Mijlpaal Verhoene met topmoyenne Zaalvoetballers FM Sranang stappen uit de competitie SPORT 31 Louis van Gaal: Domme reactie Van Persie Middenvelder heeft in Engeland alle critici de mond al gesnoerd. Speler behoort na anderhalve maand al tot 'meubilair'. MANCHESTER - Daley Blind vindt op geruisloze wijze zijn draai bij Manchester United. Anderhalve maand na zijn debuut behoort de veelzijdige speler tot het meubi lair op Old TrafFord. Het kabaal in Old TrafFord haalde moeiteloos het aantal decibellen van een opstijgend straalvlieg tuig, toen Ryan Giggs zich op kek ke gympen langs de lijn meldde. De assistent van Louis van Gaal wachtte tot het spel even stil lag om Daley Blind bij zich te kun nen roepen. De middenvelder knikte, liep terug naar zijn plek en instrueerde medespelers over te volgen tactiek. Het taFereel van zondag tijdens de topper tegen Chelsea (i-i) gaF de waarde van hem voor Manchester United op trefFende wijze weer. Zonder aanvoerdersband geldt hij amper twee maanden na zijn transFer als natuurlijk verlengstuk van de technische staf Ploeggeno ten met meer Faam, status bij de Fans en aanzienlijk lucratievere contracten nemen zijn raad zon der tegenspraak aan. Vader Danny Blind zag het vanuit een skybox tevreden aan. Over zijn zoon hoeFde hij zich totaal geen zorgen te maken. Waar het merendeel van het elFtal onder de stress bezweek na een tegengoal van Didier Drogba, bleeF de inter national stoïcijns de lijnen uitzet ten. Met zijn talent, voor zijn komst onbekend in Engeland, heeft hij inmiddels vrijwel alle cri tici de mond gesnoerd. Waar analisten de eerste weken flauwe grappen maakten over zijn achternaam,-klagen ze tegenwoor dig over zijn rol van menselijk schild voor de Fragiele achterhoe de. Met meer vrijheid zou hij voorin veel gevaar kunnen stich ten, zo luidden de commentaren. Blind redde Manchester United enkele dagen eerder bij West Bromwich Albion. Met een ge plaatst schot sleepte hij een punt uit het vuur (2-2). Blind genoot van dit moment, zijn eerste doelpunt in dienst van Manchester United. „Het was heel fijn om de eerste te maken", vertelde hij met een twinkeling in de ogen. De international liet het wijselijk na om voluit te la chen. In de kleedkamer, zo gaF hij aan, heerste een weinig vrolijke stemming. Van Gaal, teleurge steld als hij was over de uitvoe ring, temperde na het gelijkspel tegen Chelsea elk vorm van euFo- rie. Voor Blind, gekocht voor veertien miljoen pond, zorgde het perfec- tionisme van de trainer niet voor verbazing. Als lid van het Neder lands elFtal dat in Brazilië onder Van Gaal derde van de wereld werd, kende hij de werkwijze van zijn landgenoot. Het Fanatisme van de ex-bondscoach voelde voor hem vertrouwd aan. Bij Ajax kon Frank de Boer nog uit zijn sloF schieten bij een ruime voor sprong. Daarbij hoeFde Blind tot zijn ge noegen niet op zijn tenen te lo pen. De kennismaking met één van de roemrijkste clubs ter we reld verliep vlekkeloos. Sterren als Radamel Falcao en Angel di Maria sloten hem direct in de armen. „Het klikt onderling zeer goed", zei hij hierover. „We waarderen el kaar ontzettend. Ik ben gewoon heel goed ontvangen. Je kunt dus stellen dat ik hier makkelijk ben ingestapt. Het gaat lekker." Blind liet zich niet gek maken door de vedetten in de kleedka mer. „Ik probeerde mee te groeien met het niveau van de Premier League en de spelers om me heen. Voor elke wedstrijd ligt er een duide lijk plan van de trainer klaar. Ook dat helpt ontzettend. Op het veld klikt het goed." De sterke band met Van Gaal be spoedigde de integratie. „Het is natuurlijk fijn als de trainer ver trouwen in je heeFt." Op het persoonlijke vlak verander de Blind, net als bij Ajax spelend met nummer 17, niet. In plaats van te kiezen voor een villa in een weelderig dorp nabij Man chester betrok hij een apparte ment in het centrum. „Mijn vrien din en ik zijn nog jong", legde hij uit. Heimwee naar zijn geboorte stad heeFt hij wel. „Amsterdam mag je met geen andere stad ver gelijken. Ik mis het ontzettend, maar Manchester valt me niet te gen." Hoek speelde zater dag de vijftigste competitiewedstrijd onder trainer Ken ny Verhoene. Die mijlpaal kon niet opgewaardeerd worden met een overwinning, want Scheveningen gooide in bles suretijd roet in het eten (2-2). Het liet onverlet dat Verhoene de vijf tig haalde met een immens gemid delde. Een overwinning had het gemid delde aantal punten van de Belg boven de twee per wedstrijd ge houden. Dat heeft nog geen hoofd trainer in Hoek gepresteerd. Er zijn er zelfs nauwelijk die dat ge middelde benaderen. Paul Telussa komt nog het dichtst bij. In drie periodes is de Souburger tot 33 wedstrijden gekomen met een moyenne van 1,85 punten per duel. Verhoene is bijna twee jaar in dienst van Hoek. Eind november 2012 was hij de opvolger van Eric Hellemons, de huidige interim trainer van NAC Breda. De gemid delde start onder Hellemons (vijf keer winst, vijf keer verlies en één gelijkspel) bouwde Verhoene uit tot een goed seizoen met winst in de districtsbeker en gemiste pro motie in de nacompetitie. Vorig seizoen werd op dat funda ment gebouwd en werd Hoek on- der Verhoene kampioen in de hoofdklasse. De rentree in de top klasse verloopt dit seizoen voorals nog moeizaam. Van de vijftig wed strijden onder Verhoene heeft Hoek er dertig gewonnen, negen gelijkgespeeld en elf verloren. Dat brengt de teller op 99 punten. Hij is de zesde trainer bij Hoek die vijftig wedstrijden of meer op zijn naam heeft staan. Johan Ballegeer is over twee periodes met 85 duels de meest ervaren Hoek-trainer in de hoofdklasse en/of het hoogste amateurniveau. MEEST ERVAREN HOEKTRAINERS MANCHESTER - Manager Louis van Gaal was zondag blij met de be langrijke treffer van Robin van Persie in de wedstrijd van Man chester United tegen Chelsea. De trainer was echter niet te spreken over de reactie van de Nederland se international, die na de 1-1 zijn shirt uittrok. „Hij had een domme reactie na het doelpunt", aldus Van Gaal in de Engelse media over Van Persie. „Natuurlijk mag je heel blij zijn na een goal, maar je hoeft niet je shirt uit te trekken, want je weet dat je dan een gele kaart krijgt. Het is niet heel erg slim." Van Persie scoorde in de allerlaat ste minuut tegen de koploper. De hoofdmacht van de club moest tot dusverre twee keer af zeggen voor een wedstrijd. Op de eerste speeldag had Sranang te weinig spelers en afgelopen vrij dag kampte het team met vervoersproblemen, toen de ont moeting met ZW Eindhoven 2 S op het programma stond. „We hebben van alles gepro- beerd", zegt coach Robbie Dahoe, „maar we kunnen niet anders. We hebben maar een selectie van acht, negen man en als iemand om wat voor reden eens moet af zeggen, hebben we een probleem. Zo voort blijven modderen heeft geen enkele zin. Daarom is er na overleg met de KNVB besloten dat wij vrijwillig degraderen. Dat betekent overigens wel dat Sranang blijft voortbestaan. De club heeft een tweede team, dat actief is in de Goese recreatieve zaalvoetbalcompetitie. „En er komt ook een derde team aan", stelt Dahoe. „We gaan de komen de periode gebruiken om een nieuw eerste team te formeren, waarmee we volgend seizoen in de hoofdklasse willen uitkomen." FM Sranang begon veertien jaar geleden in de tweede klasse en schopte het uiteindelijk tot de top klasse. Vorig seizoen haalde de Goese formatie nog de nacompeti tie voor een plek in de eerste divi sie. Sranang moest zich echter ook toen uiteindelijk terugtrek ken, omdat er een spelerstekort was. „Het is ook een beetje mentali teitskwestie", vindt Dahoe. „Er wordt soms makkelijk afgezegd. De voorgaande jaren hadden we wel dertig spelers op papier, maar dat is de laatste jaren steeds min der geworden. Komt ook bij dat sommige jongens van de veld- clubs niet in de zaal mogen voet ballen. Het is al met al een trieste ontwikkeling voor het zaalvoetbal in Zeeland. Het is nu alleen Groe ne Ster Vlissingen dat op een hoog niveau (eredivisie) over blijft." Bij de hoofdmacht van FM Sra nang waren dit zaalseizoen spe lers als Jordi Matondo, Atilla Ca- vus, Mo Azzagari, Ibi El-Uarichi, Ugur Kahveci en Danny Oosse ac tief. DINSDAG 28 OKTOBER 2014 naam bij United door Geert Langendorff goals factor klasse 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A 3 ChielMaranus Domburg 3A 4 Bart Deprez Goes 1B 5 Kevin Schot SDO'63 5A 6 Rico de Putter SSV'65 2E Urmeion Martis FC Axel 3A Lorenzo de Groot Veere 3A Daryl Hollander Walcheren 3A 10 Domenique v.d. Berge Bruse Boys 2E Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E Ramon Janson MZC'11 2E Peter Dieleman Zaamslag 2E Ivo Verstraeten FC Axel 3A Stefan van de Klooster Nieuwdorp 3A Steve Schalkwijk Walcheren 3A Robin Provoost ZSC'62 3B zon zat zat zon zon zat zat zat zat zat zat zat zat 11 12 11 8 14 8 8 8 8 7 7 7 7 7 7 7 2 1,5 1,5 2 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 infographic Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Reacties naar R.Boogert@pzc.nl Trainer Duels pt/wd Johan Ballegeer 85 1,54 Angelo Nijskens 64 1,61 Dick Buitelaar 59 1,47 Frans Vermeulen 56 1,48 Gaby Demanet 53 1,34 Kenny Verhoene 50 1,98 Cees Houtepen 35 1,51 Paul Telussa 33 1,85 Ruud Pennings 33 1,58 Adriaan Nieuwenhuijse 26 1,27 Kenny Verhoene Infographic Rolant Quist door Jan Dagevos GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang trekken zich terug uit de competitie. Dat heeft de Goese club gistermorgen na overleg met de voetbalbond besloten. FM Sra nang kwam uit in de landelijke top klasse C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51