l zeelandtheaters.nl 10 UIT Zestig jaar zingen met Middelburgs Kamerkoor AGENDA 30 okt. t/m 6 nov. f VR 31110 Scheldetheater Terneuzen LENETTEVAN DONGEN Cabaretprogramma Roedel ZA 01111 Schouwburg Middelburg DANNY VERA Theaterconcert The new black white ZA 01111 Theater de Mythe Goes DE BENDE VAN BEUVING Muziekprogramma Klap van de Korenmolen m.m.v. popkoor Flashback uit Gaes WO 05111 Theater de Mythe Goes DAMES VOOR NAVIEREN Cobaretprogramma Bruids- en grafwerk DO 06111 Scheldetheater Terneuzen VIJFTIG TINTEN... DE PARODIE Een verleidelijke en hilarische musical DO 06111 Schouwburg Middelburg MOESSON Thorn Hoffman - Gratis inleiding om 19.00 u. Het Middelburgs Kamerkoor viert zater dag (1 november) zijn 6o-jarig bestaan met het concert 'Lager wal Hoger sfe ren'. Het koor treedt op in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Vanaf mei, na het laatste concert van het koor, maakten de le den zich het repertoire voor het jubileum eigen. Dat gebeurde onder leiding van dirigent en componist Christian Blaha. Trevor Malloney speelt op de pia no. Hij is student van de University College Roose velt in Middelburg en een begenadigd pianist. Het koor bestaat uit 25 leden. „Dat is een goed aan tal voor een kamerkoor", zegt Kees van der Endt van het Middelburgs Kamerkoor. „Maar bassen, de zware mannenstemmen zouden we nog wel kun nen gebruiken." Het koor zingt composities van Jet- se Bremer, Blaha, Eric Whitacre, Alphons Diepen- brock, Francis Poulenc en Antonio Vivaldi. Noem de titel of laat drie maten van het lied horen en iedereen humt mee: Marina van Rocco Granata. Een groot heid neemt afscheid van de bühne. Het simpele, meeslepende liedje Marina was al in 1959 een wereldhit en dertig jaar later kreeg het nog een oppepper door een remix. Manuela heette de A-zij de van het singletje. Op de studiodag pende Rocco Granata snel een tekst voor een melo die, dat werd Marina. De platenmaatschappij zag echter niets in de liedjes en Granata eigende zich de eerste oplage toe, stopte het singletje in de jukebox van het plaatselijke etablissement en verkocht het via de middenstand. De eerste 300 van wat uiteinde lijk miljoenen exemplaren zouden worden, gingen als warme broodjes over de toonbank. „Door het suc ces van Marina heb ik niet verder kunnen studeren, maar de droom van beroepsmuzikant kwam uit. Het ongeluk van Marina is dat veel van mijn andere lied jes minder uitgelicht zijn. Ik heb andere, betere lied jes geschreven die recht uit mijn hart komen." Spontaan zingt hij Sammy dat hij schreef voor zijn zoon. De tederheid in de tekst maakt diepe indruk, terwijl de liefde in de melodie verscholen ligt. „Ik heb mijn kinderen groot zien worden, maar niet zien opgroeien. Als ik thuiskwam sliepen zij, als ik wakker werd waren zij naar school." Het tekent de familie- en gevoelsmens Rocco Grana ta. En ondanks dat de man wereldwijd successen vierde, blijft hij bescheiden. „Ik speel aardig accor deon, vooral de Rocco-stijl beheers ik wel. Maar ik ben geen virtuoos. Het is veel beter dat je je best doet om gewaardeerd te worden, dan de beste te zijn." Zijn jeugd verliep niet bepaald over rozen. Als zoon van een Italiaanse emigrant uit Calabrië had hij te maken met felle discriminatie. Italianen trokken massaal naar de mijnenstreken in Wallonië en rond Waterschei, waar ze het vuile, zware werk onder de grond verrichtten. Hij wil geen vergelijk maken met de huidige situatie met immigranten en werk zoe kende bevolkingsgroepen. „Macaroni- of spaghetti- vreters werden we genoemd. Of zwarte Indianen. We mochten niet voetballen. Mijn vader heeft tien jaar in de mijnen gewerkt zonder verlof. Als je ziek werd had je geen inkomen. Over vrij nemen had men nooit iets verteld. De situatie is geweldig verbe terd. Mijn ideaal is dat de wereld vrij zou moeten zijn voor iedereen. De politiek belemmert dat. Ik ben Italiaan en daar ben ik fier op. Het karakter hè. Maar ik voel me ook wereldburger. Ik ben overal graag, geniet dan van de sfeer. Vervolgens ben ik weer blij als ik terugkom in België." Dat reizen zal minder verplichtend zijn voor de man die wereldwijd hits scoorde, op de grootste po dia als Carnegie Hall en vooral in Duitsland erg po pulair was. Hij speelde wat rolletjes in films en com poneerde filmmuziek (o.a. Der Handier der vier Jah- reszeiten van R.W. Fassbinder). Granata zal Marina niet meer publiekelijk uitvoeren. Dit jaar kondigde hij zijn afscheidstournee aan. „Ik sta 63 jaar op het podium, 55 jaar als beroeps. Vooral het organiseren rond de optredens valt me zwaar. Ik doe geen pers meer, geen radio en tv, maar ik blijf betrokken bij muziek. Ik heb een uitgeverij en produceer. Ik blijf cd's maken. Het is geen afscheid als muzikant. Mijn hoofd zit nog vol muziek." SCHOUWBURG MIDDELBURG Toneel met Bram van der Vlugt, Kitty Courbois en Zeeuwse Concertzaal, zaterdag, aanvang 20.00 uur. Entree 14,50 euro. Jubileumconcert Middelburg Kamerkoor. Jubileumconcert in de Zeeuwse Concertzaal. Meer dan Marina Rocco Granata bezig aan zijn afscheidstoernee op de podia waarop hij 63 jaar furore maakte. Johan Voets HH door Marius Roeting Rocco Granata 2 november in Chassé in Breda, 23 nov. in staschouwburg van Brugge, 25 november in St Niklaas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50