44 28 ZEELAND NETWERKEVENT CONTACTA Netwerkevent Contacta biedt drie dagen lang zicht op trends en lezingen van onder andere Derk Sauer en Jack van Gelder. DÏNSDAG 4 NOVEMBER De Google Glass gaf ondernemers vorig jaar op het netwerk event Contacta in Goes al, een heldere blik op de toekomst. Digitalise ring en robotisering zetten zich in het bedrijfsleven in hoog tem po door. Vorige maand rolde in China zelfs een complete auto uit de 3D-printer. De mogelijkheden om producten driedimensionaal te printen, ont ketent een economische revolu tie. Productie op bestelling zal hand over hand toenemen. Grote voorraden zijn niet langer noodza kelijk. Nu het economisch weer wat beter gaan, liggen er op dit vlak duidelijk groeikansen. Deze 'Nieuwe Wereld' is dan ook het thema van de Contacta 2014, die zich 4, 5 en 6 november af speelt in de Zeelandhallen in Goes. „We tonen ondernemers be langrijke trends. Samen met hoge school Fontys Eindhoven richten we een robotplein in. Daar kun je zelf een robot besturen. Neem de ontwikkelingen in de zorg. Het moet allemaal goedkoper en dus efficiënter. Robots kunnen hande lingen overnemen, bijvoorbeeld een kop koffie inschenken." De Google Glass maakt op Contac ta zijn rentree. „Een verschil met vorig jaar is dat bezoekers hem nu kunnen opzetten." Op een evenement dat onderne mers innovaties wil laten zien, mogen 3D-printers niet ontbre ken. „Die printers staan er ook. We zijn er echt heel erg blij mee", zegt organisator Perry Kentin. Ver der zet Wisse Installatietechniek een skelet van een C02-vrije wo ning neer, waarin je de hele ener giedoorloop kunt volgen. De Contacta biedt drie dagen een programma, waarin ontmoeten, zaken doen, prikkelende infotain ment en keiharde businesspresen- taties naadloos in elkaar over gaan. Die inmiddels bewezen mix zorgt ervoor dat bezoekers zich niet vervelen en een beetje wijzer naar huis terugkeren. Met alleen stands van bedrijven en instellin gen - in totaal 350 exposanten - red je dat niet. Kentin en zijn team mikken na drukkelijk op bezoekers in een straal van honderd kilometer rond Goes. Hij verwacht er tussen de 25.000 en 30.000. Eenderde komt momenteel van buiten Zee land. Ondernemers hebben wei nig tijd. Ze komen alleen als een evenement voor hen relevant is. Kentin: „We besteden dit jaar bij voorbeeld ook veel aandacht aan online-verkopen en nieuwe tools die er voor beschikbaar zijn. Daar voor biedt de E-Academy elke dag een themacollege. Bijvoorbeeld hoe je website beter vindbaar wordt, wat je kunt met Adwords, de laatste ontwikkelingen binnen Facebook en verder de nieuwe be stel- en betalingsdienst MyOrder van de Rabobank." Ook deze Contacta-editie ver schijnt een aantal bekende Neder landers op het spreekgestoelte. In teressante, ludieke en gepeperde lezingen zijn er van televisiepre sentator Jack van Gelder, internet goeroe Alexander Klopping, me diamagnaat Derk Sauer, hoogle raar klinische neuropsychologie Erik Scherder, cateringkoningin Ria Joosten en behang- en wonin ginrichtingtycoon John van Zwe den, die tevens mede-eigenaar is van de Engelse voetbalclub Swan sea City. Ons event laat ook een aantal 3D-printers zien. We zijn er echt heel erg blij mee Op de Contacta kun Derk Sauer boekte zijn grootste suc cessen als uitgever en mediamagnaat in Rusland. Tijdens Contacta (donder dag 6 november, 20.00 uur) deelt hij zijn Russische ervaringen en avontu ren. Sauer speelt half een thuiswed strijd. Hij bezit een huis in Domburg. Internetgoeroe Alexander Klopping spreekt (5 november, 17.00 uur) ge passioneerd over de mogelijkheden voor ondernemers van internet en data, maar ook over de ethische kant daarvan. Klopping signaleert trends en adviseert bedrijven en politieke partijen over social media-gebruik. Professor Erik Scherder, hoogleraar Klinische Neuropsychologie aan de Vrije Universiteit Amsterdam, ver zorgt een seminar (5 november, 20.00 uur). Scherder legt uit welke effecten het werken met computers heeft op het menselijk brein. Opening, Zeeiandhallen, van 16.00 uur tot 22.00 uur open 17.00 uur: seminar over streekpro ducten 17.00 uur E-symposium 'vindbare website' 18.30 uur Rabobank, het onderne mingsplan 19.30 uur E-symposium over de toekomst van het winkelen door Frank Balkenende Directeur Perry Kentin van LMG, organisator van de Contacta. Perry Kentin, directeur LMG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58