2 GEZOND 8:00 12:00 14:00 Onverklaarbare hoofdpijn, rugklachten waar u al jaren mee sukkelt en zooltjes in uw schoenen die eigenlijk niet helpen. Herkenbaar? Dan is het misschien een idee om een bezoek aan de chiroprac tor te brengen. Jack Jasperse van Jasperse praktijkencen trum in Vlissingen weet vaak wel raad met deze klachten. anneer Jack Jasperse (50) om acht uur zijn praktijk binnenloopt, begint hij met een kop koffie samen met zijn collega's uit de praktijk. Daarna haast hij zich naar zijn computer om zijn rooster voor die dag te bekijken. Tien patiënten staan er voor de ochtend op de planning. De meeste van deze patiënten hebben last van een storing in het zenuwstelsel vertelt Jack Jasperse. „In de chiropractie focussen we ons op het zenuwstelsel, als hier een fout zit kan de rest van het lichaam niet functioneren zoals het zou moeten doen." De meest voorko mende klachten die bij de chiropractor de revue passeren zijn rug-, schouder- en nek- klachten. „Wanneer men met deze proble men naar een hifisarts gaat, krijgt men vaak te horen dat rust het medicijn is. Ook heb ben (huis)artsen vaak de neiging om alleen naar de plek te kijken waar de klacht zich voordoet. Bij chiropractie kijk je verder. Heb jij last van hoofdpijn, dan zou dit een ge volg kunnen zijn van een nek die niet goed functioneert. We constateren niet alleen de pijn maar kijken ook waar het vandaan komt en hoe we dit probleem vervolgens gaan oplossen." Als Jasperse zijn laatste patiënt van die och tend gedag zegt is het tijd voor de boekhou ding. „Naast chiropractor ben ik ook de eige naar van deze praktijk; de boekhouding neem ik dus voor mijn rekening." Daarna is het tijd voor een lunchpauze in het praktijkencentrum. Alle medici in het pand komen bij elkaar om een broodje te nuttigen. Naast de chiropractor is er ook een huisarts, psycholoog, haptonoom, kine- sioloog, en een optoloog aan de lunchtafel te vinden. In het praktijkencentrum wor den reguliere en alternatieve zorg gecombi neerd om een zo goed mogelijke zorg voor patiënten te bieden. Een 41-jarige vrouw zit in de wachtruimte van de chiropractor. „Ik heb jarenlang met hoofdpijn en gehoorklachten gelopen. Ik werd van het kastje naar de muur gestuurd totdat ik bij de chiropractor terecht kwam", zegt de moeder van twee kinderen die ook bij Jack Jasperse in het bestand staan. „Het was een hele verademing toen ik voor het eerst door Jack werd geholpen. Ik heb nu vier behandelingen achter de rug en dat heeft een geweldig resultaat: geen hoofd pijn meer en ik hoor ook veel beter." Jack merkt vaak dat klanten de chiropractor als de laatste optie voor hun problemen zien. Jasperse: „Mijn patiënten komen hier vaak een stap te laat. Ze lopen al met zool tjes in hun schoenen en met verkeerde bril len. We zijn niet tegen hulpmiddelen in de chiropractie maar dan moeten ze ook daad werkelijk iets bijdragen. Als je een bril op zet terwijl je nek scheef staat heeft dat geen enkele zin. Je bril stimuleert dan juist dat je scheef blijft kijken omdat je dan beter ziet. Alles wat steunt maakt zwak, alles wat je sti muleert maakt sterk. Dat is eigenlijk het motto dat ik als chiropractor hanteer." Als de 41-jarige vrouw uit de behandelka mer komt zegt ze opgelucht: „De oren zijn weer open en de nek is weer los, we kun nen er weer mee vooruit." Daarna komt een stoere man relaxt de wachtkamer binnengelopen. „Zo, weer even alles laten ontspannen", zegt hij terwijl hij gaat zitten. De man uit Oost-Souburg ver telt dat hij in 1994 betrokken was bij een ernstig ongeluk en dat hij daar nog steeds de gevolgen van voelt. „In de eerste jaren zat heel mijn lichaam in de knoop en was er niemand die me er echt mee kon helpen. Ik heb alle artsen in het zie kenhuis gezien en ik ben bij verschillende fysiotherapeuten langs geweest, niets hielp. Totdat ik in deze praktijk terecht kwam", al dus 47-jarige man. Inmiddels loopt hij al veertien jaar bij de chiropractor. Hoewel een behandeling 90 euro kost, heeft de Souburger het er wel voor over. „Het helpt echt en gelukkig wordt er bij mij nog een deel verzekerd, daarom betaal ik 40 euro per keer. Ik weet een ding zeker: de chiropractor maakt mijn leven een stuk aangenamer", zegt hij tevre den. Chiropractor kijkt verder door Denise van Minnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38