Sfeervolle kerstreizen effeweg.nl Keeper Meyiwa doodgeschoten 32 SPORT Renesse veert op in tweede helft Van Oeveren/WIK weer onderuit Zeeuws vrouwenteam Endura Lady Force gaat komende drie jaar verder als Focus Ferron Ladies Cycling. mgmmm terneuzen - Drie maanden gele den leek de Zeeuwse vrouwen wielerploeg Endura Lady Force op sterven na dood. Na een laat ste poging het team nieuw leven in te blazen, lijkt de toekomst op eens voor de komende drie jaar gewaarborgd. De ploeg krijgt een nieuwe naam, nieuwe sponsors en ook een paar nieuwe rensters. Het zag er zelfs even naar uit dat het Focus Ferron Ladies Cycling Team, de nieuwe naam van de ploeg, een heuse wereldkampioe ne in de gelederen zou krijgen. De Deense junior Amelie Diderik- sen toonde interesse in de ploeg van Gerrie Sijnesael. Dideriksen (18) werd vorig jaar wereld kampioene in Florence en prolon geerde haar titel dit jaar in Ponfer- rada. Ze won dit voorjaar ook twee ritten in de Omloop van Bor- sele voor junioren. Gisteren koos VLISSINGEN - Van de drie Schouw- se standaardteams die uitkomen in de reserveklassen, wist zondag alleen Renesse drie punten te pak ken. In een van beide kanten matige partij kwam de ploeg van inte rim-coach Leon Bakker eerst met 1-0 achter bij Hansweertse Boys 2, waarna Carlos Rolsma op slag van rust gelijk maakte. Na rust liep een wat feller Renesse uit naar 1-3 door twee treffers van Ruben de Boer. In dezelfde vijfde klasse is de laat ste winstpartij van DZC'09 inmid dels alweer even geleden. De ploeg van trainer Norman Dijst kwam thuis tegen Zeelandia Mid- Stella Boys/'t Centrum won moei zaam met 4-2 van Vivars, terwijl koploper IJtama een makkelijke avond had. Opponent Motoren boys kon vanwege de vele blessu res geen ploeg op de been breng en en verloor reglementair met 5-0. De Strandlopers/Ginsterveld won eenvoudig met 14-2 van FC Hanse Staalbouw. Een speler van FC Hanse kreeg al vroeg in de wed strijd een rode kaart wegens op zettelijk hands en hierdoor ging de ploeg zwaar onderuit. ze uiteindelijk niet voor de Zeeuwse ploeg, maar voor Boels Dolmans. Het afgelopen seizoen kwam En dura Lady Force op verschillende fronten tekort. Omdat er te wei nig geld was, werden internationa le meerdaagse wedstrijden afge zegd. Maar er was ook een gebrek aan kwaliteit. Hoewel het nog vier maanden duurt voordat het nieuwe seizoen begint, heeft de ploeg financieel alles al op orde. Er wordt afscheid genomen van hoofdsponsor Endura en daar komt de Limburgse fietsenzaak Ferron de komende drie jaar voor in de plaats. De vrouwen gaan rij den op Focus-fietsen, de kleding komt van Bioracer, de helmen van Giro, de sokken, arm- en beenstukken van GripGrap. Het Focus Ferron Ladies Cycling Team bestaat voorlopig uit negen rensters: Senna Ferron, Natasja Nieuwenhuizen, Daniëlla en Chantal Verstraten, de Engelse Ta- mina Oliver, Steffi en Dana Lod- wijcks uit België, Roosmarijn van Breemen en Anne van der Swa- luw. Zij is tot nu toe de enige Zeeuwse in de gelederen. Er is nog plaats voor drie rensters, die bij voorkeur veel ervaring mee moeten nemen. Omdat er meer geld beschikbaar is, komen nu wel buitenlandse ronden op de agenda. Daarnaast ook tien wedstrijden voor de Ne derlandse clubcompetitie, die wie lerbond KNWU komend seizoen voor het eerst organiseert. delburg 4 al vroeg op een 0-1-ach- terstand. Kort na de thee werd het ook nog 0-2. In de zesde klasse hielden Ouwer- kerk en SC Zierikzee het veertig minuten op 0-0. In de laatste vijf minuten van de eerste helft scoor den de bezoekers twee keer en kort na rust nogmaals, met een 0-3-tussenstand als gevolg. De thuisploeg begon hierna aan een inhaalrace, die via treffers van Ri chard van de Berg en Casey Okker leidde tot 2-3 een kwartier voor tijd. Geklungel achterin leidde ech ter tot de 2-4. Richard van de Ber ge scoorde nog wel een keer tegen (3-4)- Topscorer Ronald van Vos sen viel uit bij de thuisploeg. ZUID-AFRIKA Nieuwe coach heeft Elia niet nodig Eljero Elia hoeft ook onder de nieuwe trainer van Wer- der Bremen nog niet op speeltijd te rekenen. Coach Viktor Skripnik, de opvolger van Robin Dutt, heeft de aanvaller niet opgenomen in de selectie voor het beker duel met Chemnitzer FC. Voetbalclub De Dijk gaat vrijuit De Amsterdamse amateur voetbalclub De Dijk wordt door de KNVB niet bestraft voor de oerwoudgeluiden die een toeschouwer vorige maand maakte in de beker wedstrijd tegen Fortuna Sit- tard. De bond meent dat de club er alles aan heeft ge daan om de toeschouwer te identificeren. De betreffen de persoon is door de club vervolgens ook gestraft. De zaak is daarom geseponeerd. HSD pakt volle pond dankzij late treffier De hockeysters van HSD hebben in de reserve derde klasse nipt van Olympia 2 ge wonnen. De 3-2 van het Zie- rikzeese team viel pas twee minuten voor tijd. Door twee treffers van Lizet Lammerts stond het na acht minuten al 2-0. Daarna mis te HSD scherpte en kon de Terneuzense opponent te rugkomen tot 2-2. Melissa Mol maakte uiteindelijk de winnende. Passchier uitblinker bij winnend Mevo'80 De basketballers van Me- vo'8o hebben in Goes een overwinning geboekt op Vol harding. Het duel eindigde in 56-62. Bij rust was het 20-28. Uitblinker bij de Zie- rikzeese ploeg was^Ko Pas schier met 32 punten. Na rust kende Mevo'8o even een mindere fase, waardoor Volharding op voorsprong kon komen. Maar de Schou- wenaren knokten zich toch weer terug. 8 daagse kerstreizen - Vertrek: 22 december Kijk voor meer scherpe aanbiedingen op: www.effeweg.nl/Wegener of bel: 0529 - 46 96 67 Doorstart wielerploeg door Koen de Vries ZIERIKZEE - In de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie Ziezavo bracht ASZ de vierde nederlaag toe aan het ooit zo sterk team Van Oeveren/WIK. Door de 4-2-neder- laag staat het team van coach Piet van der Kasteele nu in de onderste regionen. JOHANNESBURG - De Zuid-Afrikaanse doelman Senzo Meyiwa is zondag dood geschoten bij een overval. De keeper van Orlando Pirates, die enige tijd onder Ruud Krol trainde, was 27 jaar. „Twee mannen kwamen het huis van zijn vrien din binnen en eisten mobiele telefoons, geld en andere waardevolle spullen. Senzo probeerde zijn vriendin Kelly te beschermen omdat een van de mannen een pistool op haar had gericht", aldus een functionaris van de politie. De doelman was de laatste vier interlands captain van de nationale ploeg, foto VI Images BREMEN ZEIST ZIERIKZEE GOES 9M ER De kerstdagen eens buiten de deur vieren? Dan kunt u een keuze maken uit één van onze vele kerstreizen. Wat dacht u van Praag, Barcelona, Kroatië, Toscane, Wenen of de Zwitserse Alpen? Veel hotels bieden een leuk kerstprogramma met een uitgebreid kerstdiner en een muziekavond. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn per persoon en o.b.v. 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. £2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52