Kapelle overweegt invoering Zeelandpas Snelheidsremmer moet worden aangepast Ragtimes en verdriet vermengen zich in theatervoorstelling 'Sunrise' Poging tot doodslag in Goes zwaarder bestraft 1 m 24 SCHOUWEN-DUIVELAND MUZIEK Met de cd The Sinner begeeft entertainer uit Zonnemaire zich op het pad van gospel, soul en blues. EP „Het is voor de toerist interessant vanwege korting bij bijvoorbeeld dagattracties en restaurants maar ook voor de deelnemende bedrij ven. Die krijgen bezoekers die an ders misschien niet komen. Je ver laagt de drempel", zegt burge meester Anton Stapelkamp. De ZeelandPas is al verkrijgbaar in Veere, Noord-Beveland, Schou wen Duiveland en Zeeuws-Vlaan deren. De Zeeuwse VW wil deze pas onder de noemer 'Zo zie je Zeeland pas' graag in heel Zee land uitrollen. Stapelkamp heeft daar wel oren naar- „De pas kost slechts een paar euro. Dat bedrag heb je er zó uit na een bezoek aan een aantal deelnemende bedrijven. Je lokt ook mensen uit een wijdere om geving. De gast van camping Lin da in Wemeldinge bezoekt met de pas wellicht het zwembad in Kapelle vanwege een korting van 25 procent op de entreeprijs." De kortingen kunnen divers zijn. Van een gratis bolus bij een kopje koffie, een glas huiswijn gratis bij een hoofdgerecht, tot tien procent korting bij de weekhuur van een fiets. Wellicht kan de ZeelandPas ook worden gekoppeld aan toeristisch vervoer. Zo gaat de de toeristische bus 'Noord-Beveland express' vol gende zomer ook in Zuid-Beve land rijden. Daar kan de Zeeland- Pas volgens Stapelkamp ook voor worden ingezet. „De pas kan ook heel veel marktinformatie gaan bieden. Waar de toerist van cam ping Linda naar toe gaat tijdens zijn vakantie, weten we nu niet. Met de SchouwenPas is bijvoor beeld te zien dat 'mensen ook naar de Vlindertuin gaan." De VW vraagt van de deelne mende gemeenten een bijdrage. Voor Kapelle komt dat neer op een bedrag van jaarlijks vijfdui zend euro voor de komende drie jaar. Dit bedrag is mede gebaseerd op de omvang van de toeristische sector. ZONNEMAIRE - „Ik heb hem The Sinner genoemd, naar het liedje dat ik maakte over een ondeu gend iemand die veel plezier heeft. Nee, het is niet autobiogra fisch. Al zit er natuurlijk wel iets van mezelf in. Maar daar speel ik dan meer mee dan dat ik echt mijn hart lucht in mijn liedjes." Spelen, zingen en componeren doet Ron Verbeek uit Zonnemai re al sinds zijn dertiende. Hij drumde als puber in een amuse mentsorkestje dat elk weekeinde speelde in de café's van Rotter dam. „Later, in de punktijd, ben ik 2,5 jaar professioneel geweest. We waren net drie dagen1 bezig, toen we in het voorprogramma van Herman Brood konden spe len. Dat was een snelle, heftige pe riode, maar ook heel leerzaam. Ja, ik heb rock and roll geleefd, maar ben nu toch meer van de klein- De directie en de ouderraad van de Brede School zijn heel tevre den met de snelheidsremmende voorzieningen. De wijkbeheers- groep ook, maar zou graag zien dat er nog wat meer maatregelen getroffen worden. Maar de Emil Sandströmweg geldt ook als bus route en er ligt een uitrukpost am bulancevervoer aan. Dat stelt be perkingen aan snelheidsremmen de voorzieningen. Verder ondervindt het landbouw- verkeer problemen met specifiek de snelheidsremmer op de Emil Sandströmweg. De bestaande wegversmalling heeft volgens de standaardmaten op het smalste punt een vrije doorgang van 3,60 meter. De paaltjes zijn daarnaast zo geplaatst dat bijvoorbeeld een combine met brede lading de ver smalling kan passeren. Toch blijkt dat in de praktijk behoorlijk moei lijk wegens de steeds grotere leng te van landbouwmachines. De be stuurder van een aardappelrooier moet bijvoorbeeld geheel recht door de versmalling rijden met slechts enkele centimeters spe ling aan weerszijden. Dit blijkt niet mogelijk zonder schade aan de versmalling. Met een asver springing zal het landbouwver- keer moeiteloos kunnen passeren. Dit geldt als enige oplossing. Landbouwvoertuigen mogen niet over de N59 en de gemeenteraad heeft een voorstel voor een alter natieve landbouwroute via de Banninklaan verworpen. kunst," zegt de 58-jarige school- conciërge. Verbeek treedt in zijn vrije tijd op als Ronnie Snipper dag. Hij heeft een programma met levensliederen en persiflages, een rock- en bluesprogramma en een kindershow. „In clubs, cafés en op feestjes in Zeeland en Bra bant. Zaaleigenaren denken dat ik alleen Nederlandstalige dingen doe. Met The Sinner laat ik zien dat ik ook blues en soul speel. Dat is een circuit waar ik ook in wil zitten. Op The Sinner staan covers van Otis redding en Cree- dence Clearwater Revival en tradi tionele dingen. Ook gospel, ja. Dat liedje moet met een grote stem gezongen en dus komt het op de cd, ondanks dat ik geen EO-man ben. Voor de rest zijn het eigen nummers. Zoals The Sinner en Give me more: een ge sproken bluesnummer dat gaat over de crisis gezien door de ogen van een werkman. Ik heb het voor mijn schoonvader geschreven." De cd is in de zomervakantie van vorig jaar opgenomen bij Ver- beeks buurman, de muzikant Danny Fokker. „Die heeft daar de spullen voor. Het inspelen was zo gebeurd. Het mixen was een lang durige zaak. Alles bij elkaar ben ik er een jaar mee bezig geweest. Op het gemakje hè. The Sinner heeft heel veel koffie, bier en slapeloze nachten gekost, maar ik vond het prachtig om te doen." Vorig jaar, op familiebezoek in de Verenigde Staten, heeft Verbeek zijn nieuwe repertoire een paar keer kunnen uittesten op een Engelstalig pu bliek en dat reageerde naar tevre denheid van de muzikant. Verbeek vond dat hij een ar tiestennaam nodig had, toen hij letterlijke vertaalde nummers van The Golden Earring speelde. „De Gouden Oorring vond ik geen naam. Ik heb er lang over gepie kerd. Maar toen ik een stuk van de bedevaart naar Santiago de Compostella meeliep, schoot het me ineens te binnen. Snipperdag staat voor vrij zijn. Voor je even losmaken van alles. Even uit de dagelijkse routine stappen. Dat is het hele idéé van de Ronnie Snip perdagshow. Ik treed niet zo vaak meer op. Ik heb nog drie Snipper- Die tegenstelling van ragtimes en verdriet zit verweven in de thea tervoorstelling Sunrise zaterdag 2 november in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het betreft het slotstuk van een tweeluik van Vocaal en semble Waisisi. Eerder werd de muzikale theatervoorstelling Sun set opgevoerd. Waisisi werkt voor dit tweede deel samen met de Ko ninklijke Harmonie Kunst en Eer. Hoewel de herdenking van de 'Grote Oorlog' in Nederland min der aandacht kreeg dan in de lan den die destijds bij de WOI be trokken waren, bleek er grote be langstelling voor het project van Waisisi. Dat was reden voor een reprise van Sunset. Het tweede deel Sunrise biedt een vervolg op het slot waarin een reeks kruisen op een slagveld oprezen. Flarden muziek van het eerste deel zullen tijdens het vervolg te horen zijn, maar de nieuwe tijd vraagt amuse ment. Kunst en Eer en Waisisi voeren swingende muziek van de 'twenties' uit. Tegenover de vrolij ke noot staan ingetogen muziek werken, zoals 'After the war' uit de film Paschendaele. De muziek wordt afgewisseld met optredens van acteur Cees Möhlmann. Hij vertelde in het eerste deel het ver haal van de soldaat die gedreven de oorlog inging, maar er gedesil lusioneerd uitkwam. Dezelfde sol daat staat in Sunrise centraal, maar nu als oude man die terugkijkt. Ook moet G. conform de eis nog drie maanden uitzitten van een eerder vonnis en zijn slachtoffer een schadevergoeding betalen van 4494 euro. Hij werd schuldig bevonden aan een poging dood slag met als doel diefstal mogelijk te maken. G. verliet op 5 april 's avonds een Goes discotheek. Na een wandeling trapte hij bij High Life een man tegen en op het hoofd, beroofde hem en vertrok. Dat stond op camerabeelden. Tij dens de behandeling van de zaak zei hij dat er een dubbelganger in het spel was. Dat er op dat uur in Goes een dubbelganger rondliep die identitek gekleed was, aan een meisje vertelde dat hij uit Rot terdam kwam en bij een neefje in Goes logeerde leek de rechtbank 'bijzonder onwaarschijnlijk'Ver der is G. herkend door zeker tien verbalisanten. Hij werd zwaarder gestraft omdat, zo motiveerde de rechtbank, 'dat meer recht doet ge zien het grenzeloze geweld'. door Frank van Cooten KAPELLE - De gemeente Kapelle overweegt de invoering van de Zee- landPas. Daarmee krijgt de toerist, net als op Schouwen-Duiveland, on der meer korting bij deelnemende bedrijven. 'Hallo, Ronnie door Ton van den Nouweland door Ali Pankow ZIERIKZEE - De snelheidsremmer op de Emil Sandströmweg in Zierik- zee wordt binnenkort gewijzigd in een asverspringing. I Ronnie als beroepsmuzikant in 1993. „Pas drie dagen bezig en dan in het voorprogramma van Herman Brood. Dat was heftig, maar leerzaam. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De nasleep van de Eer ste Wereldoorlog werd geken merkt door de pijn die velen met zich meedroegen. Daarnaast was er ook verlangen naar vermaak na een zware tijd. De 'roaring twen ties' dienden zich aan. De voorstelling begint om 20.00 uur; kaarten a 12,50 bij Van der Krieke Computers, Mol 11Zierikzee of voor aanvang bij de Nieuwe Kerk. MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 20-jarige Rotterdammer Joel G. een zwaarde re straf opgelegd dan de officier van justitie had gevorderd: geen drie jaar waarvan een jaar voor waardelijk, maar vier jaar cel waar van anderhalfjaar voorwaardelijk. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46