Podium krijgt weer subsidie Goes betaalt mee aan promoten schaatsbaan —BELONING— I I Scheefwoner kan in kleiner dorp geen duurdere huurwoning krijgen I 24 BEVELANDEN en THOLEN POLITIE EN DETECTIVEBUREAU Alles wijst er op dat brand in het boerenbedrijf van familie Nijssen twee weken geleden is aangestoken. fP/ Leefbaar Reimerswaal diende gis teren tijdens de gemeenteraads vergadering een amendement in dat Podium ook op de langere ter mijn zekerheid biedt. De PvdA ging een stap verder met een amendement waarmee het oude subsidiebedrag van 30.000 euro zou worden hersteld. Dit zou be staan uit een activiteitensubsidie van 15.000 euro plus een bijdrage voor het werk dat Bureau Boon man tot voor kort verrichte. Dit voorstel kon verder op geen enke le steun rekenen. Ook het amen dement van Leefbaar Reimers waal haalde, ondanks de steun van de PvdA, geen meerderheid. Voor het collegevoorstel, een bij de coalitievorming bereikte com promis tussen SGP,CDA en WD, was wél een meerderheid. Het kreeg steun van de coalitie en de Christenunie. Wethouder Izak Vogelaar (WD) gaf toe dat er iets anders is uitgekomen dan hij een jaar geleden als raadslid bepleitte. „Maar het is een kwestie van ge ven en nemen", zei hij. Aan het finale besluit ging een lange discussie vooraf. Zo werd flink nagekaart over het voorstel van Leefbaar Reimerswaal waar mee vorig jaar alle subsidie voor Podium werd geschrapt. Volgens Marien Weststrate van Leefbaar was het nooit zijn bedoeling Po dium 'op nul' te zetten. Hij be tichtte Vogelaar en het CDA van kiezersbedrog, omdat deze par tijen voor de verkiezingen nog voor het terugdraaien van het be sluit om de subsidie. Vogelaar rea geerde enigszins geïrriteerd: „U klepperde voor de verkiezingen en u kleppert na de verkiezingen. Ik ben hier de rotzooi van uw amendement aan het opruimen", zei hij. Daarmee refereerde hij aan de situatie die ontstond toen bleek dat een regeling voor cultu rele evenementen te duur was om uit te voeren. Ook tikte de rechter de gemeente op de vin gers omdat de langdurige subsi dierelatie met Podium te abrupt werd afgebroken. Andries Jumelet van de Christen- Unie deed stof opwaaien door voor te stellen dat het college met Podium om de keukentafel moest om de programmering zo aan te passen dat er geen artiesten optre den die vloeken of spotten met re ligie. Daar voelde Vogelaar niets voor. „Ik vind dat je als politiek ver moet blijven van de inhoud van de programmering." De schaatsbaan van echt ijs staat komende maand op het terrein van het sport- en recreatiecen trum in Goes. Omnium werkt sa men met de Stichting Zeeland Houdt van Schaatsen, die de ko mende winter met de ijsbaan door Zeeland toert. De stichting Vermoedelijke BRANDSTICHTING YERSEKE - Zowel de familie Nijs sen als hun verzekeringsmaat schappij gaan ervan uit dat de brand op hun bedrijf aan de Ak kerseweg twee weken geleden is aangestoken. Een woordvoerder van de Zeeuwse politie houdt, zo lang het onderzoek nog loopt, nog alle opties open. „Maar we sluiten brandstichting niet uit." Bij de brand, die dinsdag 14 okto ber rond 20.30 uur werd ontdekt, ging een groot stuk van een loods in vlammen op. Omdat het achter ste deel van de schuur tot de nok toe was gevuld met samengeperst hooi en stro, was de brandweer tot donderdag 16 oktober bezig met (na)blussen. Diezelfde dag is de politie begon nen met technisch onderzoek. Een dag later heeft de familie Nijs sen aangifte gedaan van brand stichting. Ondertussen zijn vol gens een politiewoordvoerder meerdere getuigen gehoord. In de voorste deel van de schuur stonden honderd stieren. Een aan tal dieren liepen brandwonden op omdat ze dicht bij de gloeien- vraagt aan gemeenten die ze aan doet om een subsidie. Goes was 5000 euro gevraagd voor een over kapping. Omdat de aanvraag erg laat was ingediend, heeft het Goe- se college van B en W gisteren be sloten om geld beschikbaar te stel len om meer mensen naar de schaatsbaan en dus in beweging te krijgen. De ijsbaan wordt vrijdag geopend door wethouder Jo-Annes de Bat en staat tot en met 27 november in Goes. de stalen wand stonden die het stalgedeelte van de stro- en hooi- opslag scheidde. Zeven stieren, waarbij de onderhuidse verbran ding erger bleek dan gedacht, zijn intussen afgemaakt. De aanpak van de brand is afgelo pen maandagavond geëvalueerd door de bevelvoerders van de acht voertuigen die de eerste twaalf uur aanwezig waren. Ploegleider Adryan Lamper van de brand weer in Yerseke was als eerste ter plekke en heeft direct ingezet op het sparen van de dieren. Zo be sloot hij dat er gaten in de loods moesten worden gemaakt om de rook te laten ontsnappen. De eige naren van het bedrijf hebben met een shovel om dezelfde reden ge velplaten verwijderd. Met ventila toren werd een luchtstroom in gang gezet. Ook richtte de brandweer een wa- terscherm op tussen het vee en de brand. Rond middernacht was de situatie onder controle en zijn twintig stieren naar een andere stal op het terrein gebracht. Later heeft de brandweer ingezet op het blussen van het stro. Ach terafhad het ook een keuze kun nen zijn om de boel gecontro leerd af te laten branden, zo - kwam uit de evaluatie. „Dan had het nog langer geduurd voordat de brand achter de rug was, maar was de boer met veel minder af val achtergebleven", zegt Lamper. Uiteindelijk hebben 24 korpsen medewerking verleend. „Dan heb je het over een kleine 200 brand weermensen", zegt Lamper. Hij heeft geen andere branden meege maakt die zo lang hebben ge duurd. „Donderdagavond om twaalf uur waren we pas klaar." De Kapelse wethouder Evert Da- men deed tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 2015 zijn beklag over de moeiza me trajecten die hij moet'bewan- delen met investeerders. Nu wooncorporaties, in het geval van Kapelle RWS, zich moeten beper ken tot sociale woningbouw, moe ten gemeenten voor duurdere huurwoningen hun heil zoeken bij projectontwikkelaars. „Die wil len bouwen in Goes, Middelburg, Vlissingen en misschien in Hein- kenszand of Kapelle, maar zeker niet in Wemeldinge of Schore." Met een partij die wellicht in de Zuidhoek in Kapelle minder dan tien huizen zou willen bouwen, is Damen al twee jaar in de slag en hij heeft er weinig fiducie in. Een andere partij houdt binnen kort een infomatieavond om te peilen naar de behoefte aan duur dere huurwoningen in Kapelle. Het gaat dan om 24 huizen in de Zuidhoek. Volgens Damen begint de ontwikkelaar er niet eens aan als de belangstelling tegenvalt. Kapelle zit, net als andere gemeen ten, erg verlegen om duurdere huurwoningen. Mensen die ietsje meer verdienen dan 35.000 euro bruto per jaar, komen niet in aan merking voor de sociale huurwo ningen die RWS in alle dorpen al heeft en ook in De Zuidhoek nog bouwt. Ook de scheefwoners, die voor hun sociale woning veel meer moeten gaan betalen, wil len voor dat geld een beter huis. door Joeri Wisse KRUININCEN - Podium Reimerswaal kan in elk geval tot en met het theaterseizoen 2016/2017 jaarlijks op 10.000 euro subsidie van de ge meente Reimerswaal rekenen. Hoe de toekomst er voor werkgroep daarna uitziet, is onduidelijk. GOES - De gemeente Goes wil sa men met Omnium een projectje opzetten om mensen naar de schaatsbaan te krijgen. Daar is 2000 euro voor beschikbaar. Indien u inlichtingen kunt verschaffen, die leiden tot het bekend worden van de dader(s) van de in een loods aan de Akkerseweg 4 te Yerseke op de avond van 14 oktober 2014, om 20:40 uur, Uw reacties, zowel schriftelijk als telefonisch, zullen strikt vertrouwelijk worden behandeld. Inlichtingen Postbus 97704 Telefoon Contactpersoon F. Pastoor Mail Pinkerton B.V. 2509 GC Den Haag 070 3399900 06 27063152 frank.pastoor@pinkerton.com Anoniem melden kan ook, via het gratis telefoonnummer van Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000. In dat geval is geen beloning mogelijk. Zoektocht naar brandstichter schuur Yerseke door Joeri Wisse S De felle brand in de schuur aan de Akkersweg trok twee weken geleden veel bekijks, foto Joeri Wisse door Mieke van der Jagt KAPELLE - Scheefwoners in Wemel- dinge die op termijn wat meer huis voor hun hogere huur zouden wil len, kunnen dat op hun eigen dorp wel vergeten. In het gunstigste ge val kunnen ze naar Kapelle, maar projectontwikkelaars zetten veel liever honderd duurdere huurhui zen neer in de Randstad, dan klei ne bouwstroompjes in de dorpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56