't Klokje wordt meer dan alleen een hotel Verdachte brand blijft in voorarrest www.kerstaandekust.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Ondernemersplein Rijbewijskeuring voor senioren 66 Het kwam mooi uit dat de eigenaren op zoek bleken te zijn naar opvolging Informatiemarkt duurzaam bouwen BROUWERSHAVEN - Senioren, met rijbewijs C/D/E en overige auto mobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moeten wor den gekeurd, kunnen hiervoor te recht bij Goedkope Keuringen op 14 november en 12 december in Het Tonnenmagazijn, Haven Noordzijde 38 in Brouwershaven. Voor een afspraak bellen naar het landelijke afsprakenbureau: 085 - 48 83 616. Zelf een datum reserve ren kan via de website: www. goedkopekeuringen.nl. Met in gang van 1 januari 2014 is de leef tijd waarop de eerste seniorenkeu ring moet worden verricht ver hoogd naar 75 jaar. Dit geldt ech ter niet voor chauffeurs met rijbe wijs C/D/E. Wie tussen de 70 en 75 jaar oud is en op het vragenfor mulier van het CBR geen enkele vraag met 'ja' heeft beantwoord, hoeft niet gekeurd te worden. De Bil kijkt terug op de afgelopen jaren in Zierikzee: „We begonnen daar met niets. Hebben alles zelf opgebouwd. Op de plek waar nu 't Genot zit, was een Griek geves tigd. Wij maakten daar een steak house en grand café van. Vanaf de eerste dag was dat een groot suc ces. Maar na al die jaren daagt dat niet meer uit. Het kwam voor ons dan ook mooi uit dat de huidige eigenaren van hotel 't Klokje op zoek bleken te zijn naar opvol ging." De twee weten hoe ze leiding moeten geven aan een horecabe drijf. Van 2003 tot 2006 waren zij eigenaar van De Egelantier in Zie rikzee en naast 't Genot runden zij tot maart 2013 ook nog cafeta ria Whizz Burger in Renesse. Maar een hotel is nieuw. „Naast een restaurant waar je zowel ont bijt, lunch als diner serveert, ko men er ook nog 43 kamers bij om te verhuren. En een zwembad. ^Lekker afwisselend dus." Voor Dekkers is 't Klokje bekend terrein. Zij werkte er jaren in de keuken. „Maar sindsdien is er veel veranderd hoor. Toen ik er werkte was het een stuk kleiner." In de eerste instantie zullen ze zelf weinig veranderen. Ongeveer zeven jaar geleden is het hotel grondig verbouwd. Alles is dus nog in een prima staat. „We zet ten het in de eerste instantie voort zoals het nu is." In de horeca willen ze wel wat dingen anders doen: ,;Het restau rant draait nu op hotelgasten, er komt niemand van buitenaf. Daar willen we verandering in breng en. Je moet hier ook gewoon een avond gezellig uit eten kunnen." Ook de menukaart zal worden aangepast, het steakhouseconcept zoals ze dat bij 't Genot hanteer den zal terugkomen in 't Klokje, maar dan in een ander jasje. Het meeste personeel dat nu in het ho tel werkt, blijft in dienst als de nieuwe eigenaren in februari be ginnen. Ze kijken uit naar de overname: „In tegenstelling tot een restau rant waar elk moment iemand binnen kan lopen, weet je bij een hotel ongeveer wat je op een dag kunt verwachten. Dat geeft ons meer vrijheid. Het voelt, ondanks dat we hard zullen moeten wer ken, alsof we nu eindelijk zelf kunnen gaan leven. Dat we even de tijd kunnen nemen om met de honden te wandelen op het strand bijvoorbeeld, 't Klokje is ons eindstation, denk ik. Al zei den we dat bij 't Genot ook." VLISSINGEN - Vanwege de grote be langstelling voor het biobased ge renoveerde huis in Kruiningen houden Projectbureau Zeeland, R&B Wonen en Logus op 12 no vember vanaf 19.30 uur een the ma-avond over het gebruik van duurzame bouwmaterialen voor huiseigenaren. Er wordt aan de hand van voorbeelden uitleg gege ven over de voordelen van bou wen met hout, bestrijden van vochtproblemen, natuurlijke isola tiematerialen, dampopen bou wen, natuurlijke gevelbekleding, etc. Tijdens de informatiemarkt kunnen bezoekers natuurlijke bouwmaterialen zien en voelen en kunnen zij vragen stellen aan deskundigen. Locatie: Logus, Ma rie Curieweg 9-13 Vlissingen VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES - ik acutda (ffebt' A. zou op 19 juli in de Nieuw- straat brand hebben gesticht in het huis waarin hij een kamer huurde. Ook zou hij die avond medebewoners hebben bedreigd. Volgens de politie was de man on1 der invloed van alcohol toen hij rond 18.30 uur brand stichtte op de eerste etage van het pand. Alle bewoners konden op tijd het ver laten. Ook slaagde ze erin zelf het vuur te blussen. Officier van justitie Jan Bezem verzette zich tegen een schorsing. Hij noemde de brandstichting heel erg en wees erop dat de ver dachte niet meewerkte aan een onderzoek door de reclassering naar zijn achtergronden. De recht bank besliste dat A. in voorarrest blijft. Het is nog onduidelijk wan neer hij terecht moet staan. Ook de 44-jarige Davy O. uit Arn hem blijft in voorarrest. Hij zou op 18 juli in Vlissingen een man met een fles op het hoofd hebben geslagen. Volgens het Openbaar Ministerie is er mogelijk sprake van poging tot doodslag. Maar de officier van justitie liet ook weten dat nog eens goed onderzoek ge daan moet worden of er met een fles is geslagen, zoals getuigen be weren. De raadsman van de ver dachte stelde dat de wond die bij het slachtoffer is geconstateerd, ook veroorzaakt kan zijn door een slag met een hand of vuist. En in dat geval is er volgens hem geen sprake van poging tot doodslag. Ook deze advocaat pleitte voor schorsing van het voorarrest om dat het onderzoek al lang is afge rond. Hij wees erop dat verdach ten in principe hun berechting in vrijheid mogen afwachten. Zijn cliënt zit al drie maanden in voor arrest en volgens hem bestaat de kans dat er bij veroordeling een straf wordt opgelegd die hooguit uit drie maanden cel bestaat. De rechtbank besliste echter anders. Volgens de drie rechters moet de man in de cel blijven. XANDER DE BUISONJE DO NIELSON LANGE FRANS 3JS ANITA MEYER NEW AMSTERDAM ORCHESTRA DINSDAG 28 OKTOBER 2014 Marcel de Bil en Franciska Dekkers zijn de nieuwe eigenaren van 't Klokje in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost RENESSE - De afgelopen negen jaar runden Marcel de Bil en Franciska Dekkers restaurant 't Genot in Zie- rikzee. Hoe succesvol dat ook was, het voelde niet meer als een uitda ging. Toen zij ontdekten dat de ei genaar van hotel 't Klokje in Renes se een opvolger zocht, besloten De Bil en Dekkers een nieuwe stap te nemen. Vanaf 2 februari zijn ze offi cieel eigenaar varThet hotel. Marcel de Bil MIDDELBURG - Jamie A. (28) blijft voorlopig in voorarrest. Advocate Claudine Kouijzer vroeg gisteren aan de Middelburgse rechtbank om het voorarrest van de Vlissin- ger te schorsen omdat hij, zo zei ze, ten onrechte verdacht wordt van brandstichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49