ZEEUWS-VLAANDEREN Kruipolie Jean-Marie PfafFblijft een begrip Bejaarde stalker aangehouden almanak 3 Mogelijkheden om leegstaande kerken rendabel te exploiteren zijn schaars. Sloop lijkt op (korte) termijn de enige oplossing. en 29 Alles over Kustmarathon j in boek Stik bliee ALTIJD PLEZANT OOSTBURC - Een flink aantal van de huidige veertig kerken in West- Zeeuws-Vlaanderen moet binnen afzienbare tijd tegen de vlakte. Zoeken naar alternatieve bestem mingen is leuk, maar biedt de meeste godshuizen geen soelaas. Secretaris Guus Langeraert van de Heilige Andreasparochie West- Zeeuws-Vlaanderen wond er maandagavond geen doekjes om. Pappen en nathouden, werkt niet meer. Er is gewoon te weinig geld om alle kerkgebouwen letterlijk overeind te houden. Langeraert uitte zijn hartenkreet "tijdens een bijeenkomst voor het project 'Kerk, krimp en kans. Im puls voor West-Zeeuws-Vlaande- ren'. De Stichting Cultureel Erf goed Zeeland (SCEZ) hield een enquête over onder meer ideeën voor her- of nevenbestemmingen voor kerken. Veel van de 277 res pondenten, van wie dik de helft uit de gemeente Sluis, voelden wel wat voor de kerk als concert zaal, bibliotheek, dorpshuis, stil te- of uitvaartcentrum. Maar die voorzieningen zijn er al genoeg in de streek en er is bovendien wei nig geld mee te verdienen, wisten Langeraert en de meeste van de 35 overige aanwezigen. Langeraert: „Als er geen mensen meer zijn die voor regelmatig on derhoud zorgen, holt een leeg staande kerk met de dag achter uit. Bovendien horen er nog kerk hoven bij een aantal kerken. Wat daarmee moet gebeuren, is ook nog niet duidelijk." De secretaris van de Andreasparo chie was het met de onderzoekers van SCEZ eens dat mensen 'out of the church' moeten durven denken. Hij heeft veel waardering voor parochianen en onderne mers die plannen ontwikkelen voor hergebruik van bedehuizen in Sluis en IJzendijke. Zo zouden mensen onderzoeken of vestiging van een bedrijvencentrum of markthal mogelijk is in de katho lieke kerk van 'klein Parijs'. Of die inspanningen resultaat hebben, valt te bezien. Maar met alleen roepen dat de kerk moet blijven en verder niets doen, zoals in Ee- de 'waar de gemeenschap het laat afweten', redt de parochiekas het niet, benadrukte Langeraert. De gemeente Sluis wil meehel pen met zoeken naar alternatie ven, maar heeft geen zak geld te vergeven, bevestigde wethouder Peter Ploegaert. Sluis moet mee helpen om het bestemmingsplan te wijzigen als mensen bijvoor beeld appartementen in een kerk willen vestigen. Langeraert: „Dat zal maar in een enkel geval kans van slagen hebben." In de PKN-kerk van Schoondijke is vanavond vanaf 19.30 uur nog een bijeenkomst over de toe komst van de kerken. TERNEUZEN - Een 77-jarige man uit de gemeente Terneuzen is gis terochtend aangehouden voor stal king. De man zou al ruim een jaar een vrouw in de gemeente Terneuzen meerdere keren per dag lastig val len. De man plukte bijvoorbeeld bloemen uit omliggende tuinen en stak deze in haar brievenbus of onder de ruitenwissers van haar auto. De man is op last van de officier van justitie gisteren rond half acht in zijn woning opgepakt. Hij zit vast voor verder onderzoek. Vanaf vrijdag hoeft het niet meer, want dan heeft Zierikzee ook een vestiging van deze discounter in de non-foodsector. Maar vorige week liep die inwoner van Nieuwerkerk nog te dwalen in de Rotterdamse Action. Hij was op zoek naar dat be kende blauw-gele spuitbusje van WD-40 waarmee je alles los kan krijgen dat vast zit. Na meerdere gangpaden te hebben afgespeurd, vond hij het tijd voor hulp. Juffrouw,"sprak hij beleefd tegen de verkoopster. „Kunt u mij vertellen waar ik de kruipolie kan vinden?" Het meisje dacht even na en antwoordde: „Dat weet ik niet, meneer. Maar misschien kunt u eens op de baby afdeling kijken." gr Leerlingen Oleanderhof vinden herdenken belanj a\ 'P kerken onontkoombaar Sloop door René Hoonhorst WOENSDAG 29 oktober 2014 21 der de mensen te zijn en hier vind je veel mensen." De topkeeper (bijna 61) staat bij vishandel Dolf Schoot Een vrouw komt op hem af. Ze heeft speciaal vanwege zijn komst naar Sas van Gent zijn autobiografie Overleven ge kocht Of hij het boek wil signeren? Tuurlijk, Pfaff oogt trots, de vrouw blij en manager Stefaan Wallecan van P D ook (foto vlnr). Pfaff maakt een Cruyffiaanse opmer king: „Je moet je nooit groter voordoen dan een ander." Veel drukker dan normaal is het niet bij Dolf Schoot Axel Schoot: „Sas van Gent is dankzij de vele Belgen altijd al één van onze beste markten." foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl SAS VAN GENT - Jean-Marie Pfaff blijft ongekend popu lair. Op de markt in Sas van Gent wil dinsdagochtend ie dereen op de foto met de fameuze keepèr van de Rode Duivels, Beveren en Bayern München. Een jonge deerne of een groep rolstoelers uit woonzorgcentrum De Redou te, Pfaff werkt vrolijk lachend mee. „Zij zijn mijn eerste fens", zegt hij liefdevol over de ouderen uit De Redoute. Het bezoek aan de markt in Sas van Gent, als ambassa deur van mossel- en oesterhandel Prins Dingemanse (P D) uit Yerseke, mag voor Pfaff een schnabbel zijn. Hij vindt het ook zichtbaar leuk. „Het is altijd plezant om on-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61