Kennisgeving Station Rilland Spooknet uit visserij Winkelcentrum is grondstof ondergoed van zouteiande Sturen van ambulance uit Breda is voor Hulst Anders onverteerbaar Luisterende oren beloond BEVELANDEN en THOLEN 27 - komt aan rand Voornemen om een rijksinpassingsplan op te stellen Waarom dit voornemen? De beheerder van het landelijke hoogspanningsnet, TenneTTSO BV, wil een schakelbaar hoogspanningsstation bouwen bij Rilland, met bijbehorende verbindingen en voorzieningen. Dit station is nodig om een robuuste koppeling met België mogelijk te maken, met een grotere leveringszekerheid en beschikbaarheid bij calamiteiten en/of onderhoud. Hiermee wordt invulling gegeven aan de Europese doelstelling de elektriciteitsmarkten verder te integreren. Ook vergroot en versterkt station Rilland het effectief gebruik van de capaciteit op de drie verbindingen die bij het station samenkomen (naar Geertruidenberg, Borssele en Zandvliet) en lost het station een onderhoudsknelpunt op in het tracédeel naar Geertruidenberg. Met deze kennisgeving informeert de minister van Economische Zaken u over het voornemen tot dit project. Bij de laatste actie, afgelopen weekeinde vanuit Stellendam, werd 6ooo kilo boven water ge haald. De totale oogst van 2014 komt uit op 29.000 kilo en dat is bijna 50 procent meer dan vorig jaar. In 2014 is het aantal duik teams dat in Nederland en België actief is met het bergen van spooknetten gegroeid. Er zijn nu drie duikteams en een berger ac tief voor Healthy Seas. Samen heb ben ze zestien bergingsdagen ge maakt. Ook zijn er twee verzamel punten geopend, waar vissers hun oude en kapotte netten kun nen inleveren. Het gaat om de vis sershavens van Oostende en Den Oever. Healthy Seas, een samen werking van een aantal (visse rijbedrijven biedt de netten aan voor recycling. Ze dienen als grondstof voor sokken, onder goed en vloerkleden. Spooknet ten zijn een groot probleem. Het zou wereldwijd om 640.000 ton per jaar gaan. Dolfijnen, schild padden, krabben en zeevogels ra ken erin verstrikt en sterven. ZOUTELANDE - Er komt een winkel centrum aan de Westkapelseweg bij Zoutelande. Bouwbedrijf Fraanje kondigde gisteren aan op 6 november de eerste paal te slaan. Het winkelcentrum komt op de plek waar het clubgebouw van w De Meeuwen stond. De eerste paal wordt geslagen door wethouder Jaap Melse en John van den Berg van de Emté super markt Tegen de bouw zijn bezwa ren ingediend door ondernemers uit de dorpskern. Op de behande ling daarvan wordt niet gewacht. „Want we voldoen aan het be stemmingsplan en alle vergunnin gen zijn verleend", zegt Fraanje. Van Puyvelde reageert daarmee op antwoorden op schriftelijke raadsvragen. Hulst Anders vroeg daarin aandacht voor de bereik baarheid voor de hulpdiensten tij dens de werkzaamheden in Clin ge. Daarbij worden gedeelten van straten tijdelijk afgesloten. Burge meester en Wethouders delen de mening van Hulst Anders dat er goede afspraken gemaakt moeten worden met de de hulpdiensten. „Overigens is het zo dat de wonin gen buiten het directe werkvlak, meestal enkele tientallen meters, altijd wel bereikbaar zijn." Volgens het college is er wekelijks contact met de brandweercom mandant over de werkzaamhe den, zodat telkens de beste aanrij- route bepaald kan worden. De brandweercommandant speelt de informatie ook door aan de ambu lancepost Hulst en de brandweer van Sint-Gillis-Waas. B en W merken op dat de beman ning van een ambulance niet al tijd afkomstig is van de ambulan cepost Hulst. Daardoor kan het ge beuren dat het een ambulanceper soneel niet plaatselijk bekend is. „Het kan zelfs zo zijn dat een am bulance met bemanning uit Bre da naar een calamiteit in Clinge wordt gezonden." Volgens Hulst Anders kan dat niet en moet er vertrokken wor den uit de ambulancepost Hulst. „Indien nodig dienen hiervoor meer middelen beschikbaar te worden gesteld." Besluitvorming Op de besluitvorming over Station Rilland is de rijkscoördinatie- regeling van toepassing. Dit betekent dat de locatie van het station zal worden vastgelegd in een (rijks)inpassingsplan, dat wordt vastgesteld door de ministers van Economische Zaken en van Infrastructuur en Milieu. Het inpassingsplan wordt voorbereid in één gecoördineerde procedure samen met een aantal andere besluiten dat voor het project nodig is (vergunningen en ontheffingen). De minister van Economische Zaken coördineert de procedure. Wat gebeurt er? De komende maanden wordt een ontwerp-inpassingsplan opgesteld op basis van onderzoek en overleg met betrokken overheden. TenneT zal vergunningaanvragen opstellen en indienen. Het ontwerp- inpassingsplan zal in de eerste helft van 2015 samen met de andere ontwerpbesluiten ter inzage worden gelegd. Hierop kan iedereen dan reageren. Dit wordt te zijner tijd aangekondigd in onder andere de Staatscourant, huis-aan-huisbladen en op www.bureau-energieprojecten.nl. Meer informatie Uitgebreide informatie vindt u op www.bureau-energieprojecten.nl. Heeft u na het bezoeken van de website nog vragen? Dan kunt u bellen met Bureau Energieprojecten, T (070) 379 89 79. WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 Station Rilland door Ton van den Nouweland STELLENDAM - Healthy Seas is voor dit jaar klaar met het opruimen van verloren of vergeten visnetten in de Noordzee. door Eugène Verstraeten CLINGE - Hulst Anders vindt het niet kunnen dat er bij een calami teit in Clinge mogelijk een ambu lance vanuit Breda moet komen. Volgens voorzitter Jan van Puyvel- de gaat daarmee erg veel tijd verlo ren. Bovendien kent de bemanning de streek niet, wat tot extra tijdver lies kan leiden. „Dit terwijl elke se conde belangrijk is." MIDDELBURG - Drie medewerkers van Sensoor Zeeland zijn gisteren benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Willie Spruit uit Goes, Elly Hoekman uit Heinkenszand en Carlo Dondorp uit Middelburg (vlnr) ontvingen de koninklijke onderscheiding in het provincie huis in Middelburg, elk uit handen van hun eigen burgemeester, onder meer omdat ze 25 jaar als vrijwillig luisterend oor voor deze telefonische hulpdienst werken. De dames krijgen de onderscheiding ook voor andere taken die zij op zich hebben genomen, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59