mmmm Gevaarlijke capriolen Totale Brief aanvraag Artikel 12 krijgt steun politiek $L cuim d& (ffat Uitverkoop -30V'-(>0°o www.kerstaandekust.nl WALCHEREN 27 Bij de stoplichten op de kruising Sloeweg- Stoofweg bij 's-Heerenhoek kunnen auto's nu vrachtwagens inhalen. msi# !S,rtCt *4 ■V-u 'S-HEERENHOEK - 'Doorstroming N62 Sloeweg verbeterd, sluipen is niet meer nodig.' Matrixborden met deze tekst moedigen wegge bruikers sinds vorige week al op de A58 bij Kapelle aan om niet meer dwars door de Zak van Zuid-Beveland te rijden naar het Sloegebied of naar Zeeuws-Vlaan deren. Hans Euwe, projectleider Sloeweg van de provincie, merkt dagelijks dat dit geen loze kreet is. „Ik ben zelf lang schuldig geweest aan het nemen van de sluiproute, in de spits leverde de Sloeweg altijd tien minuten vertraging op." Sinds bij het kruispunt Stoofweg in beide richtingen over de lengte van een paar honderd meter een extra rijstrook voor rechtdoor ligt, zijn de files opgelost. „Eerst dacht DOELEN SLOEWEG ik dat het misschien kwam omdat het herfstvakantie was. Maar ook deze week stroomt het goed door, zelfs nu het vandaag regent in de ochtendspits." Ook gedeputeerde Kees van Beveren, die niet dage lijks over de weg rijdt, merkt dat de files weg zijn. „Voorheen hoor de ik elke dag bij de verkeersinfor matie op Omroep Zeeland dat er file stond op de Sloeweg. Sinds vo rige week is dat niet meer zo." •Euwe: „Als de Sloeweg straks ver breed is, is dit kruispunt er niet meer." De maatregel is dus tijde lijk en vooral getroffen om te voor komen dat wanneer straks de Sloeweg écht op de schop gaat de route niet één lange file wordt. „Op een gegeven moment moe ten weggebruikers wisselen van rijbaan. Dat komt omdat we niet een nieuwe weg naast de huidige weg kunnen leggen. Vanwege be staande bebouwing en grondaan kopen loopt de weg soms aan de ene en soms aan de andere kant van het huidige tracé", zegt Euwe. In rijstroken verdubbelt de Sloe weg maar qua breedte verviervou digt de weg zich. Van Beveren: „Dit plan is nog in de goeie tijd bedacht. Onder andere de ge meente Borsele wilde dat de weg recht doet aan het weidse, Zeeuw se landschap. Daarom komt er een brede groene strook tussen de verschillende rijrichtingen." Het duurt nog driekwart jaar voor dat weggebruikers van de volgen de verbetering kunnen profiteren. „Dan worden de nieuwe afslagen Heinkenszand, die al goed in het landschap te zien zijn, in gebruik genomen." Volgens Euwe is de planning wel afhankelijk van het effect van de zogeheten voorbelasting. Door een hoop grond op de plek van de toekomstige weg te leggen, moet de grond inklinken. „Je kunt voor af berekenen hoe snel de grond zakt, maar in de praktijk kan het altijd wat anders uitpakken." Ook het weer kan nog flink roet in het eten gooien. „Als we zo'n zachte winter hebben als vorig jaar, ha len we de paar weken vertraging die we opgelopen makkelijk in. Maar aan andere kant kan het ook RITTHEM - Joey Smet uit Hans- weert rijdt dagelijks naar zijn werkgever Istimewa Elektro in Vlissingen-Oost. „De doorstro ming is nu veel beter. Voorheen stond het verkeer op de hele weg vast. Vaak stond al file op de snel weg. Ik heb daar heel wat gevaar lijke capriolen gezien van auto's die er nog snel tussenschoten." Overigens ziet hij op het onlangs aangepaste kruispunt met de Stoofweg ook wel eens gevaarlij ke situaties. „Sommigen willen nog net een vrachtauto inhalen terwijl het eigenlijk niet meer drie maanden vriezen." Na de nieuwe afslag Heinkenzand, volgt de openstelling van ruimere op en afritten van de Sloeweg bij de knooppunten Bernhardweg en A58. Als laatste krijgt de ongelijk vloerse kruising bij de Molendijk vorm. „Omdat de nieuwe krui sing verhoogd wordt aangelegd is er heel veel grond nodig. Die grond moet uit het dijklichaam tussen de Sloeweg en de Nieuwe Rijksweg richting 's-Heer Arends kerke komen. Daar wordt nu al veel zand vanaf gesnoept, maar pas als de nieuwe afslagen klaar zijn, kan de ook de rest worden af gegraven. kan. Maar dat zal een kwestie van gewenning zijn", denkt Smet. Om niet onnodig tijd te verliezen, reed hij voor de herfstvakantie ook vaak de sluiproute, via 's-Gra- venpolder en Ovezande. „Dat le verde me een kwartier tijdwinst op. Nu het weer doorstroomt op de Sloeweg, ben ik daar mee ge stopt. Ik vraag me wel af waarom dit niet eerder is bedacht. Er wordt al jaren gepraat over de ver keersdrukte op de tunnelweg, ter wijl met deze simpele aanpassing een groot deel van het probleem kan worden opgelost." AANPASSINGEN SLOEWEG 7 Heinkenszand Nadat burgemeester Letty Dem- mers had uitgelegd dat de brief is opgesteld in overleg met het mi nisterie, kon iedereen zich toch in de inhoud vinden. Daarmee maken ze de weg vrij om de gemeente onder financieel toezicht te plaatsen van het Rijk en zo de financiële problemen op te lossen. Niet per direct. Wan neer de aanvraag is gedaan bij het ministerie van Binnenlandse Za ken, volgt eerst nog een onder zoek. Pas na anderhalf jaar krijgt de gemeente eventueel het stem pel: artikel-12. Het kan ook zijn dat het ministerie uiteindelijk die status niet toekent omdat het de gemeente toch zelf lukt om de fi nanciële problemen op te lossen. Daar gingen deze week echter geen van de volksvertegenwoordi gers vanuit. In de brief wordt be nadrukt dat het niet lukt om de begroting voor de komende jaren sluitend te maken, ondanks dat er door de gemeente zelf fors wordt bezuinigd. Nog forser bezuinigen is volgens die brief politiek niet haalbaar. VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES t'cki ets XANDER DE BUISONJE DO NIELSON LANGE FRANS 3JS ANITA MEYER NEW AMSTERDAM ORCHESTRA DONDERDAG 30 OKTOBER 2014 Op Sloeweg rijdt 't echt beter door ..-trom <"4 I Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, verkeer) en projectleider Hans Euwe. foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse Door de verbreding van de Sloe weg kan de route Goes-Gent snel ler en veiliger worden afgelegd. De N61 wordt ook in Zeeuws- Vlaanderen verbreed. Tegelijk wordt Heinkenszand met nieuwe op- en afritten ter hoogte van de Drieweg beter bereikbaar. Ook komt er een 'knip' in de N664. Zo is het voor mensen die van de Deltaweg richting de N61 rijden niet meer mogelijk om via 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen te sluipen. Het project is medio 2016 klaar. Meer info: zeeland.nl/sloeweg A58; Nieuwdorp Vernieuwde op- en afritten A58 Campin Stelleplas Nieuwe op-1 en afrit A581 Nieuw knooppunt Bernhardweg Verhoogde rotonde voor in- en uitvoegend verkeer infographic Donja Odijk i-. always the Man of a new Markt 4 4531 EP Terneuzen tel. 0115614845 VLISSINGEN - Enkele raadsleden plaatsen deze week nog een paar kanttekeningen bij de brief waarin gevraagd wordt om een Artikel 12 Status voor de Vlissingen. li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27