op voor Ajax Robben in race voor Gouden Bal ZEELAND 33 KNVB-beker Uefa wuift protest Sporting weg Schalke 04 hoeft het duel met Sporting Portugal in de Champions League niet over te spelen. Dat heeft de disci plinaire commissie van de Uefa besloten. Sporting Portugal tekende beroep aan tegen de neder laag van 4-3 omdat het in blessuretijd onterecht een strafschop tegen zou heb ben gekregen. Eric Maxim Choupo-Moting bezorgde de Duitse ploeg vanaf 11 me ter een zege. Duitsland wil Spelen van 2024 De Duitse Olympische Sport bond (DSOB) gaat zich kan didaat stellen voor de Spe len van 2024 of eventueel 2028. Dat heeft het bestuur van de DSOB gisteren na een vergadering in Neu-Isen- burg bekendgemaakt Ber lijn en Hamburg zijn de ste den die in de race zijn. Nog geen enkele stad heeft zich bij het internationaal olympisch comité IOC kan didaat gesteld voor de Spe len van 2024. Boksster overleden na gevecht De Zuid-Afrikaanse boks ster Phindile Mwelase is twee weken na een gevecht waarbij ze knock-out werd geslagen, overleden. Dat heeft het Zuid-Afrikaanse ministerie van Sport giste ren bekendgemaakt. Mwelase werd op 10 ok tober bewusteloos afge voerd en lag sinds die tijd in coma. Brunei ligt op kop in eerste etappe De Nederlandse boot Brunei heeft de leiding overgeno men in de eerste etappe van de Volvo Ocean Race. Schip per Bouwe Bekking verleg de maandag zijn koers dich ter naar de Braziliaanse kust toe om een hogedrukgebied met nauwelijks wind te omzeilen. Zijn besluit wat om te varen, had succes. Bij de peiling van gister middag had Team Brunei 40 zeemijl voorsprong op Abu Dhabi Racing en 89 op Alvimedica. Korfballers Oranje groepswinnaar Het Nederlands korfbalteam is zoals verwacht moeite loos groepswinnaar gewor den op het EK in Portugal. Oranje versloeg gisteren ook Engeland met ruime cijfers: 38-11. Bij rust leidde het acht tal van bondscoach Wim Scholtmeijer met 19-6. Mick Snel was topscorer met acht doelpunten. Eerder was de titelverdedi ger al veel te sterk voor Duitsland en Rusland. gekomen van FC Groningen, zijn debuut Van 'oprollen' kwam ook in de tweede helft niets terecht. Urk bleef op karakter voetballen en compenseerde daarmee vrij een voudig het kwaliteitsverschil. Het verdiende zeker een doelpunt, kreeg daartoe ook drie grote kan sen, maar hij viel aan de andere kant via Zivkovic. Ondanks de 0-4 gingen de Urkers onder luid applaus de kleedkamer in. Trots stonden ze de pers te woord. Zij hadden hun dorp, dat toch niet de beste reputatie heeft in Nederland, uitstekend vertegen woordigd. De Boer was minder op getogen. „In het eerste kwartier schopten zij op alles wat bewoog. Daar moet je wel op voorbereid zijn, anders roep je het onheil over jezelf af. Gelukkig kwamen we nog voor rust op 0-3. Alleen moet je dan in de tweede helft ook mini maal drie keer scoren natuurlijk." ZÜRICH - Voetballer Arjen Robben maakt dit jaar kans op de titel van wereldvoetballer van het jaar. De Nederlandse international staat op een shortlist met 23 kansheb bers voor de felbegeerde Gouden Bal. De Fifa onthult begin vol gend jaar in Zürich wie de prijs mee naar huis mag nemen. De speler van Bayern Müchen krijgt concurrentie van onder an deren Lionel Messi, die in 2009, 2010, 2011 én 2012 tot beste voet baller werd uitgeroepen, en Cristi- ano Ronaldo, de nummer één van vorig jaar. Louis van Gaal dingt mee naar de titel van coach van het jaar. voor de jeugd. Dat dacht ik echt. Je bent hier gekomen voor iets en ook als het niet lukt, maak je het netjes af en pak je je verantwoor delijkheid. Dat hoort bij je baan." In de weken en maanden die volg den, vochten de teleurstelling en trots nog om voorrang. Soms ging Smeekens met die twaalf duizend sten naar bed om er de volgende ochtend mee wakker te worden. „Je bent schaatser geworden om olympisch goud te winnen. De kansen daarop zijn schaars. En de manier waarop het ging, was zó zuur. Toch ging het snel beter. Veel praten met mensen die dicht bij me staan heeft geholpen. Op het trainingskamp in Cecina in september kwam het personeel van het hotel waar we al jaren ko men naar me toe. Ze hadden alles van Sotsji gezien en vonden het geweldig. Dan ben ik weer op recht trots op het zilver. Ik weet ook dat ik niets heb laten liggen. Alles was tot in de puntjes uitge werkt. Dat scheelt ook." Ook de liefde voor zijn sport zorg de dat Smeekens snel anders ging denken. „Ik ben nog lang niet klaar met schaatsen." Het nieuwe doel, de eerste man ooit in de 33 seconden worden, was snel gevon den. Belangrijkste nieuwe vondst daarbij: de driepuntstart, met een hand aan het ijs dus. „Vanaf mijn achtste start ik op de traditionele manier. Maar als het goed is, le vert dit me tijd op bij de start, en dus bij de eindtijd. Maar je moet wel volhouden, want dat gaat niet meteen vanaf de eerste training goed." Met nog meer aandacht voor zijn bovenlichaam, de armbewegin gen, en met extra shorttracktrai ningen voor de techniek in de bochten hoopt Smeekens te sla gen. Kijkend naar de kalender - met alleen een WK allround op een hooglandbaan - zal het niet meevallen om die 33'er dit sei zoen al te rijden. „Het mag ook volgend jaar. Dit doel geeft me verschrikkelijk veel nieuwe ener gie voor de komende jaren." WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 NYON NEU-ISENBURG PRETORIA RIJSWIJK MAIA Derde ronde. Urk-Ajax 0-4 (0-3). 34. Duarte 0-1, 37. Milik 0-2 (strafschop), 40. Milik 0-3, 86. Zivkovic 0-4. Heracles Almelo-FC Emmen 6-2 (3-2). 17. Tannane 1-0, 28. Tannane 2-0, 35. Siekman 2-1, 36. Tannane 3-1, 40. Ban- nink 3-2, 64. Linssen 4-2, 66. Tannane 5-2, 78. Tannane 6-2. Bijzonderheid: Veld mate (Heracles) mist strafschop. WV-Venlo-MW Maastricht 2-0 (1-0). 38. Van Crooy 1-0, 68. Platje 2-0. De Graafschap-Deltasport 4-1 (2-0). 27. Tarfi 1 -0, 40. Lammers 2-0, 50. Boulfalfal 2-1, 63. Pröpper 3-1, 67. Meurs 4-1. Vitesse-FC Dordrecht 2-1 (1-0). 45. Vej- inovic 1-0 (strafschop), 81. Oliynyk 2-0, 83. Van Haaren 2-1. Fortuna Sittard-NAC Breda 2-3 (0-2, 2-2) n.v. 4. Seuntjens 0-1, 45+1. Tigha- douini 0-2 (strafschop), 51. Conneh 1-2 (strafschop), 58. Baur 2-2, 95. Falkenburg 2-3. Spelers: Gareth Bale, Karim Benzema (beiden Real Madrid), Diego Costa, Thi- baut Courtois (beiden Chelsea), Cristia- no Ronaldo (Real Madrid), Angel Di Maria (Manchester United), Mario Götze (Bayern München), Eden Hazard (Chelsea), Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint Germain), Andres Iniesta (FC Bar celona), Toni Kroos (Real Madrid), Phi- lipp Lahm (Bayern München), Javier Mascherano, Lionel Messi (beiden FC Barcelona), Thomas Müller, Manuel Neuer (beiden Bayern München), Ney- mar (FC Barcelona), Paul Pogba (Juven- tus), Sergio Ramos (Real Madrid), Ar jen Robben (Bayern München), James Rodriguez (Real Madrid), Bastian Sch- weinsteiger (Bayern München), Yaya Touré (Manchester City). Coaches: Carlo Ancelotti (Real Ma drid), Antonio Conté (bondscoach Italië/Juventus), Josep Guardiola (Bayern München), Jürgen Klinsmann (bondscoach VS), Joachim Löw (bonds coach Duitsland), José Mourinho (Chel sea), Manuel Pellegrini (Manchester Ci ty), Alejandro Sabella (bondscoach Ar gentinië), Diego Simeone (Atletico Ma drid), Louis van Gaal (bondscoach Nederland/Manchester United). droomt van twee 3'tjes jan Smeekens (links) draagt zijn verlies op de olympische 500 meter waardig. De sprinter uit Raalte feliciteert win naar Michel Mulder, foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69