Chimpansee tuk op zijn ontbijt Goudlokkertje Gezond Ondanks vele ontkenningen zijn er aanwijzingen dat er ook gevangengenomen extremisten worden doodgeschoten. Word ook abonnee! DINSDAG 28 oktober 2014 De chiropractor kijkt verder Verwarde Vlissinger was altijd een stille jongen pen maand het leven tijdens de belegering door IS. „En in het Westen zijn wij nu de slechteri ken omdat wij als reactie daarop wellicht een paar IS-strijders heb ben afgeknald?" De rechtvaardiging voor de acties is dat IS dermate wrede daden pleegt dat je de daders soms met gelijke munt moet betalen. „Kijk eens wat IS doet", zegt de Koerdi sche Barzan, terwijl hij vanaf TXirks grondgebied naar de Syri sche grensstad Kobane kijkt. Tal rijke Koerden verloren hier afgelo- altijd worden ontkend. Zo zijn de Koerden niet blij met de onthul lingen over executies van gevan gengenomen jihadisten in Nieuws- uur. Sommige Koerden geven na een eerste ontkenning toe dat de be schuldigingen misschien een kern van waarheid bevatten. sluiten ze zich weer aan bij ter reurgroepen en plegen ze op nieuw aanslagen, zo is de gedach te. Gelijksoortige executies vinden ook plaats in Libië, Egypte en ge bieden in Syrië die onder rege ringscontrole staan. Formeel zal het doodschieten van gevangenen SURUC - Niet alleen Koerdische strijders, maar ook andere groe pen in Syrië en Irak blijken gevan gengenomen IS-strijders zonder pardon te executeren. Zo schoten sjiitische strijders dit weekend tientallen IS-strijders dood na de herovering van het stadje Jurf al Sakhar, nabij de Iraakse hoofdstad Bagdad. Vol gens een verslaggever van persbu reau Reuters werden ten minste drie IS-leden in zijn nabijheid geëxecuteerd terwijl de velden vol lagen met tientallen doodge schoten strijders, de meeste van hen met de handen op de rug ge bonden. In Syrië en Irak, maar ook in Af ghanistan en Pakistan, lijkt de strijd te verharden. Gevangenge nomen stijders van IS, taliban en al-Qaeda krijgen de kogel omdat dat wordt gezien als manier om definitief van de extremisten af te komen. Zo riep de politiecommandant van de Afghaanse stad Kunduz eerder op om gearresteerde tali- banleden 'ter plekke dood te schieten'. Ook in Pakistan hebben politieagenten extremisten zon der vorm van proces doodgescho ten. Dit omdat rechters veelal wor den bedreigd door de taliban of al-Qaeda, waardoor terroristen vaak niet worden veroordeeld. Op het moment dat ze vrijkomen DESTELLING andere dieren die het ook op de vruchten, noten en bladeren voor zien hebben voor zijn. Janmaat concludeerde dat chimpansees dus kunnen plannen. Dat is maandag gepubliceerd in het gerenommeerde tijdschrift Proceedings of the National Aca demy of Sciences (PNAS). LEIPZIG - Chimpansees houden re kening met hun ontbijt. De Ne derlandse onderzoekster Karline Janmaat zag dat de mensapen een slaapplekje uitzoeken bij bomen en struiken met voedsel, zodat ze 's ochtends meteen kunnen ont bijten. De chimpansees staan zelfs extra vroeg op, zodat ze de DUBAI - Dubai, waar het verkeer voortdurend vaststaat, probeert automobilisten met behulp van goud het openbaar vervoer in te lokken. Het openbaar vervoerbe drijf van het Arabische emiraat verloot deze week 4 kilo goud on der mensen die de auto laten staan en het OV gebruiken. EENS WÊÊÊ 31% Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 254 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,07 voor gevangen jihadist pagina 2 en 3: Slechteriken? wij? Onbegrijpelijk! door onze correspondent Harald Doornbos Gevangenen werden in juni in Kirkuk in Irak meegenomen voor verhoor, foto Niklas Meltio/Corbis Politie heeft in Vlissingen terecht het zekere voor het onzekere genomen Reageer op pzc.nl Ik heb vertrouwen in de Nederlandse banken ONEENS 69%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1