schakelt privé-recherchebureau in Digidossier bespaart ondernemer veel tijd Bijdrage Goes om schaatsen te promoten Concert militaire kapel is opmaat herdenking SCHOUWEN-DUIVELAND 27 len de schade moeten vergoeden en willen die verhalen op de dader." Pinkerton en de politie werken niet samen. Pastoor: „We doen ieder on afhankelijk onderzoek. De politie een strafrechtelijk onderzoek. Die wil weten of een misdaad is ge pleegd. Wij doen een privaatrechte lijk onderzoek om de schade te kun nen verhalen op de dader." Pastoor zegt dat wanneer mensen zich bij hem melden met waardevol le informatie hij ze ook altijd zal aan raden contact op te nemen met de politie. „Vanwege eventuele belan genverstrengeling kunnen we nooit informatie aan de politie verstrekken. Zij zullen dus dezelf de vragen als wij moeten stellen aan die mensen." Over de hoogte van de beloning doet Pastoor geen uitspraak. Ook kan hij niet op voorhand aange ven of één of meerdere mensen worden beloond. Dat is volgens hem aan de verzekeraar. De keuze om Pinkerton in de arm te nemen is gemaakt door de ver zekeringsmaatschappij, zegt de fa milie Nijssen. Zij hopen echter „Ik heb daar alles in zitten; van certificaten, dramk- en horecaver- gunning tot nota's voor het legen van de vetput, onderhoud van brandblussers en testen van rook melders." Veere begon eind 2012 als enige Zeeuwse gemeente met het on dernemingsdossier. Dat is een nieuw elektronisch communica tiesysteem tussen ondernemer en gemeente. Doel: het verminderen van administratieve handelingen en het vereenvoudiging van con troles op zaken als bijvoorbeeld brandveiligheid en milieu. Inmiddels draait het systeem met zo'n zeventig ondernemers naar tevredenheid. Maljaars is van het begin af aan deelnemer en inmid dels ook ambassadeur voor het di gitale dossier. „Ik leg collega's uit wat het inhoudt en wat het ons oplevert. Je hebt alles altijd bij de hand. Het scheelt gewoon een hoop tijd en werk." „Neem voorbeeld de vetput van mijn restaurant. Die moet iedere maand twee keer geleegd. Aan de hand van de nota moest je dat aan tonen. Nu scan je die in en voeg je zo'n nota toe aan je dossier. Dat kan met alles. De brandweer kijkt mee in in dossier als het gaat om brandveiligheid, de gemeente kijkt mee op zaken die de ge meente aangaan. Zoals vergunnin gen en dergelijke." Burgemeester Rob van der Zwaag: „Het scheelt ons man kracht en voor de ondernemer scheelt het tijd en papier. De on dernemer moet ons wel toestem ming geven om mee te kijken. Grote voordeel is ook dat er alles in zit: bouwtekeningen; ontrui mingsplannen, onderhoudssche- ma's en vergunningen." dat de extra inspanningen leiden tot het aanhouden van de dader. Het bedrijf is vijftien jaar geleden ook al slachtoffer geweest van brandstichting. Wie er toen ach ter zat, is nooit opgehelderd. In die periode waren er meer bran den bij bedrijven in de omgeving van Yerseke. De geschiedenis lijkt zich nu te herhalen. Een jaar geleden brand de een schuur met stro en hooi in Wemeldinge af. „Er loopt nog steeds iemand rond die behoor lijk ziek is." De schaatsbaan van echt ijs staat komende maand op het terrein van het sport- en recreatiecen trum in Goes. Omnium werkt sa men met de Stichting Zeeland Houdt van Schaatsen, die de ko mende winter met de ijsbaan door Zeeland toert. De stichting vraagt aan gemeenten die ze aan doet om een subsidie. Goes was 5000 euro gevraagd voor een over kapping. Omdat de aanvraag erg laat was ingediend, heeft het Goe- se college van B en W gisteren be sloten om geld beschikbaar te stel len om meer mensen naar de schaatsbaan en dus in beweging te krijgen. De ijsbaan wordt vrijdag geopend door wethouder Io-Annes de Bat en staat tot en met 27 november in Goes. Dit concert is tevens de opmaat voor het herdenkingsprogramma op 1 november 2014. De theater voorstelling is opgebouwd rond 6 audiovisuele portretten van 'de mens achter de militair'. De muzi kale omlijsting is een mix van be staande muziek en nieuwe com posities, variërend van klassiek tot moderne pop. De Koninklijke Militaire Kapel 'Jo han Willem Friso' onder leiding van Majoor Tij men Botma omlijst de portretten met een breed en toegankelijk repertoire van film muziek uit Independance Day, Brothers in Arms tot Music van Jo hn Miles. Van Ramses Shaffy tot Stephen Melillo. Kaarten kunnen gratis besteld worden op de website www.zee- landtheaters.nl of telefonisch: 0118-659666, of aan de kassa van de chouwburg. Zaterdag 1 november wordt in Vlissingen de Bevrijdingsboule vard geopend. Het herdenkingsgebied (Oranje- dijk) heet Uncle Beach, dezelfde naam die het strandje had toen de eerste Britse militairen daar op 1 november 1944 landden. Om 13.00 uur houdt burgemees ter Letty Demmers een toespraak. Daarna volgt een ceremonie ter herdenking van de Slag om de Schelde. Dan voert het Korps Commandotroepen een landing uit. Verder worden er volksliede ren gespeeld, is er een demonstra tie van vliegtuigen, wordt de naam Uncle Beach onthuld en vol gen er toespraken. Op verschillende plaatsen in Vlis singen zijn activiteiten zoals een show van de Koninklijke Marine op het Bellamypark, een bevrij dingscolonne bij de Oranjedijk tussen 12.30 en 13.00 uur, een ex positie over de Tweede Wereld oorlog in het MuZEEum en de bunker aan de voet van de Oranje molen is de hele dag geopend. WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 De brandweer heeft bij het bestrijden van de brand succesvol ingezet op het redden van zo'n honderd stieren. foto Johan van der Heijden door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - „Het scheelt zo'n hoop aan papieren rompslomp en be zoek aan de deur", zegt de Dom- burgse horeca-ondernemer Arjan Maljaars enthousiast over het digi tale ondernemingsdossier van de gemeente Veere. GOES - De gemeente Goes wil sa men met Omnium een projectje opzetten om mensen naar de schaatsbaan te krijgen. Daar is 2000 euro voor beschikbaar. VLISSINGEN - In het kader van de viering van 200 jaar Koninklijke Landmacht geeft de Koninklijke Mi litaire Kapel 'Johan Willem Friso' vrijdag in de Stadsschouwburg in Middelburg om 20.00 uur concert dat wordt aangeboden aan de Zeeuwse bevolking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53