Schaatsen met een grindbak 30 SPORT PREMIER LEAGUE Pattinama is onverzadigbaar Renstal Marussia onder curatele Formule-i-team Marussia is onder curatele gesteld. Van wege de financiële proble men werd eerder al bekend dat de Russische renstal niet in actie zal komen in de ko mende twee wedstrijden in de Formule 1 in de Verenig de Staten (zondag) en Brazi lië. Vorige week werd het management van het nood lijdende Caterham al overge dragen aan een curator. Ook deze renstal doet niet mee in de Amerikaanse en Braziliaanse Grand Prix\ Magnus Carlsen naar Nederland De Noorse schaker Magnus Carlsen is begin komend jaar de grote publiekstrek ker tijdens de 77e editie van het befaamde schaaktoer nooi in Wijk aan Zee (9 - 25 januari 2015). De huidige we reldkampioen zal het onder anderen opnemen tegen de Italiaan Fabiano Caruana, de nummer twee van de we reld, en de Armeense titel verdediger Levon Aronian, viervoudig winnaar van het evenement Ook Anish Giri is van de partij. Zidane voor drie maanden geschorst De voormalige topvoetballer Zinedine Zidane mag drie maanden niet als coach ac tief zijn van het reserveteam van Real Madrid. De 42-jari- ge Fransman beschikt vol gens de Spaanse voetbal bond nog niet over de vereis te diploma's. Zijn collega Santiago Sanchez, die voor Zidane als stroman fungeer de, heeft dezelfde schorsing gekregen. Real Madrid heeft beroep aangetekend tegen de sancties. Van der Lijke derde keer in top tien Wielrenner Nick van der Lij ke is gisteren achtste gewor den in de achtste etappe van de Tour of Hainan. Het was al de derde keer dat de Mid delburgse coureur van Bel- kin in de top tien finishte. In het algemeen klassement staat hij negende, op 87 se conden van de Franse leider Julien Antomarchi. Cuitho de Wolff lijkt klaar voor WK Guitho de Wolff heeft bij het trampolinespringen in Gillingham de David Ward Hunt Cup gewonnen. De tur ner van Turn'87 kwam uit in de hoogste klasse man nen. De Wolff zette in de finale twee mooie series neer en behaalde met een score van 69,700 punten de eerste plaats. De Zeeuws-Vlaming bereidt zich voor op het WK voor jeugd in Florida. De Middelburgse marathonschaat ser Erwin Mesu is in ieder geval blij dat er naar de veiligheid van zijn sport gekeken wordt. „Van mij hadden ze dat al direct na mijn ongeluk mogen doen", is zijn reactie. Mesu ging in februari 2013 onderuit en liep een ernstige snij- wond aan zijn bovenbeen op die hem bijna een half jaar kostte. „Maar het is goed dat ze er nu als nog wat aan doen." De schaatser van het Selec- teq-team heeft zelf ook nog een paar suggesties om de veiligheid te verhogen. „Voor de wedstrijd dweilen ze de hele baan. Maar de buitenkant wordt bijna niet ge bruikt. Met als gevolg dat je kei hard doorschiet als je onderuit gaat. Als ze nu de buitenkant eens niet dweilen, dan krijg je een soort grindbakeffect. Dan rem je vanzelf al wat af." Ook over het gebruik van de pion nen mag volgens Mesu nog wel eens goed worden nagedacht. „Die staan in de bochten om de binnen- bocht glad te houden en worden gedurende de wedstrijd steeds een beetje naar binnen opgescho ven. Zo houd je de hele wedstrijd een gladde bocht en dus een hoge snelheid. Daarnaast zorgen ze voor een soort trechter waar je tel kens in rijdt. Laat je die pionnen weg, dan wordt het ijs wat stroe ver en zwaarder, maar ga je ook minder hard onderuit." Het gebruik van snijvaste pakken juicht de Middelburger toe. „Pri ma idee, alleen moet de KNSB het wel collectief invoeren, en niet aan de individuele schaatser over laten. Zo'n pak is warmer, stugger en zwaarder, en het mag natuur lijk niet zo zijn dat je ongelijke om standigheden creëert." Verder wordt gekeken of helmen ver plicht moeten worden. „Dat kan ook helpen, al komt hoofdletsel niet zo heel vaak voor." Volgens Mesu is de boarding over het algemeen niet zo'n probleem. „Die komt van een fabrikant die ook springkussens maakt en vangt een gevallen schaatser prima op. Het probleem zit 'm meer in de massale valpartijen. Dan vliegt de één met zijn vlijmscherpe messen bovenop de ander. Zo is het bij mij vorig jaar ook gegaan." De valpartijen hebben de schaat ser wel weer aan het denken gezet „Je beseft wat een geluk je zelf hebt gehad." VLISSINGEN - Josimar Pattinama is niet te stoppen. De aanvaller van hoofdklasser Vlissingen schoot er zondag drie binnen tegen AFC'34 en bracht zijn seizoenstotaal daar mee op elf treffers. Met de coëffi ciënt die hoort bij de hoofdklasse (2), heeft Pattinama inmiddels 22 punten verzameld in het PZC- topscorersklassement. Daarmee is hij koploper. Pattinama wordt op vier punten gevolgd door Arjen de Koeijer van Yerseke. Deze aanvaller bezorgde zijn club door twee goals de winst op MZVC en krikte tegelij kertijd zijn seizoenstotaal op tot twaalf doelpunten. De productiefste voetballer op de Zeeuwse velden is Kevin Schot van SDO'63. Hij maakte er vier te gen Groede (5-2-zege) en staat nu op veertien doelpunten. Omdat hij zijn treffers op het laagste stan- daardniveau heeft gemaakt, krij gen ze de coëfficiënt 1 mee. LONDEN WIJK AAN ZEE MADRID DANZHOU GILLINGHAM Daley Blind vestigt zijn i Daley Blind is amper twee maanden na zijn transfer al het verlengstuk van de technische staf bij Manchester United, foto Matthew Ashton/VI Images door Willem Adriaansens en Harm Vonk VLISSINGEN - Met drie gewonden in één weekeinde is de discussie over de veiligheid in het marathon- schaatsen opgelaaid. Wordt de val helm verplicht? Komen er pakken die bestand zijn tegen scherpe mes sen? Of wordt het tijd voor een 'grindbak?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30