Zwijgen Afkopen van fouten is niet gebruikelijk Nieuw onderzoek naar viskweek op land Robesin zet aangifte tegen PvZ-bestuur door ZEELAND 23 commentaar Amerikaanse eer voor filmscript van Benn Flore M r We hebben getekend dat we erover moesten zwijgen, maar ik voel me niet gebonden. Dat papier is ons in labiele toestand voorgelegd -'1 VLISSINGEN - „De inspectie is van mening dat er geen sprake is ge weest van een calamiteit. Maar dat dit wel had kunnen gebeu ren." Het opgeheven vingertje van de Inspectie voor de Gezondheids zorg is veelzeggend. Het draait om 'het ontbreken van duidelijke informatie, het onjuist of onvolle dig interpreteren van instructies en het ontbreken of het niet vol gen van protocollen'. 'Professio neel initiatief en visie' hadden mogelijk een verschil gemaakt in het verloop van het incident, oor deelt de inspecteur in haar rappor tage. Tegelijkertijd vertrouwt ze er op dat de maatregelen die Emergis heeft toegezegd te zullen nemen, afdoende zijn om de kwa liteit van de zorg op die afdeling te verbeteren. En daarmee is de kous voor hogerhand afgedaan, af gezien van een locatiebezoek dat in het vooruitzicht wordt gesteld. Secretaris Mandy Noordhoek van de cliëntenraad locatie Kloetinge, zegt niet te schrikken van wat (toevalligerwijs) haar broer en, bo venal, zijn vriendin is overkomen. „Af en toe gaat het gewoon goed fout. Maar over het algemeen gaat het momenteel best goed binnen Emergis. Ook met betrekking tot de behandelmethoden." Dat is ook het signaal wat direc teur Ad van de Kreeke van het Zeeuwse patiëntenplatform Kla verblad krijgt. Drie jaar geleden was hij nog uiterst kritisch op de zorgverlening door Emergis. „Ik heb de indruk dat ze inhoudelijk de zaken nu redelijk voor elkaar hebben. Ik heb geen verontrus tend beeld meer." Van de Kreeke kijkt wel op van de overeenkomst die Emergis met Rianne en Pieter heeft gesloten. „Ik heb er nog nooit van gehoord dat dit vaker zou gebeuren." Al kan hij zich er ook wel weer iets bij voorstellen, voegt hij daar ge lijk aan toe. „Het kan voor zo'n in stelling een overweging zijn 2500 euro te betalen in plaats van dé hele rimram van een langslepen de juridische procedure, wat je dan makkelijk 50.000 euro kost." De cliëntenraad krijgt de afhande ling van dergelijke conflicten niet te zien. Mandy Noordhoek zegt daarom ook niet te weten of Emer gis vaker op deze manier fouten uit de boeken probeert te houden. Het gebruikelijke prisma-onder zoek gaat wel standaard langs de cliëntenraad. De raad gebruikt de uitkomsten voor mogelijk advies tot verbeteringen. Emergis is vol gens de secretaris daarom ver plicht zo'n onderzoek uit te voe ren. De rapportage over Rianne heeft zij nog niet gezien. Uit het project De Zeeuwse Tong, dat eind 2013 werd afgerond, bleek dat de kweek van vis in bi- nendijkse zoutwaterbassins tech nisch haalbaar en economisch be taalbaar is. Toch zijn er nog de no dige risico's. Er ligt nog geen zout waterinfrastructuur binnen de Zeeuwse dijken. Een bedrijf van vijf tot tien hectare zou er in het geval van tong ongeveer één mil joen euro in moeten investeren. Dat is een drempel. De provincie wil niettemin een onderzoeks- en ontwikkelingsprogramma opstel len voor de kweek van kreeft, oes ters, vis en wieren. Dat is volgens haar een veelbelovende, duurza me ontwikkeling die banen kan opleveren. Daarnaast tekent de provincie be gin november een overeenkomst met Nederlandse en Braziliaanse partners voor zogeheten Living Lab Biobased. Het gaat om toege past onderzoek en uitwisseling van gegevens. Bij dit laboratium voor groene economie is ook de HZ in Vlissingen betrokken. Volgens Robesin heeft Rijk tij dens zijn vakantie in Tbrkije via de provider toegang gekregen tot de mailboxen van het Statenlid en zijn medewerkster. Vervolgens zou de partijvoorzitter berichten die hij daarin aantrof, hebben ver spreid binnen bestuur en onder sommige partijleden. Langs die weg kreeg Rijk er de hoogte van dat de fractievoorzitter bezig was met de oprichting van een andere partij. Het bestuur heeft Robesin gepasseerd als lijsttrekker voor de komende Statenverkiezingen, on danks de steun die hij geniet bij een groot deel van de leden. Robesin liet maandag al weten tot eind dit jaar op zijn post te te zul len blijven als Statenlid namens de PvZ. Op 22 december zijn de formaliteiten voor zijn nieuwe partij Provinciaal Belang Zeeland rond en gaat hij tot aan de verkie zingen van 18 maart onder die noemer verder. Emergis weigert te rea geren op vragen over een pijnlijk incident dat in juni vorig jaar plaatsvond. Een cliënt met ern stige gynaecologische klachten werd de dupe van onjuist han delen van het personeel van de instelling. De Inspectie voor de Gezondheidszorg constateert 'dat er geen sprake is geweest van een calamiteit. Maar dat dit wel had kunnen gebeuren'. Bo vendien ontbrak duidelijke in formatie en zijn instructies niet juist geïnterpreteerd, con stateert de inspectie. De reac tie van Emergis op het incident is opmerkelijk: de instelling zegt een intern onderzoek toe, maar dat onderzoek heeft nog steeds niet plaatsgevonden. Bo vendien betaalt Emergis de cliënt en haar partner 2500 eu ro om over dit voorval te zwij gen. Net zo opmerkelijk is dat nu het stel het zwijgen ver breekt, Emergis weigert te rea geren. Het incident roept veel vragen op. Het zwijgen van de directie kan er slechts toe lei den dat het vertrouwen in Emergis wordt geschaad. World Series of Screenwriting be oordeelt jaarlijks honderden inge zonden scenario's in dertien cate gorieën. Per categorie heeft de ju ry tien finalisten gekozen. Ook de top-3 in elke categorie is meteen bekendgemaakt. Flore behoort tot de Comedy-fina- listen, maar zit niet bij de drie prijswinnaars. Hij is zeer vereerd met de nominatie. De 67-jarige Goesenaar publiceert al enkele ja ren internationaal zijn boeken en probeert filmscripts te verkopen. Het scenario van Just Divorced werd recent in Los Angeles vier keer opgevraagd door grote film maatschappijen. „Dat zal uiteinde lijk wel niets worden, maar het geeft me wel het gevoel dat ik op de goede weg ben." Flore heeft inmiddels diverse boe ken op zijn naam staan. Zijn de buut Drie hoofden op een kussen (2009) won de Zeeuwse versie van de Four Freedoms Awards. In 2011 verscheen de satirische thril ler Dom blondje en de Monetaire Unie, die regelmatig hoog staat ge noteerd in de bestsellerlijsten van de Amerikaanse webwinkel Ama zon. De Nederlandse versie van Just Divorced is ook in boekvorm verschenen, onder de titel Geluk kig Gescheiden, of de rover beroofd. Komende zaterdag in deze krant: uitgebreid interview met Benn Flore WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 Pieter Noordhoek I foto Hollandse Hoogte door Marcel Modde door Frank Balkenende MIDDELBURG - De provincie trekt bijna 140.000 euro uit voor een nieuwe onderzoek naar binnendijk- se aquacultuur. door Marcel Modde MIDDELBURG - Fractievoorzitter Jo- han Robesin van de Partij voor Zee land (PvZ) en zijn fractiemedewer ker Ellen de Neef hebben gisteren aangifte gedaan van inbraak in hun e-mailbox door partijvoorzitter Mare Rijk. GOES - De Goese auteur Benn Flore heeft hoge ogen gegooid bij de Amerikaanse scenariocompetitie World Series of Screenwriting. Hij is een van de tien finalisten gewor den in de categorie Comedy, met zijn Engelstalige filmscript Just Di vorced, or How to Rob the Mafia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63