Geert The Chiefs kijken over de Zeeuwse grenzen heen Eerste literaire concertlezing met Marcel Worms en K. Schippers UIT 3 De mannen van Geert The Chiefs zijn al een aantal jaar goed aan de weg aan het timme ren. Gewoon een bandje, ontstaan als zo vele bands. Zanger Geert van Oor schot en drummer Bart Kuijpers ken nen elkaar namelijk van de middelbare school. Maar niet alle bands die op de ze manier ontstaan, schoppen het zo ver als Geert en zijn Chiefs. De jongens deden mee aan een aantal Zeeuwse wedstrijden en vorig jaar aan het bandcoachingstraject Pop Aan Zee. Binnen Zeeland zijn ze inmiddels een gevestigde naam in de jonge popmu ziek. Folkpop, zoals het vaak genoemd wordt. Vrolijk, fris, energiek en meesle pend. Begin dit jaar kwamen Imara en Mira in zicht, die de jongens met zang zijn komen versterken. Bovendien heeft de band net zijn nieuwe single Fly To Freedom uitgebracht. Geert The Chiefs zijn zover om over de Zeeuwse grenzen te kijken. Ze deden al het voorprogramma voor niet geheel onbekende artiesten zoals Douwe Bob, Van Dik Hout en Racoon. Op dit mo ment reizen ze ook nog eens het hele land door voor de Popronde. Morgen hebben ze tijd gevonden om hun Zeeuwse fans een avond te verma ken. Met Keaton in het voorprogram ma, spelen zij in De Spot. kunnen zijn als je straight ahead speelt. „Het modernste dat je kunt doen, is jezelf zijn. We kennen de traditie. Maar we zijn jong en we pikken ook op wat we nu meekrij gen." McBride is de bassist met de helde re toon. Sprankelend en virtuoos articuleert hij elke noot op de con trabas. Soms in moordend tempo, dan weer met subtiele gestreken klanken. Hij staat er om bekend muzikanten om hem heen te inspi reren, te laten schijnen. Dat was dit jaar bijvoorbeeld goed te zien op North Sea Jazz. Daar trad McBri de als artist in Residence met ver schillende ensembles aan. In zijn bigband speelde de crème de la crème van Nederlandse jazzbla- zers. En zij produceerden vlam mende solo's met de meester ach ter zich. In zijn trio sluipt de bas sist wat vaker uit zijn begeleiden de rol. Dan speelt hij de melodieën op zijn bas. Melodieën uit stan dards en enkele originals van zijn eigen hand. Overtuigend en over weldigend gebracht, en met veel plezier. De eerste literaire con certlezing in de Klove niersdoelen brengt de auteur en dichter K. Schippers en pianist Marcel Worms naar Middelburg. K. Schippers (P.C. Hooftprijs- winnaar en genomineerd voor de AKO-Literatuurprijs) en Mar cel Worms hebben een muzi kaal en literair programma ge bouwd rond het nieuwe boek van Schippers 'Voor jou'. Met Marcel Worms stelde Schippers een programma samen waarin quasi-improvisatorisch muzi kaal commentaar wordt gele verd op de thema's die Schip pers aan de orde stelt. Schipper geeft niet alles prijs. Hij zal de inhoud van zijn ver haal ter plekke in Middelburg bepalen. De bezoekers kunnen ervan uitgaan dat een aantal on derwerpen zeker aan de orde komt, zoals het overlijden van zijn twee hartsvrienden Henk Bernlef en Gerard Brands. Zij verdwenen uit zijn leven, maar bleven toch bij hem door erover te schrijven in Voor jou. In Voor Jou komen ook herinne ringen aan jazzconcerten met Louis Armstrong en Thelonious Monk in het Concertgebouw aan bod en wordt het huis van de schilder Balthus bezocht. Schippers leest ook voor uit zijn dichtbundels 'Een leeuwerik bo ven een weiland' en 'Tellen en wegen'. De muziek bij dit programma is niet zozeer een illustratie van de door Schippers gelezen tekst. Eerder worden traditionele gren zen tussen genres doorbroken. Otto Ketting (componist, mu ziekpedagoog) mengde muzika le stijlen zoals Schippers dat graag met literaire genres doet. Van Satie bijvoorbeeld zal een deel van de 840 herhalingen van zijn Vexations klinken en ook muziek van Anton Webern (deconstructie), Robert Nasveld (een gedeconstrueerde blues) en Arnold Schönberg Ook Bill Evans komt langs, de favoriete jazzpianist van Henk Bernlef. Worms is actief als kamermu ziekspeler en solist. Sinds 1996 is Worms bezig met een Blues project waarvoor meer dan 200 Nederlandse en buitenlandse componisten een bijdrage lever den. Vanaf 2002 houdt de pia nist zich bezig met het piano- werk van Federico Mompou, waarvan hij in november 2009 een CD uitbracht met ongepu bliceerde pianomuziek van Mompou. Worms maakte 17 so lo CD's. In 2012 combineerde hij op CD Bachs Goldbergvariaties met Metamorphosis van Philip Glass en verscheen een CD met pianowerk van de Braziliaanse componist Francisco Mignone. www.pzc.nl/uit DONDERDAG 30 OKTOBER 2014 door llana Noot Geert The Chiefs, vrijdag in de Spot in Middelburg, foto Matthijs Vuijk Geert The Chiefs en Keaton, vrijdag 31 oktober, 21.30 uur, De Spot, Bed- dwijkstraat, Middelburg. Bezetting in Terneuzen: Christian Mc Bride (contrabas), Christian Sands (pia no), Ulysses Owen jr. (drums) Christian McBride Trio, zondag, 't Schuttershof, Middelburg. Aanvang: 15.30 uur Kees Schippers (foto) met Marcel Worms in de Kloveniersdoelen, foto Werry Crone Concertlezing Marcel Worms K. Schippers Zondag 2 november om 15.00 uur. Eerste literaire concertle zing in de Kloveniersdoelen in Mid delburg. Schuttershof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43