o Tekort aan leraren loopt op vanaf 2016 (lil Kras Kortingsdagen Buiten 10 en 11 Instelling voor geestelijke gezondheidszorg betaalde cliënten om pijnlijk incident te vergeten. Onderzoek en nazorg bleven uit. Korting op alle reizen! Perioden met regen 15° WOENSDAG 29 oktober 2014 Boswachter Sluijter vindt Oosterschelde van wereldbelang Sukkels verkopen beter dan macho's GOES - Emergis heeft vorig jaar 2500 euro betaald aan Pieter Noord- hoek en zijn vriendin Rianne. Het stel zou in ruil daarvoor een pijn lijk incident in juni 2013 als afge daan moeten beschouwen. Tijdens haar opname in Emergis kreeg Rianne gynaecologische klachten. In het ziekenhuis werden cysten aan de eierstokken vastge steld, en een zwangerschap. Ze moest direct terugkomen als de klachten verergerden. Toen dat ge beurde - hevige bloedingen en on draaglijke pijn - kreeg ze niet meer hulp dan een pilletje tegen de mis selijkheid, een paracetamolletje en een stapel luiers. Een verpleger ont zegde haar bijna een uur de toe gang tot de douche. Haar vriend Pieter, ook opgenomen, mocht van dezelfde verpleger niet bij haar. Toen het stel in het ziekenhuis arri veerde, werd Rianne meteen geope reerd aan een buitenbaarmoederlij- ke zwangerschap. De Inspectie voor de Gezondheids zorg, bij wie het stel een klacht in diende, stelt vast dat het heel erg had kunnen mislopen en dat Emer gis tekort is geschoten in over drachtprotocollen en controle van lichamelijke klachten. Pieter en Rianne werd een intern onderzoek in het vooruitzicht ge steld. Dat is er nooit gekomen. Ook verdere behandeling door anderen dan in wie het vertrouwen door het gebeurde is geschonden, wil de instelling voor geestelijke gezond heidszorg niet bieden. Beiden heb ben nog ambulante behandeling nodig. Noordhoek voelt zich niet gebonden aan de vaststellingsover eenkomst waarin het zwijggeld is vastgelegd. „Wij hebben dat in ui terst labiele toestand getekend. Bo vendien was ons een onderzoek be loofd." Een woordvoerster van Emergis laat weten dat de instelling niet wil reageren. „Wij spreken nooit over cliënten, zelfs niet over of iemand hier cliënt is of niet. Cliënten moe ten zich hier veilig voelen." DEN HAAG - Hoewel jonge leraren nu nauwelijks aan de bak komen in het onderwijs, zal er de komen de jaren juist sprake zijn van een flink tekort aan docenten. Vooral in het basisonderwijs ontstaat vanaf 2016 een tekort. Dat loopt in 2025 op tot ruim 6500 voltijds- banen als er niets gebeurt. Dat komt onder meer doordat veel oudere leraren met pensioen gaan. Minister Bussemaker van Onderwijs schreef dat dinsdag aan de Tweede Kamer. Vooral in grote steden ontstaan tekorten omdat daar het aantal leerlingen nog stijgt, in tegenstelling tot de rest van het land. Volgens Busse maker is het van belang leraren die nu moeilijk een (vaste) baan kunnen vinden, te behouden voor het onderwijs. DESTELLING UW MENING 505 reacties 7116 8"555530! overeenkomst De wereld is Kras korting p.p Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^™ Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 255 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Emergis betaalt zwijggeld door Mieke van der Jagt pagina 22 en 23: Commentaar; Vertrouwen in Emergis is zoek Emergis gaat zijn boekje te buiten Reageer op pzc.nl Politie heeft in Vlissingen terecht het zekere voor het onzekere genomen EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 79% ONEENS 21% Bewerking Donja Odijk Foto HH Dat mevrouw en de heer PJ. Noordhoek en Emergis het tussen hen bestaande geschil over het verloop van de gebeurtenissen en mogelijke (im)matériële schade in der minne door middel van een vaststellingsovereenkomst willen beëindigen en derhalve de rechtstoestand vaststellen zoals hierna is omschreven; Komen overeen als volgt: 1. De tegemoetkoming voor de hiervoor omschreven gebeurtenis wordt vastgesteld op een bedrag vanC 2.500,00 (zegge; tweeduizend vijfhonderd euro) ten titel van materiële en immateriële, bekende en onbekende, reeds geleden en nog te lijden schade, derhalve van schade in de ruimste zin des woords, waaronder ook begrepen de buitengerechtelijke kosten van rechtsbijstand; Emergis betaalt na ondertekening van deze overeenkomst namens zichzelf en de bij haar werkzame personen, een bedrag van in totaal 2.500,00 (zegge; tweeduizend vijfhonderd euro). Dat bedrag kan worden overgemaakt naar 4. Partijen zullen over en weer geheimhouding betrachten ten aanzien van deze vaststellingsovereenkomst. rekeningnummer ten name van onder vermelding van Mevrouw BHBHMHML 11 ':e heer P.J. Noordhoek. verklaren door ondertekening van deze akte afstand te doen van alle aanspraken welke hij ter zake van het hiervoor bedoelde voorval jegens Emergis, alsmede eventuele andere aansprakelijke partijen mocht hebben en/of verkrijgen, hoezeer deze aanspraken ook mochten voortvloeien uit feiten, oorzaken en omstandigheden welke ten tijde van het ondertekenen van deze akte niet bekend waren of bekend konden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1