17.30 23.30 VERHUIZING PZC 7 Om vijf uur, als voor de mees te mensen de werkdag ein digt, gaat het bij de PZC ge woon door. Lang niet alle verslagge vers zijn al klaar met hun artikel. Wat wel af is, wordt nu bekeken door de eindredactie. In ieder geval is om streeks deze tijd duidelijk wat er de af gelopen dag allemaal aan nieuws voor bij gekomen is. Tijdens het avondbe- raad worden de koppen weer bij el kaar gestoken. De houtskoolschets van het ochtendberaad is inmiddels een uitgewerkte tekening geworden. Maar er blijft nog altijd ruimte voor aanpassing: actueel zijn gaat vóór. Het moment breekt aan dat al le bits en bytes letters op pa pier worden. Ofwel: alle opge maakte krantenpagina's gaan via een computerverbinding vanuit Zeeland naar de drukkerij in Best. Daar staat de pers waarop onze krant gedrukt wordt. Elke nacht van 23.30 uur tot cir ca 1.00 uur vliegen daar ongeveer vijf tigduizend PZC's van de drukpers. Eerst de kranten voor Zeeuws-Vlaan- deren, daarna Walcheren, dan de Schouwse editie en als laatste de Beve- landen. Meteen na het drukken gaan ze in vrachtwagens naar het distribu tiepunt in Kapelle. En dan komt het moment waar het allemaal om draait: de krant die op de mat valt. Van uit Best zijn de kranten op het distri butiepunt in Kapelle gekomen. Van uit Kapelle gaan ze naar depots op Schouwen-Duiveland en Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen. Zevenhon derd krantenbezorgers zorgen dat er tussen 5.00 en 7.00 uur in totaal 45.408 kranten op de mat vallen. Daar naast worden er nog zo'n 3000 voor de losse verkoop verspreid. De PZC is Nederlands koploper als het gaat om mee lezen: kranten worden vaak met vrienden of buren gedeeld. DONDERDAG 30 OKTOBER 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59