Maaroufi verkiest Serie C boven Hoek Roose en Lammerts bij WK op plek één en twee Eerste zege voor AZ onder Van den Brom 32 SPORT ORANJE Guus Hiddink kondigde een 'overduidelijk plan van aanpak' aan. Maar harde ingrepen bij zijn Oranje-troepen durft hij niet aan. De Belgisch-Marokkaanse Maarou fi meldde zich vorige week bij Hoek, waar hij weer op het veld wilde staan. Of zoals Hamzaoui omschreef: „Hij is op zoek naar het heilige vuur." Volgens af spraak trainde de technisch be gaafde middenvelder met de eer ste selectie van de topklasser mee. En viel direct in het pulletje bij trainer Kenny Verhoene. „Ik ken de hem nog van zijn tijd in Bel gië", gaf de Belgische hoofdcoach bij zijn aankomst al aan. „Over het voetbaltechnische hoefden we ons geen zorgen te maken. Maar het enige probleem is dat hij geen wedstrijdritme heeft. In mei speel de hij zijn laatste wedstrijd." De afspraak dat hij twee tot drie weken mee zou trainen in Zeeuws-Vlaanderen kon Maarou fi niet nakomen, want tot een de finitieve aanmelding kwam het niet. „Financieel was het simpel weg niet haalbaar", zei Hamzaoui gisteravond. „Bij Hoek wilden ze hem al na tien minuten hebben, maar hij heeft ook twee kinderen die hij moet onderhouden. We waren bezig met een club uit Amerika en ik kreeg een mail van Paganese Calcio 1926. Die club kwam met een goed bod. Vanoch tend heeft hij daar gelijk gete kend." De club komt uit in de Ita liaanse Serie C, het derde niveau. Paganese vindt zichzelf na tien speelronden terug op de dertien de plaats, met negen punten. Via de jeugdopleidingen van An- derlecht en PSV speelde Maaroufi zich op jonge leeftijd in de pictu re bij het Italiaanse Internaziona- le. Al op zeventienjarige leeftijd maakte hij daar zijn debuut in de Serie A, maar qua competitiewed strijden zou het daar ook bij blij ven. Via FC TWente, Vincenza Cal cio, AC Bellinzona (een Italiaanse en Zwiterse club in de marge) en MW Maastricht dwaalde hij af naar de krochten van het voetbal. Op de slotdag van de vierde en laatste tourstop waren Roose (33) en Lammerts (20) nog zeer aan el kaar gewaagd. De jongste won drie races op rij, maar had daar niet genoeg aan om het toernooi te winnen. Roose zegevierde in Pingtan, nadat ze ook in Oosten rijk en Duitsland eerste werd. Lammerts legde in het Chinese watersportoord beslag op de twee de plaats en vond zich ook op die tweede plek terug in het eindklas sement. Roose is al zo'n tien jaar actief op de wereldtour van de Professional Kiteboard Riders Association. Voor Lammerts was dit haar de buutjaar. Haar doel is om de beste freestyle kitesurfster van de we reld te worden, het slalommen doet ze erbij. In de wereldtitel strijd in de discipline freestyle weet ze al dat ze vierde gaat wor den. Er is nog wel één toernooi te gaan, volgende week in het Chine se Hainan. Op het drijfnatte Sportpark Het Panhuis ontbrak verdediger Si mon Poulsen bij AZ door een voetblessure. Doelman Esteban en aanvaller Aron Jóhannsson maakten hun rentree. Middenvel der Dabney dos Santos maakte zijn debuut in het basisteam van de Alkmaarse ploeg. PEC Zwolle leidde in de thuis wedstrijd tegen HHC Hardenberg (6-1) al na amper een kwartier met 2-0 dankzij twee treffers van Thomas Lam. De eerste kans was echter voor de bezoekers, die Tie- men van Hezel op de lat zagen koppen. Na een half uur voltooide Lam zijn hattrick (3-0). FC Groningen nam in de uit wedstrijd tegen Flevo Boys (1-8) ook al in de beginfase afstand. Bij rust was het al 1-3. Na bijna een uur moest Danny Hoesen met een blessure van het veld. SC Cambuur bereikte moei zaam de achtste finales. De Friese ploeg had op eigen veld heel wat te stellen met de amateurs van Scheveningen. Pas in de extra tijd van de eerste verlenging kon de thuisploeg de score openen. Uit eindelijk werd het nog 2-0 voor de Friezen. Volendam was met 1-8 veel te sterk voor Flevo Boys Emmeloord. ZEIST - Als in het bedrijfsleven een crisismanager 'duidelijke' maatregelen aankondigt, weet je meestal wel hoe laat het is. Er rol len koppen, de organisatie wordt grondig hervormd en nieuwe ma nagers met nieuwe beloften wor den ingevlogen. Zachte heelmeesters maken stin kende wonden, zo is het credo. Als je maar half ingrijpt, blijven de problemen door etteren: de be handeling is minder pijnlijk voor de patiënt, maar veroorzaakt later juist méér pijn. En wie wil dat nu? Bondscoach Guus Hiddink is plot seling die crisismanager, tegen wil en dank, na een desastreuze start bij Oranje, met drie nederla gen in vier duels. De kwalificatie voor het EK in Frankrijk is serieus in gevaar, iets dat na het onver wacht succesvolle WK niet voor mogelijk werd gehouden. Hiddink presenteerde zich in zijn eerste maanden als een warrig pratende meester uit het verle den, die geen modern lesmateri aal op zijn bureau had en zijn leer lingen na het kostschoolregime van Louis van Gaal te veel de vrije hand gaf. Hij moest een nooduit gang vinden samen met de ook al onder vuur liggende KNVB-direc- teur Bert van Oostveen. In een ronkend perscommuniqué, na cri sisoverleg, beloofden beiden een 'overduidelijk plan van aanpak'. Maar na het presenteren van de voorlopige Oranje-selectie giste ren voor de interlands tegen Mexi co (12 november, oefenduel) en Letland (16 november, EK-kwalifi- catie) blijft het uiterst mistig wat dat plan van aanpak dan precies inhoudt. Bij de samenstelling van de troepen is van een revolutie immers geen sprake. Hiddink ver mijdt harde ingrepen en beperkt zich tot enkele veilige, logische wijzigingen. Daryl Janmaat, die met een ongelukkige kopbal de nederlaag bij Tsjechië inluidde, is niet geselecteerd. Hij ontbrak te gen Kazachstan en IJsland ook al met een blessure. Ook Jeremain Lens, dissonant in de laatste inter lands, ontbreekt. Supertalent Memphis Depay en de opgebloeide Jetro Willems ke ren terug in de voorlopige selec tie. Verrassende namen ontbre ken. Hiddink had Adam Maher (PSV) kunnen belonen voor zijn goede spel of diens ploeggenoot Jorrit Hendrix, een van de revela ties van dit seizoen. Al was het maar om een signaal af te geven dat er ook fris bloed is. Maar de bondscoach vindt dat blijkbaar (nog) niet nodig. Zoals hij ook voorlopig vasthoudt aan Bruno Martins Indi, al de nodige inter lands een stoorzender in de Oran je-defensie. Of zijn 'overduidelijke plan van aanpak' niet louter een loze belof te is om de gemoederen rond Oranje te bedaren, zal dus pas in de interlandweek moeten blijken. Krijgen de assistenten Ruud van Nistelrooij en Danny Blind meer ruimte om zich te profileren? Blijft Robin van Persie de aanvoer der, na al die binnenbrandjes waarvan hij het middelpunt was? Gaat Guus het haantjesgedrag en het oude zeer binnen de gevestig de orde van Oranje (Van Persie, Robben, Sneijder, Huntelaar) ein delijk wegmasseren? Trekt hij de teugels aan om de vrijblijvend heid de kop in te drukken? Vra gen, vragen, vragen. Hiddink zal nu in ieder geval dui delijk moeten tonen dat hij een andere weg inslaat. Als hij die ge legenheid aan zich voorbij laat gaan, is hij zijn laatste restje ge loofwaardigheid ook kwijt. Zach te heelmeesters maken stinkende wonden, zo heet het dan. VOORLOPIGE SELECTIE NEDERLANDS ELFTAL door Mitchell Minnaard HOEK - Niet HSV Hoek, maar Paga- nese Calcio 1926 is de nieuwe club waar de voetbalnomade Ibrahim Maaroufi neerstrijkt. „Hij heeft van ochtend getekend", zei Youssif Hamzaoui gisteren. Naast tech nisch manager bij VC Vlissingen is Hamzaoui tevens begeleider van verschillende spelers, waaronder de 25-jarige middenvelder. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Kitesurfster Katja Roose, afkomstig uit Vlissingen, is gisteren in het Chinese Pingtan voor de tweede keer in haar car rière wereldkampioen slalom ge worden. Eerder greep ze de titel in 2012. Extra bijzonder was dat de nummer twee in de eindstand ook een Zeeuwse was: Annelous Lam merts uit Schuddebeurs. VEENENDAAL - AZ heeft gistera vond in het KNVB-bekertoernooi de eerste zege onder de nieuwe trainer John van den Brom be haald. De Alkmaarders versloegen de amateurs van GVW met 5-0. Harde hand Hiddink blijft uit door Roel Wiche Doel: Jasper Cillessen (Ajax), Tim Krul (Newcastle), Kenneth Vermeer (Feye- noord), Jeroen Zoet (PSV). Verdediging: Virgil van Dijk (Celtic), Bru no Martins Indi (Porto), Joël Veltman (Ajax), Ricardo van Rhijn (Ajax), Paul Ver- haegh (FC Augsburg), Ron Vlaar (Aston Villa), Stefan de Vrij (Lazio), Gregory van der Wiel (PSG), Jetro Willems (PSV). Middenveld: Ibrahim Afellay (Olympia- kos Piraeus), Daley Blind (Man. Uni ted), Jordy Clasie (Feyenoord), Leroy Fer (Queens Park Rangers), Nigel de Jong (AC Milan), Davy Klaassen (Ajax), Wesley Sneijder (Galatasaray). Aanval: Memphis Depay (PSV), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Lucia no Narsingh (PSV), Robin van Persie (Man. United), Quincy Promes (Sp. Moskou), Arjen Robben (Bayem). De jarige Phillip Cocu (midden) gaf een cadeautje aan Steven Bergwijn. De zeventienjarige PSVer mocht van zijn coach debuteren in het bekerduel tegen Almere. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32