J FZC Danny Vera houdt voor zijn nieuwe theatertoer logischer wijs ook halt in zijn woonplaats Middelburg. Hij doet dat zater dag, in de schouwburg en zingt ook songs van zijn nieuwe EP The New Black and White. Op de nieuwe EP van Dan ny Vera 'The New Black and White' staan zes num mers, drie van eigen hand en drie covers. Een prelu de op de gelijknamige theatertoer die dit najaar is begonnen en die hem zaterdag novem ber naar de Middelburgse Schouwburg brengt. De titel dekt tevens de lading van zijn mu ziek. Dichtbij het geluid van eind jaren 50 en beginjaren 60 dat uit de fameuze Sun-studio in Memphis Tennessee kwam, maar wel met de inmiddels herkenbare en eigentijdse handtekening van de Middel burgse singer-songwriter. Zwart-wit beelden die hij met zijn stem, composities en interpretaties met gemak naar het hier en nu transponeert. Het is de eenvoud in volle glorie. „We hadden nog wat liedjes liggen die niet op het album kwamen. Daarmee gingen -we aan de slag. Met Reyer Zwart (bas/piano) nam ik in één take het num mer 'You' op. Zonder koptelefoons, in de zelfde ruimte en gewoon goed naar elkaar luisteren. Voor het album maakten we het ons steeds te moeilijk. Zo'n eenvoudige op name heeft die zwart-wit sfeer, ook al is het een song van nu. Dat is wat we met muziek doen, het nieuwe wat ouderwets maken en het ouderwetse wat nieuwer." 'You' begint met een piano en gitaar en dan die stem, zuiver met een indringende melancholieke kleur en ongepolijst begint Danny met de tekst 'I don't write ordinary lovesongs cause I'm not romantic in that way'. Toch is het die romantische inborst die de sfeer en uitvoering van de zes num mers een richting geeft. 'Bye Bye Eddy' een treurige ballad over een jeugdvriendje krijgt de gedragen en intieme uitvoering waar de song om vraagt. Een eigen num mer met de uitstraling van een klassieker die zomaar van Johnny Cash of Roy Or- bison zou kunnen komen. Op dezelfde manier krijgt 'Waiting For Me' een meeslepende desolate invulling die het tijdloos maakt. Met covers van Amy Winehouse ('Back To Black') en Heart ('All I Wanna Do') impo neerde Vera al eerder bij 3FM en aan de ta fel bij Matthijs van Nieuwkerk. Heel dicht bij het zwart-wit blijft de uitvoering van 'So Sad' van The Everly Brothers. Een bete re tribute voor de dit jaar overleden Phil Everly is nauwelijks denkbaar. Een duet waarbij de stem van zangeres Kris Berry voor de harmonische balans zorgt die het kenmerk was van de legendarische broers. Alles op de EP is een 'Veriaanse' tribute. Ook aan de Middelburgse band New Black White waarmee zijn vader in de jaren zestig in Zeeland toerde. De notering snel na het uitkomen in de album top tien van I-Tunes is de erkenning die het dubbel en dwars verdient. Donderdag 30 oktober tot en met woensdag 6 november 2014 UitGids Dromen van nagerecht bij Brasserie Domburg PAGINA 4 en 5 Schoonheid gevangen in grillige vormen PAGINA 10 Danny Vera in zwart en wit door René de Dreu Danny Vera met The New Black And White thea tertoer zaterdag 1 november in de Schouwburg Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Danny Vera is begonnen aan zijn theatertoer The New Black and White.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41