Verzekeraar schakelt privé-recherchebureau in Spooknet visserij is grondstof ondergoed Sturen van ambulance uit Breda is voor Hulst Anders onverteerbaar WALCHEREN 27 Eerste paal voor winkelcentrum bij Zoutelande Gemeente Goes geeft toch geld voor schaatsbaan Verkoping Hoop op Zegen EH Bij de laatste actie, afgelopen weekeinde vanuit Stellendam, werd 6000 kilo boven water ge haald. De totale oogst van 2014 komt uit op 29.000 kilo en dat is bijna 50 procent meer dan vorig jaar. In 2014 is het aantal duikteams dat in Nederland en België actief is met het bergen van spooknet- ten gegroeid. Er zijn nu drie duik teams en een berger actief voor Healthy Seas. Samen hebben ze zestien bergingsdagen gemaakt. Ook zijn er twee verzamelpunten geopend, waar vissers hun oude en kapotte netten kunnen inleve ren. Het gaat om de vissershavens van Oostende en Den Oever. Healthy Seas, een samenwerking van een aantal (visserij-)bedrij- ven biedt de netten aan voor recy cling. Ze dienen als grondstof voor sokken, ondergoed en vloer kleden. Spooknetten zijn een groot probleem. Het zou wereld wijd om 640.000 ton per jaar gaan. Dolfijnen, schildpadden, krabben en zeevogels raken erin verstrikt en sterven. DEN HAAG - Niet alleen de politie, maar ook recherchebureau Pinker- ton uit Den Haag doet onderzoek naar de brand van twee weken ge leden op het agrarisch bedrijf van de familie Nijssen in Yerseke. Het bedrijf publiceert vandaag in deze krant een advertentie waar in het mensen zoekt die informa tie hebben over de brand. Doel is om de dader te vinden, zegt Frank Pastoor van Pinkerton. „Wij zijn ingeschakeld door de verzekeringsmaatschappij. Zij zul len de schade moeten vergoeden en willen die verhalen op de da der." Pinkerton en de politie wer ken niet samen. Pastoor: „We doen ieder onafhankelijk onder zoek. De politie een strafrechte lijk onderzoek. Die wil weten of een misdaad is gepleegd. Wij doen een privaatrechtelijk onder zoek om de schade te kunnen ver halen op de dader." Pastoor zegt dat wanneer mensen zich bij hem melden met waarde volle informatie hij ze ook altijd zal aanraden contact op te nemen met de politie. „Vanwege eventue le belangenverstrengeling kunnen we nooit informatie aan de poli tie verstrekken. Zij zullen dus de zelfde vragen als wij moeten stel len aan die mensen." Over de hoogte van de beloning doet Pastoor geen uitspraak. Ook kan hij niet op voorhand aange ven of één of meerdere mensen worden beloond. Dat is volgens hem aan de verzekeraar. De keuze om Pinkerton in de arm te nemen is gemaakt door de ver zekeringsmaatschappij, zegt de fa- Fp Van Puyvelde reageert daarmee op antwoorden op schriftelijke raadsvragen. Hulst Anders vroeg daarin aandacht voor de bereik baarheid voor de hulpdiensten tij dens de werkzaamheden in Clin ge. Daarbij worden gedeelten van straten tijdelijk afgesloten. Burge meester en Wethouders delen de mening van Hulst Anders dat er goede afspraken gemaakt moeten worden met de de hulpdiensten. „Overigens is het zo dat de wonin gen buiten het directe werkvlak, meestal enkele tientallen meters, altijd wel bereikbaar zijn." Volgens het college is er wekelijks contact met de brandweercom mandant over de werkzaamhe den, zodat telkens de beste aanrij- route bepaald kan worden. De brandweercommandant speelt de informatie ook door aan de ambu lancepost Hulst en de brandweer van Sint-Gillis-Waas. B en W merken op dat de beman ning van een ambulance niet al tijd afkomstig is van de ambulan cepost Hulst Daardoor kan het ge beuren dat het een ambulanceper soneel niet plaatselijk bekend is. „Het kan zelfs zo zijn dat een am bulance met bemanning uit Bre da naar een calamiteit in Clinge wordt gezonden." Volgens Hulst Anders kan dat niet en moet er vertrokken wor den uit de ambulancepost Hulst. „Indien nodig dienen hiervoor meer middelen beschikbaar te worden gesteld." milie Nijssen. Zij hopen echter dat de extra inspanningen leiden tot het aanhouden van de dader. Het bedrijf is vijftien jaar geleden ook al slachtoffer geweest van brandstichting. Wie er toen ach ter zat, is nooit opgehelderd. In die periode waren er meer bran den bij bedrijven in de omgeving van Yerseke. De geschiedenis lijkt zich nu te herhalen. Een jaar gele den brandde een schuur met stro en hooi in Wemeldinge af. „Er loopt nog steeds iemand rond die behoorlijk ziek is." GOES - De gemeente Goes wil sa men met Omnium een projectje opzetten om mensen naar de schaatsbaan te krijgen. Daar is 2000 euro voor beschikbaar. De schaatsbaan van echt ijs staat komende maand op het terrein van het sport- en recreatiecen trum in Goes. Omnium werkt samen met de Stichting Zeeland Houdt van Schaatsen, die de komende win ter met de ijsbaan door Zeeland toert. De ijsbaan wordt vrijdag geopend door wethouder Jo-Annes de Bat en staat tot en met 27 november in Goes. „Dit winkelcentrum komt op de plaats waar voorheen het clubge bouw was van Voetbalvereniging De Meeuwen. Naast de Emté su permarkt zullen meerdere win kels onderdak vinden aan weers zijden van de supermarkt", zo maakt het bouwbedrijf bekend. De eerste paal wordt geslagen door SGP-wethouder laap Melse en John van den Berg van de Em té supermarkt. Tegen de bouw zijn bezwaren in gediend door ondernemers uit de dorpskern. Op de behandeling daarvan wordt niet gewacht. „Want we voldoen aan het be stemmingsplan, en alle vergun ningen zijn verleend", zegt Fraan je. WESTKAPELLE - Vrouwenvereni ging Hoop op Zegen houdt zater dag van 14.00 tot 16.30 uur een verkoping van onder meer gebak, creatieve werkstukken, wafels en koffie. Tevens is er een rommel markt. De verkoping is in Westka- pelle Herrijst. WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 De brandweer heeft bij het bestrijden van de brand succesvol ingezet op het redden van zo'n honderd stieren, foto Johan van der Heijden STELLENDAM - Healthy Seas is voor dit jaar klaar met het opruimen van verloren of vergeten visnetten in de Noordzee. door Eugène Verstraeten CLINGE - Hulst Anders vindt het niet kunnen dat er bij een calami teit in Clinge mogelijk een ambu lance vanuit Breda moet komen. Volgens voorzitter Jan van Puyvel- de gaat daarmee erg veel tijd verlo ren. Bovendien kent de bemanning de streek niet, wat tot extra tijdver lies kan leiden. „Dit terwijl elke se conde belangrijk is." ZOUTELANDE - Er komt wel degelijk een 'winkelcentrum aan de Westka- pelseweg bij Zoutelande. Bouwbe drijf Fraanje kondigde gisteren aan op 6 november de eerste paal te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27