extra info MH17 Cardiologen van Ruwaard komen weg met een berisping Dijksma eist doel voor te licht kalf 66 Oudere BINNENLAND 5 vragen. CDA'er Pieter Omtzigt wil weten of alle landen wel goed meewerken. „Als je het scenario onderzoekt van een aanval uit de lucht, dan zul je aanwijzingen hebben dat er vliegtuigen in de buurt vlogen tijdens de crash." Omtzigt vindt het vreemd dat er geen antwoord komt op de vraag of er militaire radargegevens uit Oekraïne zijn ontvangen. Ook is er verbazing dat niet al het Amerikaanse inlichtingenmateri aal is overgedragen aan het OM. Het zou 'juridisch gecompliceerd' zijn voor de VS om inlichtingen uit te wisselen. Toch gaat het OM ervan uit dat al het relevante ma teriaal alsnog deze kant op komt. De voorzichtige opstelling van de regering van de afgelopen tijd oogstte kritiek. Terwijl in andere landen informatie doorsijpelde, hield het kabinet zich op de vlak te over toedracht en schuld. De re gering lijkt nu meer open kaart te spelen. Zo wordt vermoedelijk ook geprobeerd tegenwicht te bie den aan rondzingende theorieën. Een van die verhalen staat in een boek van publicist Joost Niemöller: door een schimmige deal over geheimhouding van on- derzoeksinfo te sluiten met Kiev heeft Nederland zich 'uitgeleverd' aan Oekraïne en kan het onder zoek slechts een schuldige opleve ren: de separatisten. DEN HAAG - Drie cardiologen van het voormalige Ruwaard van Put ten Ziekenhuis in Spijkenisse heb ben een berisping gekregen van het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg in Den Haag. Ze worden niet geschrapt uit het register. Het college vindt onder meer dat de maatschap van de cardiologen niet goed georganiseerd was en dat de dossiers slecht werden bij gehouden. Vaak was onduidelijk welke cardioloog voor welke pa tiënt verantwoordelijk was. Dat kwam de continuïteit van de zorg niet ten goede. Ook had de communicatie met de familie van de patiënten beter ge kund en hebben de cardiologen te weinig gereflecteerd op hun me disch handelen. De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) had begin vorige maand gepleit voor een beroeps verbod voor de drie artsen, maar zo ver wil het tuchtcollege niet gaan. Omdat de inspectie geen in- dividuele zaken van patiënten ter toetsing aan het tuchtcollege heeft voorgelegd, kan het college niet zeggen of de zeer matige or ganisatie van de maatschap medi sche gevolgen heeft gehad voor de patiënten. Daarom is de door haling van de artsen uit het regis ter niet aan de orde, aldus de tuchtrechter. De IGZ had wel twaalf dossiers voorgelegd aan de tuchtrechter, ter illustratie. Maar dat was niet afdoende, volgens persrechter Renate Dozy. De in spectie wil inhoudelijk nog niet reageren en zegt de uitspraak te bestuderen. Zowel de artsen als de IGZ kunnen in hoger beroep. „Dergelijke praktijken zijn niet goed voor het draagvlak van de sector", schreef de staatssecretaris gisteren in een brief aan de Twee de Kamer. „Inzet is dat alle nuch tere kalveren een nuttige bestem ming houden. Een andere oplos sing vind ik, ook maatschappelijk, niet wenselijk." De Tweede Kamer had Dijksma om een reactie gevraagd naar aan leiding van een artikel in deze krant. Daarin stond dat te lichte kalveren vanaf januari niet meer welkom zijn op kalvermesterijen. Zo willen die bedrijven hun anti- bioticagebruik terugdringen. Ma gere kalfjes worden namelijk snel ler ziek. Die maatregel zal er ech ter toe leiden dat veel dieren di rect na de geboorte worden ver nietigd, waarschuwden melkvee houders en dierenartsen. Melkveehouders zijn afhankelijk van mesterijen, omdat kalfsvlees in feite een restproduct is van zui vel. Om melk te kunnen geven, moet een koe jaarlijks kalven. Vrouwelijke kalfjes kunnen zelf melkkoe worden, stiertjes wor den vetgemest. De kalversector ontvangt 10 mil joen euro Europese landbouwsub sidie om antibioticagebruik te ver minderen en duurzamer te wer ken. Dat geld moet volgens Dijks ma worden benut om een nuttige bestemming te vinden voor alle kalveren. Die oplossing hebben de kalvermesters en melkveehou ders echter nog niet gevonden. schakelen, remmen en sturen. Als je reactievermogen minder is, gaat dat gewoon eerder mis." In die situatie gebeurt het dat een auto tegen de linkerdeur van de oudere bestuurder botst. Het zijn botsingen die kwetsbare ouderen minder snel overleven. Ze zijn, zo als bij de meeste ongelukken met ouderen, vooral zelf de dupe. Jon gere weggebruikers lopen dan ook geen extra risico door de ver grijzing op de weg. De ouderen zijn vooral een gevaar voor zich zelf. Wie denkt dat oudere automobi listen daarom uit de auto moeten, heeft het mis. De overlijdenskans per gereden kilometer op de fiets is bijvoorbeeld voor senioren ruim tien keer groter dan die in de auto. Het blik biedt bescher ming. 66 Of dit consequenties heeft voor het aantal doden in Nederland? Ja automobilisten lopen, net als heel jonge, meer risico WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 De inspectie had gepleit voor een beroepsverbod voor de artsen, maar zo ver wil tuchtcollege niet gaan Kalvermesters moeten hun Europese subsidie van de staatssecretaris benutten om een oplossing te vinden door Annemieke van Dongen DEN HAAG - De vleeskalversector moet samen met melkveehouders een nuttige bestemming zoeken voor lichtgewicht kalveren, stelt staatssecretaris Sharon Dijksma (PvdA, Economische Zaken). Die dieren dreigen snel na de geboorte te worden gedood, omdat ze niet meer mogen worden vetgemest. automobilist is risico De groep 85-plussers op de weg groeit snel. archieffoto HH Ragnhild Davidse, SWOV Woordvoerder Verbond van Verzekeraars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5