 Orionis Walcheren aan de Oostsouburgseweg ïo is zowel verantwoor delijk voor de WWB (Wet werk en bijstand) als de sociale werkvoorziening op Wal cheren. „Onze positie op de Kennis- werf is een heel mooie. Mensen bin nen de sociale werkvoorziening moe ten steeds meer naar regulier werk dus we zijn altijd op zoek naar werkplaat sen", zegt communicatieadviseur Mar cia Wielemaker. De wisselwerking op de Kenniswerf komt bij Orionis prach tig naar voren. Zo verzorgt Orionis sa men met Scalda een opleiding en wer kervaringstraject tot horeca-assistent. De wekelijkse kenniswerk-lunch (voor alle Zeeuwse ondernemers, elke dins dag in Dok4i) wordt door deze men sen verzorgd, waar ook weer ervaring met catering kan worden opgedaan. Voor het Kenniswerf succes LEDSpro- gress worden de producten bij Orionis geassembleerd. „De Kenniswerf creëert en versterkt netwerken. Dat geeft een toegevoegde waarde voor zowel onze mensen als voor de werkgevers. Je zit dicht op elkaar waardoor je elkaar snel ler vindt en er vertrouwen groeit. Onze verantwoording om mensen met een afstand tot werk verder op weg te hel pen kan mooi aansluiten op de vraag naar gekwalificeerd personeel van werkgevers. Ook op detacheringsbasis kan Orionis een mooie match zijn." De Kenniswerf is zowel een innovatief bedrij venterrein als brain- port aan de Schelde dat zich onderscheidt door de aanwezigheid van de kennisinstel lingen RPCZScalda en de HZ", zegt voorzitter van het College van Be stuur HZ, Adri de Buck. Als leveran cier van hoger opgeleiden en als cen trum voor praktijkgericht onderzoek is de HZ een stuwende en onmisbare factor voor de Kenniswerf en levert een belangrijke bijdrage aan de econo mische en maatschappelijke ontwik keling van de regio. Ondernemers en instellingen kunnen profiteren van toegepast onderzoek via de HZ en daardoor slimmer, sneller en goedko per innoveren. De Buck: „Door het aangaan van duurzame relaties creëer je kennisketens waardoor je elkaar ver sterkt." Lectoren, docentonderzoekers en studenten doen onderzoek voor be drijven, bedrijven geven gastlessen en bieden stageplaatsen. In DOK41 krij gen jonge ondernemers de kans een bedrijf op te zetten. De HZ stimuleert dit ondernemerschap actief met haar Smart Services Boulevard. „Met een gezamenlijke visie ontstaat hier een nieuwe economische dynamiek. Vlis- singen is een stad met kansen. Dat moeten we met z'n allen benutten." Team Industrial Services is een gespecialiseerd technisch dienst verlenend bedrijf voor opdracht gevers zoals olieraffinaderijen, scheepswerven, staalconstruc tiebedrijven, chemische industrie, elektrici teitscentrales etc. De activiteiten omvatten onder meer reparatie van lekkages geduren de bedrijfsomstandigheden (Leak Repairs), machinale bewerkingen op locatie (Field Machining), het maken van nieuwe aanslui tingen in onder druk staande systemen (Hot Tapping en Line Stops) en het vastzet ten en losmaken van boutverbindingen (Bolting). Team Industrial Services heeft een eigen engineering afdeling en leidt mensen met een technische achtergrond van vmbo- tot hbo-niveau verder op. „Voor ons is de samenwerking met de scholen in teressant. Scholen zijn vaak op de hoogte van de nieuwe technische ontwikkelingen. Dat is een interessante wisselwerking met onze praktijkervaring. We kunnen elk jaar stageplekken en afstudeeropdrachten aan bieden. Omdat dit het hoofdkantoor voor onze Europese en Aziatische activiteiten is, hebben we naast techniek ook ruimte voor andere richtingen, bijvoorbeeld Finance of HR", vertelt general manager EurAsia, Frans van Kogelenberg. „We vinden het be langrijk dat startende ondernemers op de Kenniswerf ruimte krijgen. Wij willen graag helpen als startende ondernemers vragen hebben." DONDERDAG 30 OKTOBER 2014 Onze buren Marcia Wielemaker, communicatieadviseur bij Orionis. Adri de Buck, bestuursvoorzitter van de HZ. Frans van Kogelenberg, general manager EurAsia van TEAM Industrial Services.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63