4 12. 15. -fc- 6 VERHUIZING PZC Mensen die voor het eerst de redactievloer opkomen, valt altijd de rust op. Vooral door tv-series leeft het beeld van rin kelende telefoons en ratelende type machines. Maar ook bij de krant gaat alles via de computer. ICT'er Walter Geeraert waakt over de systemen. Dat zijn er nogal wat. Het archief is digi taal, foto's komen digitaal binnen, arti kelen worden digitaal uitgewisseld tussen de Wegener-kranten, de krant wordt op de computer opgemaakt en digitaal verzonden naar de pers in Best. Gaat in dat proces iets mis, dan stokt de productie van de krant. Ruben O reel, al jaren fotograaf voor de PZC, gaat op weg voor een opdracht. Grote kans dat Oreel niet alleen met een foto, maar ook met een nieuwtje terug komt. En daar is de krant blij mee. Een regionale krant moet het voor een belangrijk deel hebben van 'het nieuws op straat', nieuws dat mensen oppikken en met de redactie delen. Dat kan via een telefoontje (0118-434003), Twitter (@pzcredactie), de PZC-site (www.pzc.nl/tipderedactie) en Face- book (Facebook.com/de.pzc). Iets te melden? Laat het ons weten. Kranten maken is inspelen op wat er nü gebeurt (nieuws vinden en zo snel mogelijk via internet en krant verspreiden). Maar kranten maken is óók vooruit kijken (bijlagen plannen, de invulling bepalen van de glossy Geniet! die vier keer per jaar verschijnt, speciale pro ducties). Elke dag omstreeks 15.00 uur kijkt de chef uit vooruit. Hij bepaalt de volgor de en het aantal pagina's voor de krant van de komende dagen. Hoeveel redactiepagina's zijn er, hoeveel adver tentiepagina's, welke bijlagen verschij nen er, en hoe past alles in elkaar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58