1749 Highlights of Costa Rica rijk is volkomen zoek' Polderman leest voor Uit CDA en minister Schippers keuren het uitbetalen van zwijggeld door Emergis af De partij stelt de kwestie vandaag aan de orde in de IXveede Kamer. Droog en zacht 15° DONDERDAG 30 oktober 2014 McBride en trio in Schuttershof Vandaag bij uw krant een bijlage over de verhuizing van de PZC naar Vlissingen p» V Word ook abonnee! Rondreis Kras.nl/36312 of bel 0900-9697,5cPm LONDEN - De 85 rijkste wereldbe woners zien hun vermogen elke minuut met een half miljoen dol lar toenemen. Afgelopen jaar groeide hun rijkdom met circa 244 miljard dollar. Ze bezitten evenveel als de armste helft van de wereldbevolking, die snel ver der in ellende wegzakt. Dit stelt een woensdag versche nen rapport van de hulporganisa tie Oxfam Novib. Het rapport waarschuwt dat een razendsnel om zich heen grijpende extreme ongelijkheid, 'decennia van strijd tegen armoede teniet dreigt te doen'. Volgens Oxfam Novib 'ontspoort de ongelijkheid' in zulke extreme mate dat snel moet worden inge grepen, bijvoorbeeld met een extra belasting op vermogens van miljardairs. Het aantal miljardairs is in de huidige crisis, tussen maart 2009 en maart 2014, verdub beld. Volgens Oxfam Novib zou een extra jaarlijkse heffing van 1,5 pro cent op het vermogen van alle mil jardairs het mogelijk maken alle kinderen naar de basisschool te la ten gaan en een elementaire ge zondheidszorg in alle arme lan den op te zetten. DEN HAAC - Het betalen van 2500 euro zwijggeld door Emergis is vandaag onderwerp in het Twee de Kamerdebat over de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Het CDA vindt dat het niet kan. Ook minister Edith Schippers (Volks gezondheid) keurt het af. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot stelde in 2012 al vragen aan minis ter Schippers over het uitbetalen van zwijggeld. Naar aanleiding van de berichtgeving in de PZC trekt ze vandaag weer aan de bel. Het Tweede Kamerlid vindt dat wat Emergis heeft gedaan, niet kan. Schippers keurt het uitbetalen van zwijggeld door Emergis af. De woordvoerder van de minister laat weten dat ze de zaak niet kent. Hij benadrukt dat de minister eerder al heeft gesteld dat van 'zwijgcon- tracten' in de zorg geen sprake kan zijn. Alleen al vermoedens daartoe zijn een signaal voor de Inspectie voor de Gezondheidszorg om na der onderzoek te gaan doen. De in spectie ziet de berichtgeving in de PZC inderdaad als een signaal en zal hier navraag over doen bij Emergis, liet een woordvoerder woensdagavond weten. Minister Schippers van Volksge zondheid schreef de Tweede Ka mer in 2012 al dat het betalen van zwijggeld bij medische missers 'zeer onwenselijk' is. DESTELLING UW MENING 413 reacties 3 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 256 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Ga naar www.pzc.nl/abonneren 100% vertrekgarantie 17 dagen al v.a. Geniet van de Arenal-vulkaan, het nevelwoud van Monteverde, de stranden van Manuel Antonio en 3 dagen Tortuguero. Vliegreis, hotels, NL-spr. reisleiding, vele maaltijden excursies Klantbeoordeling 8,5. Laatste plaatsen 10 december! Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Kamer praat over zwijggeld Emergis door Jeffrey Kutterink Emergis gaat zijn boekje te buiten EENS ONEENS 12% O pagina 22 en 23: van zwijggeld 'verhouding arm en Ik koop deze week een Zeeuws boek Reageer op pzc.nl 'S-HEER ABTSKERKE - Cabaretière Katinka Polderman opende gisteren de twintigste Week van het Zeeuwse Boek. De cabaretière schreef De onfortuinlijke dood van Krijn Kip en andere verhalen die best eens echt gebeurd zouden kunnen zijn (maar misschien ook niet), een verhalenbundel die tot en met zaterdag 8 november gratis te verkrijgen is bij aankoop van 15 euro aan boeken. Haar geboortedorp 's-Heer Abtskerke is het decor van de verhalen. Bij de presentatie las ze fragmenten voor bij haar oude basisschool, de kerk en het dorpshuis. „Katinka zorgt voor een vrolijke herfst", zei Anthoni Fierloos namens de Zeeuwse boekhandels, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1