Havenlichaam krijgt gezicht Leerling na speciaal onderwijs in Wajong molenaar^ Verhuizen is niet nodig! V ierseizoenenband is nooit optimaal 6 BINNENLAND Vf Ja, stuur mij de gratis brochure over trapliften Naam Mevr. Dhr. 'Bedrijven worden vaker afgeperst' Bedrijven worden steeds va ker afgeperst, maar doen uit angst vaak geen aangifte. Mi nister Ivo Opstelten (Justi tie) vindt dat ondernemers sneller naar de politie moe ten stappen en wil nu bin nen de politie versterking re gelen om deze specifieke vorm van criminaliteit te gen te gaan. Overheid erkent zwakte met DigiD Overheidsorganisatie Logius erkent dat 12 gemeenten een jaar kwetsbaar zijn geweest voor misbruik met DigiD, de digitale handtekening waarmee burgers zich iden tificeren. De beveiliging van gemeentelijke sites zou on voldoende zijn geweest Vol gens Logius zijn er geen spo ren van misbruik gevonden. Museumrover krijgt zes jaar celstraf Een man uit Diemen moet zes jaar de cel in voor de roof van een kostbare mon strans uit Museum Gouda in 2012. De monstrans is nooit teruggevonden. De man heeft ook verschillende bero vingen van juweliers op zijn naam staan. De Rotterdamse politie probeert al maanden de identiteit te achter halen van de man die op 11 april door een schipper van een sleep boot werd gevonden in de Scheur haven bij Rotterdam. Het lichaam was in een verregaande staat van ontbinding waardoor het gezicht onherkenbaar was geworden. In een poging om een doorbraak in het onderzoek te forceren riep de politie de hulp in van foren sisch specialisten aan de Universi teit van Dundee in Schotland. Via geavanceerde computertechnie ken wist het team onder leiding van onderzoekster Caroline Wil kinson een gezichtsreconstructie te maken van de man. Op basis van een 3D-scan van de schedel werd de structuur van het gezicht van het slachtoffer in kaart gebracht. Er werd gebruik gemaakt van een replicatieproces dat bekend staat als stereolithogra fie. Met een computerprogramma werden lagen spier en huid toege voegd dat uiteindelijk leidde tot een driedimensionaal plastic mo- del. Het onderzoeksteam aan de Schotse universiteit produceerde eerder soortgelijke gezichtsrecon structies van de Schotse koningin Mary en koning Richard III. Met behulp van dit gezichtsmodel hoopt de Rotterdamse politie nu getuigen en bekenden van het slachtoffer te vinden. Uit forensisch onderzoek eerder dit jaar bleek dat het lichaam ver moedelijk al sinds augustus 2013 in het water heeft gelegen. De blanke, stevige man is zo goed als zeker door een misdrijf om het le ven gebracht. Omdat het slachtoffer specifieke tatoeages heeft, had de politie aan vankelijk goede hoop snel zijn identiteit te kunnen vaststellen. Zo bevat een van de tatoeages het woord Lenka, een plaats in Slowa kije en een veel voorkomende vrouwennaam in Oost-Europa. DEN HAAG - De meeste leerlingen die les krijgen op een school voor voortgezet speciaal onderwijs be landen, als ze eenmaal 18 jaar zijn, in de Wajong. Zeker 48 procent is helemaal afhankelijk van die uit kering voor jonge gehandicapten. Nog eens 20 procent heeft daar naast wel een baan, volgt een op leiding, of doet allebei. Het gaat vooral over lichamelijk en/of ver standelijk gehandicapten. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. „Ouders vragen zich af wat hun kinderen te wachten staat na het voortgezet speciaal onder wijs", verklaart woordvoerder Chantal Melser het onderzoek. Een grote groep leerlingen van het voortgezet speciaal onderwijs stroomt door naar het reguliere onderwijs. Vooral jongeren met gedragsstoornissen gaan bijvoorbeeld naar het mbo. Do ven en slechthorenden vinden -het vaakst meteen een baan en dan vooral in de handel. Andere oud-leerlingen werken in de hore ca, de industrie of in de zakelijke dienstverlening. In Nederland gaan 22.000 leerlin gen naar het voortgezet speciaal onderwijs. Dat aantal is in twin tig jaar tijd verdrievoudigd. De prestaties van de vierseizoe nenbanden, bedoeld om het hele jaar mee te rijden, waren in de test meegenomen. De resultaten kwamen overeen met die van de winterbandentest van de ANWB, vorige week. Dat is niet gek, beide organisaties ba seren hun conclusies op hetzelfde internationale bandenonderzoek. Vierseizoenenbanden scoorden daarin vooral slecht omdat zij on voorspelbaar en instabiel bleken bij het sturen. De uitkomst van de vergelijking winterband-vierseizoenenband ligt voor de hand. Twee derde van de Nederlandse automobilisten rijdt zomer en winter op zomer- banden. VACO, de organisatie van de banden- en wielen- branche, verwacht dat dat zo blijft. De vraag waarmee deze au tomobilisten, die niet van zins zijn banden te wisselen, beter af zijn, lijkt relevanter. De Nederlandse Consumenten bond, ANWB, VACO, maar ook rijinstructeurs tonen zich huive rig om die vraag te beantwoor den. Niemand wil een alternatief suggereren voor de veiligste va riant: zomerbanden in de zomer, winterhanden in de winter. Komt het antwoord na enig aandringen Vrijblijvend advies bij u thuis? toch, dan zijn ze het niet eens: „Je kunt dan beter het hele jaar op zomerbanden rijden, mits je je kunt permitteren de auto bij slechte omstandigheden te laten staan", stelt Sandra de Jong van de Consumentenbond. De ANWB is erg geschrokken van de slechte prestaties van de vier seizoenenband in de zomer, zegt bandenspecialist Menno Nee- teson. „Het is best een aardige band, maar bij heel hoge en heel lage temperaturen is hij onveilig. Waarvoor je kiest, hangt dus af van het gebruik. Je moet er niet mee op vakantie gaan." Dat zegt ook Edwin Brinksma van brancheorganisatie VACO. „Het is een compromisband, die presteert nooit optimaal. Maar op een auto waarmee alleen bood schappen gedaan worden, kun nen best vierseizoenenbanden lig gen." DEN HAAG DEN HAAG UTRECHT door onze correspondent Michiel Willems ROTTERDAM/DUNDEE - Het lichaam dat in april in de Scheurhaven bij Rotterdam werd gevonden heeft eindelijk een gezicht. Schotse on derzoekers hebben aan de hand van een schedelscan een recon structie van zijn gezicht weten te maken. Gisteravond werd het ver toond bij 'Opsporing Verzocht'. I De gezichtsreconstructie van de Universiteit van Dundee. UvlxcXc: beZo^tuA^/oofd eeü by Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wka-j.M3.pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet door Chris Halkes DEN HAAG - De vierseizoenenband deugt niet als alternatief voor de winterhand en is onveilig. Dat was de boodschap gisteren van de Con sumentenbond bij de publicatie van zijn winterbandentest. •Alleen geldig bij aanschaf van de Modul traplift. niet geldig i.c.m. andere acties Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis kunnen blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Dat kan met een traplift van Molenaar, maar begin ditjaar heeft onze overheid het belastingvoordeel op trapliften stop gezet. Hierdoor is de aanschaf van een traplift voor veel mensen niet haalbaar. Daarom geven wij als enige leverancier 21% BTW korting* bij aanschaf van de Modul traplift. Bel 0800 - 27 40 400 voor meer informatie of de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Onafhankelijk advies Levering vanaf 1 dag mogelijk Altijd een passende oplossing voor uw trap Tijdelijk 21% BTW korting* Zeer eenvoudig te bedienen Veilig de trap op Opvouwbaar, en af bespaart ruimte I Vierseizoenenband Bel direct 0800-27 40 400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6