berco cuwi (U ffluAt www.kerstaandekust.nl 44 Het maken van The Sinner heeft heel veel koffie, bier en slapeloze nachten gekost SCHOUWEN-DUIVELAND 25 W f V Drugshandelaar krijgt korting op zijn straf Kennismaken met opleiding sportduiken Laatste verl(oopdag 30 november VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 Eiste de officier van justitie twee weken geleden nog een celstraf van 180 dagen waarvan 139 voor waardelijk, gisteren legde de rechtbank in Middelburg hem een gevangenisstraf van 41 dagen op. De Vlissinger werd ervan ver dacht in de periode maart tot en met begin mei 2010 in zijn woon plaats te hebben gedeald in cocaï ne. Bovendien werd er 0,9 gram van dat goedje bij de Vlissinger aangetroffen. De officier van justitie had des tijds becijferd dat T. voor deze fei ten 'recht' had op zes maanden ge vangenisstraf. Maar vanwege het lange wachten op de behandeling van zijn zaak matigde hij zijn eis. De rechtbank deed er vervolgens nog iets vanaf en oordeelde dat die 41 dagen cel die T. al in voorar rest had gezeten voldoende waren geweest. Pannenkoeken in manege Balans Disco met muziek uit jaren '80 en '90 In De Taverne te Renesse is zaterdag een disco-avond. Vanaf 21.00 uur klinken dis co en andere hits uit de ja ren tachtig en negentig. De muziek wordt verzorgd door André van Leeuwen. De disco is bedoeld voor veertigplussers uit Renesse en omstreken. De entree gra tis. dagshows staan en een paar optre dens met bands. Dat is natuurlijk ook een reden voor de cd. Die zegt even van: Hallo, Ronnie Snip perdag is er nog. Ach, om de zo veel tijd moet je de zaak een im puls geven." Verbeek woont aan De Dreef, dat is om de hoek bij d' Ouwe Smisse waar de cd zondag wordt gepre senteerd. „Naar huis kruipen? Nou, dat gaat niet gebeuren. Maar er komt Wel een afterparty. Dat heb ik de muzikanten beloofd." CD-PRESENTATIE ZVU geeft kunstgeschiedenis De Zeeuwse Volksuniversi teit geeft een nieuwe cur sus: Kunstgeschiedenis an ders belicht. De kunst wordt in kunsthis torische context geplaatst, stijlen worden toegelicht en ook op de gebruikte materia len en technieken wordt in gegaan. De cursus beslaat zes woensdagmiddagen van af 5 november. Zestigplussers en eventueel hun partners zijn zaterdag welkom in manege Balans in Dreischor voor de pan nenkoekenmiddag van de Dorpsraad en de Streekge- meente N.H. Kerken Dreischor en Noordgouwe. Aanvang 15.30 uur. Er is ook een dressuurshow van de Zwarte Parels, een groep van Friese paarden. Aanmelden: 0111-402200 of loudon@zeelandnet.nl. Voor vervoer kan eventueel gezorgd worden. ZIERIKZEE - De Schouwse Onder watersportvereniging Scaldis be gint in januari met de opleiding tot beginnend sportduiker. Om kennis te maken met deze sport kunnen belangstellenden op vrij dag 14 november gratis een proef- duik maken in het nieuwe zwem bad te Zierikzee. Voorafgaand krijgt men uitleg over de werking van de apparatuur en de veilig heidsaspecten. De proefles begint om 19.30 uur. Neem zwemkle- ding mee en eventueel duikbril, snorkel en zwemvinnen. Mini mum leeftijd is 14 jaar. Aanmelden voor 5 november secr@sovscaldis.nl of 0113-222666. DINSDAG 28 OKTOBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES wvwv.volksuniversiteitzeeland.nl DREISCHOR I Ronnie Snipperdag presenteert zijn cd zondagmiddag in het café om de hoek: proeflokaal d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. foto Izaak Verkeste RENESSE Ronnie Snipperdag Cd The Sinner wordt zondag om 14.30 uur gepresenteerd in het proeflokaal d'Ouwe Smisse aan het Breedveld 3 in Zonnemaire. Aan The Sinner werken mee: René Geelhoed, bas, speelt in The Royal Engineers. Joop van Drongelen, percussie, mo menteel te zien als begeleider van Harry Merry in Man bijt Hond. Jaap Verseput, saxofoon, bekend van boerderijfestival Club Zonne maire en de band Kaviaar The Sinner is de tweede cd van Ronnie Snipperdag. De eerste werd negen jaar gele den opgenomen en bevat uitslui tend Nederlandstalige liedjes. The Sinner is zondag meteen - al dan niet gesigneerd - te koop. MIDDELBURG - De 33-jarige Oucha- ka T. uit Vlissingen heeft - omdat zijn zaak wel heel erg lang op de justitiële planken heeft gelegen eer die eindelijk werd behandeld - een aanmerkelijke strafvermindering gekregen. Snipperdag is er nog' ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47