Lammerts durfde niet te dromen van zo'n goed jaar "Als ik een boek uit heb, werk ik gelijk mijn account bii" 34 ZEELAND De mooiste boeken ontdek te samen! Maik de Wolf met vijf doelpunten topscorer bij Hulster koploper in de eerste klasse. Houd je favoriete boeken bij op een persoonlijke boekenplank Beoordeel boeken en schrijf je eigen recensies Win boeken en andere prijzen Het was voor Lammerts haar tweede podiumplaats dit jaar. Eer der eindigde ze in Egypte ook al als derde. In de strijd om de we reldtitel leverde de bronzen me daille de Schouwse overigens geen winst op. Ze stond vooraf gaand aan haar reis naar China al vierde en ze kan niet meer van die plaats afkomen, terwijl er vol gende week ook nog een laatste wedstrijd is Hainan. „Ik had niet durven dromen dat mijn eerste jaar in het wereldkam pioenschap zo goed zou gaan", reageerde Lammerts vanuit Ping tan. Maar ze heeft er wel verkla ringen voor. „Ten eerste zijn we in Nederland alle omstandighe den gewend. Harde en zachte wind, verschillende soorten gol ven... Dat helpt veel bij wedstrij den. In de voorgaande jaren bij het Europees kampioenschap heb ik al ervaren dat dat een groot w voordeel is en bij het wereldkam pioenschap is het omgaan met de Veersedam Auto slaat dubbelslag Het team van Veersedam Auto deed maandagavond in Middel burg goede zaken tijdens het Zeeuws indoorkartkampioen- schap. De ploeg vertrok bij de derde race van pole position, kwam na twee uur (en 165 ron des) als eerste over de finish en nam de koppositie in de hoofd klasse over. Snap On Racing werd tweede en staat nu ook tweede in het klassement Van der Lijke eindigt als negende Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg is gisteren bij de Tour van Hainan in China negende geworden in het eindklassement. De 23-jarige coureur van Belkin was daar mee de beste Nederlander. In de negende en laatste etap pe naar Chengmai werd de Walchenaar 58e in dezelfde tijd als winnaar Wouter Wip- pert, eveneens een Nederlan der. omstandigheden ook mijn sterke punt." Daarnaast heeft de Schouwse in de aanloop naar het seizoen veel gewerkt aan netheid van de trucs. „Ik heb vooral getraind op de lan dingen", liet ze weten. „Ik heb niet zozeer nieuwe tricks geoe fend, maar vooral mijn huidige tricks verbeterd en gezorgd dat ik bijna altijd goed land. In de wed strijd hebben we maar zeven mi nuten om te laten zien wat we kunnen. Dus constant na je tricks landen, is erg belangrijk." Lammerts is ook actief op het on derdeel slalom. In de WK-stand staat ze vooralsnog derde. Maar dit snelheidsonderdeel, waarop ze wel goed uit de voeten kan, heeft geen prioriteit. In Pingtan ver wacht ze daar niet al te veel van. Doordat ze bij het slalommen in eerdere WK-wedstrijden nog wel goed presteerde, verdiende Lam merts genoeg prijzengeld om nog aan het einde van het jaar naar China af te reizen. „Zonder sla lom was het niet gelukt. Daarom ben ik erg blij dat ik de keuze heb gemaakt om het dit jaar te probe ren." Voor de tour van 2015 probeert de Schouwse sinds kort geld te ver dienen met een eigen bedrijfje. Met enkele andere kitesurfsters verkoopt ze zelfgemaakte, wollen mutsen (beanies). TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Tencezaman zijn in de eerste klasse van Zeeuws-Vlaanderen nog steeds zonder puntenverlies. De titelhouder uit Huls't won met 8-3 van nummer drie Smit Sport- prijzen. Maik de Wolf had met vijf treffers een groot aandeel in de overwinning. T-Tel bleef dank zij een 16-9-zege op D'Ouwe Brug/Outokompu in het spoor van de leider. Onderin verloren LimeWorkx/'t Keldertje (9-2 van De Boemel) en Van Kouteren/ Driewegen (7-3 tegen OQ Value) opnieuw. Smit Sportprijzen-Tencezaman 3-8 (3-5): Smit Sportprijzen open de sterk en nam verrassend een 3-1-voorsprong. Nadat Remy de Die bijna de 4-1 (schot tegen de lat) maakte, viel het doelpunt aan de andere kant. Dat betekende de ommekeer. Nog voor rust zette Tencezaman de situatie recht. In de tweede helft wist Smit Sportprijzen, waarbij Niels de Booij ontbrak, niet meer te sco ren. T-Tel-D'Ouwe Brug/Outokom pu 16-9 (7-1): T-Tel maakte zijn re putatie als meest scorende ploeg van de eerste klasse opnieuw waar. Bij de rust was de wedstrijd al gespeeld. In de tweede helft profiteerde D'Ouwe Brug van slor digheden bij de Terneuzenaren. Dat leverde nog acht Sasse doel punten op. De Molenhoek-Du Commerce Bodyline 6-1 (3-0): De Molen hoek speelde een sterke wed strijd. De Terneuzense tegen stander kwam niet in z'n spel en wist slechts één keer te scoren. Marco Doens was bij de Hoekse ploeg de gevierde speler met vier treffers. Wentzler Pauwels-Baderie Dam 5-3 (2-2): Er was geen scheidsrech ter. Beide ploegen gingen akkoord met René Dankaart, leider van Wentzler Pauwels, als scheids rechter. De thuisclub was de bete re ploeg, maar kon het verschil pas na rust uitdrukken in de sco re. Doelman Eric de Boevere van Baderie Dam hield zijn ploeg heel lang in de wedstrijd, maar moest uiteindelijk capituleren. Doelpuntenmakers. Wentzler Pau wels: Yannick Vanhijfte 3, Martijn en Dennis van Passel beiden 1. Baderie Dam: Peter Hamelink 2, Marco de Put ter 1. OQ Value-Van Kouteren/Drie wegen 7-3 (3-2): Van Kouteren had lang uitzicht op een goed re sultaat. We gingen aanvallender spelen om de gelijkmaker te force ren", zei Frank Duitemeijer. Daar van profiteerde een sterker OQ^ Value drie keer. Annelous Lammerts surft nu netter dan voorheen, foto Hollandse Hoogte door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Kitesurfster Annelous Lammerts uit Schuddebeurs heeft gisteren extra glans gegeven aan v haar seizoen. Bij de WK-wedstrijd in Pingtan eindigde ze als derde in de discipline 'freestyle'. Vanuit Chi na liet de twintigjarige Schouwse weten 'ongelooflijk blij' te zijn. MIDDELBURG CHENGMAI Tencezaman poetst achterstand weg door Aector Dooms Smit Sportprijzen: Derek de Booij 2, Remy de Die 1Tencezaman: Maik de Wolf 5, Jari Vyaene 2, Joost Bou- man 1. Doelpuntenmakers. T-Tel: Can Kiran 7, Sezer Coban 7, Mohamed Kilic 2. D'Ouwe Brug: Kenneth van Zeele 3, Dario Sandrini, Leroy Maas beiden 2, Stijn Eggermont, Wesley Winne bei den 1. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Marco Doens 4, Jopie van 't Hof, Mi chael van Langevelde beiden 1. Du Commerce: Jelmer Dlngemanse 1. Doelpuntenmakers. OQ Value: Titia- no Staes, Steven Ockeloen beiden 3, Gerben Schram 1. Van Kouteren: Bo- ban Nisic, Frank Duitemeijer, Michel Hulsman allen 1. LimeWorkx/'t Keldertje-De Boe mel 2-9 (0-5): De Boemel legde de basis voor de zege met een ster ke eerste helft. Na rust waren er juist kansen over en weer. Doelpuntenmakers. LimeWorkx: Mi ke Stenzei, Jeffrey Buize beiden 1De Boemel: Randy Lauret 3, Robbin Cor- nelissen, Liam O'Shea, Niek de Meijer allen 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70