'Al na een halfjaar wilde niemand meer terug* acuv d& www.kerstaandekust.nl BEVELANDEN en THOLEN 25 Gemeente begint met quick scan park Oesterbaai De TUnnel in Schore heeft al 51 leerlingen RILLAND - Bij zijn sollicitatiege sprek kreeg Ton Wouda (57), com mercieel manager akkerbouw bij Limagrain in Rilland, al te horen dat er een kans zou bestaan dat zijn functie van Lelystad naar Zee land zou verhuizen. „Limagrain had Cebeco Zaden overgenomen en het lag voor de hand dat één van de twee kweekbedrijven zou worden gesloten. Het ging alleen wat sneller dan ik had gedacht." Wouda woonde op dat moment in Zuidhorn, in het westen van n Groningen. „Ik had geen zin in een weekend relatie met mijn vrouw en kinderen, dus hebben we bewust gekozen om naar het zuiden te verhuizen." In eerste instantie leek Breda een voor de hand liggende optie, aan gezien zijn vrouw vanuit die stad haar baan makkelijk kon uitvoe ren. Het werd echter Halsteren, waar de familie Wouda meer huis voor hun geld kon vinden dan in Breda. „Een collega van me pro beerde me nog te overtuigen in Goes te wonen, maar ik heb een functie waarbij ik veel moet rei zen en vliegen. Ik had geen zin om elke keer het eiland af te rij den als je ergens naar toe moet." Vanuit Halsteren is Rilland prima aan te rijden. „Van files heb ik vrij wel geen last, al wordt het tussen de afslag Antwerpen en Bergen op Zoom wel steeds drukker." Wouda begrijpt de keuze van Lamb Weston Meijer wel om de afdeling marketing en sales naar Breda te verhuizen. „Al is het voor mensen misschien meer een gevoelskwestie", zegt hij. Op het moment dat Wouda ver huisde naar Halsteren, waren zijn kinderen 11,13 en 15 jaar. „Volgens veel mensen een slechte leeftijd om te verhuizen. Het is maar hoe je er zeifin staat. Je moet niet ver wachten dat mensen je komen op zoeken. Mijn zoons kunnen aar dig hockeyen, dus zijn allemaal lid geworden van de plaatselijke vereniging. Zelf ben ik daar trai ner geworden en mijn vrouw zit in de jeugdcommissie. In het be gin riepen ze hard, maar na een half jaar wilde niemand meer te rug naar Groningen." pM WEMELDINGE - Bijzondere ambte naren van de gemeente Kapelle beginnen deze week met een zo genaamde quick scan van recrea tiepark Oesterbaai in Wemeldin- ge. De ambtenaren brengen in kaart hoeveel huisjes op het park permanent worden bewoond. Dat gebeurt in drie controlerondes. Eerder dit jaar is afgesproken dat Oesterbaai in principe een recrea tiepark moet blijven. Wie er met een gedoogbeschikking van de ge meente permanent woont, mag dat blijven doen. Tegen wie zon der beschikking op Oesterbaai woont zal de gemeente indien no dig bestuursdwang inzetten. VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 Koor en combo Nova Musica Koor en combo Nova Musica uit Kapelle treedt vanwege zijn 25-jarig bestaan twee keer op in de Vroone te Ka pelle. De concerten zijn vrij dag en zaterdag. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 5 euro en zijn te bestellen via www.novamusicakapelle.nl en aan de zaal verkrijgbaar. Kerkmuziekconcert in Grote Kerk De Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes geeft vrij dagavond een kerkmuziek concert onder de titel Lu ther en de zingende Refor matie. Dr. Arie Eikelboom, hymnoloog en kerkmusicus leidt de liederen in, Arno van Wijk, cantor-organist van de Grote Kerk, bespeelt het orgel. Het publiek wordt uitgenodigd om de liederen mee te zingen. Aanvang 20.00 uur, entree 5 euro. Literair-muzikale avond rond roman In de hal van het gemeente huis in Kapelle is vrijdag om 20.00 uur een literair-muzi kale avond met Yvonne van den Berg, Maaike van der He- ijdt en Anke Tanihatu. Cen traal staat die avond de ro man De viool van mijn moeder van Yvonne van den Berg. Met die aanwas wordt de verwach ting gelogenstraft dat het aantal leerlingen op de enige dorps school van Schore snel zal teruglo pen nu de toekomst onzeker is. De gemeente Kapelle, die De Tim- nel jaren in stand heeft gehouden met een extra gemeentelijke bij drage, wil daar vanaf 2017 mee stoppen. De bijdrage was nodig omdat de school door een fout van de gemeente geen BRIM-nummer had, waarmee een belangrijke Rijksbijdrage weg viel. Om sluiting van de school te gen te houden, heeft heel Schore intens actie gevoerd onder het motto Hart voor Schore. De dorps raad en de inwoners staan op het standpunt dat de school het hart van een leefbaar dorp vormt. De Facet Scholengroep, waaron der alle Kapelse openbare scholen vallen, heeft zelf niet de midde len om De Tunnel langer dan een jaar open te houden. Toch gaat het goed met De Tun nel. De kwaliteit van het onder wijs is pico bello en het aantal leerlingen stijgt. De school draai de de afgelopen jaren met gemid deld 40 leerlingen. DINSDAG 28 OKTOBER 2014 Tom Wouda zakte vanuit het Gronings Zuidhorn naar het zuiden af. foto Marcelle Davidse ZEELANDHALLEN GOES A: KAPELLE GOES KAPELLE www.kapellecultureel.nl SCHORE - Basisschool De Tunnel in Schore verwelkomt morgen de vijf tigste leerling met traktaties en muziek. Ook de 51ste is inmiddels binnen: Bram-Pieter Baas en n um- mer 52 staat in de startblokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55