Talentenhuis geeft zetje in de goede richting Poging tot doodslag in Goes zwaarder bestraft .e'as: oom d& (f(uAt We stoppen ermee! bsrco WALCHEREN 25 www.kerstaandekust.nl Laatste ver/(oopdag 30 november Vogelonderzoek Halloween op kinderboerderij Op de zolder van kinder boerderij Klepperhoeve in Middelburg kunnen kinde ren woensdag onder begelei ding pompoenen uitsnijden. Na het uithollen worden de pitten en het vruchtvlees aan de dieren gevoerd. Deel namekosten zijn 2 euro. Aan vang 14.00 uur, leeftijd van 6 tot 12 jaar. Lezing over Sint Petersburg De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt woensdag in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg een lezing over Sint Petersburg. De spreker is kunsthistorica Buizer-Smyr- nova. Zij heeft vele jaren in de Russische stad gewoond en rondleidingen verzorgd in de Hermitage. Aanvang 19.30 uur. Lezing over kwantumtechnologie Prof. dr. Mark Golden geeft vrijdag om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg een lezing over 'Oude materialen voor nieu we kwantumtechnologie ën'. In deze lezing wordt op een voudige wijze de werking van metalen, isolatoren en halfgeleiders zoals silicium uitgelegd. De lezing wordt verzorgd door Het Natuurkundig Ge zelschap Middelburg. MIDDELBURG - Mensen met weinig activiteiten en weinig sociale con tacten weer mee laten doen in de samenleving. Dat is het idee ach ter het Talentenhuis van Stich ting Welzijn Middelburg. Door de talenten van mensen te stimule ren, kunnen ze hun leven weer een stimulans geven. Het idee is ontstaan vanuit de ge meente Middelburg, die mensen via de wet Maatschappelijke On dersteuning een zetje in de goede richting wil geven, vertelt project leider Marijke Strating van SWM. „Het Talentenhuis biedt kortlo pende trajecten van zes tot negen maanden. Daarin gaat een deelne mer met een maatje aan de slag om uit te zoeken welke doelen ie mand voor zichzelf wil stellen en hoe je die kunt bereiken." Tijdens het traject wordt geëvalu eerd hoe het beiden bevalt. En zes maanden nadat het is afgelopen, wordt nog eens gekeken hoe het de deelnemer sindsdien is ver gaan. Daaruit moet blijken of het Talentenhuis wezenlijk invloed heeft gehad op de lange termijn. fi Ook moet G. conform de eis nog drie maanden uitzitten van een eerder vonnis en zijn slachtoffer een schadevergoeding betalen van 4494 euro. Hij werd schuldig bevonden aan een poging dood slag met als doel diefstal mogelijk te maken. G. verliet op 5 april 's avonds een Goes discotheek. Na Vier trajecten zijn inmiddels afge rond, drie lopen nu nog. „De deelnemers staan nog niet in de rij voor het Talentenhuis", ver telt Marijke Strating. Het moet nog bekender worden, maar ook is niet iedereen geschikt. Taal en cultuur kan een barrière vormen tussen deelnemer en maatje. Die moeten elkaar wel begrijpen en vertrouwen om het project tot een succes te maken. Stichting Welzijn Middelburg werkt voor het Talentenhuis sa men met allerlei instanties en or ganisaties om potentiële deelne mers te vinden. Zoals de Voedsel- bank Walcheren, Porthos en Maat schappelijk Werk. Ook met Ono nis Walcheren (sociale dienst, so ciale werkvoorziening) wordt sa mengewerkt. Maar, benadrukt Strating, het Talentenhuis is een vrijwillige afspraak. „Er staan geen sancties op als je niet mee doet of het niet afmaakt. We wil len vooral onderzoeken of dit een instrument is dat goed werkt om mensen verder te helpen in hun leven." VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 een wandeling trapte hij bij High Life een man tegen en op het hoofd, beroofde hem en vertrok. Dat stond op camerabeelden. Tij dens de behandeling van de zaak zei hij dat er een dubbelganger in het spel was. Dat er op dat uur in Goes een dubbelganger rondliep die identitek gekleed was, aan een meisje vertelde dat hij uit Rot terdam kwam en bij een neefje in Goes logeerde leek de rechtbank 'bijzonder onwaarschijnlijk'Ver der is G. herkend door zeker tien verbalisanten. Hij werd zwaarder gestraft omdat, zo motiveerde de rechtbank, 'dat meer recht doet ge zien het grenzeloze geweld'. b f^Co s'*a JtifiS TERNEUZEN - Wetenschappers van de Universiteit Gent willen de vo gelstand in Terneuzen onderzoe ken. Het onderzoek moet aanto nen welke vogels in het gedrang komen bij verstedelijking en wel ke vogels het goed doen. Bij het onderzoek gelden de huis mus en de koolmees als indicato ren. Medewerkers van de universi teit willen dit onderzoeken zowel in de grote stad Gent als de kleine re stad Terneuzen, dorpen en pol ders in de buurt. DINSDAG 28 OKTOBER 2014 Petra Minderhoud (links) heeft Arif Avci (midden) geholpen zijn leven weer op de rails te krijgen. Marijke Strating (rechts) is projectleider van het Talenten huis van Stichting Welzijn Middelburg, foto Ruben Oreel MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 20-jarige Rotterdammer Joel G. een zwaarde re straf opgelegd dan de officier van justitie had gevorderd: geen drie jaar waarvan een jaar voor waardelijk, maar vier jaar cel waar van anderhalfjaar voorwaardelijk. ZEELANDHALLEN GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25