het kortste eind Belgisch team wint spannende drie-urencross SPORT 15 66 Een bar slechte wedstrijd was het Het enige positieve is dat ik win Zeeuws-Vlaamse driebanders vinden door 8-0-overwinning aansluiting bij de kopgroep in poule A van de eerste divisie. SAS VAN CENT - Op team Verbrug ge Hyundai en 't Bierwinkeltje na viel er voor de driebanders weinig te halen. Verbrugge won met 8-o en 't Bierwinkeltje nipt met 5-3. Eerste divisie. Garage Verbrugge Hyundai - Poelierschrauwen.nl 8-0: Team Verbrugge rekende resoluut af met de hekkensluiter van poule A van de eerste divisie. Alleen Pa trick Vasseur was ondanks zijn winstpartij een dissonant. Dit vanwege het aantal beurten (66) dat veel te hoog is op dit niveau. Maar de overwinning kwam er en dat is het enige dat telt. Ook Jean Paul de Kraker, die de geblesseerde Berry Dallinga ver ving, kwam tot winst. Bart Ceu- lemans en Steven van Acker wonnen beiden royaal en Van Acker bewees opnieuw een aan winst te zijn voor de ploeg uit Sluiskil. Dankzij de overwinning vindt Verbrugge aansluiting bij de kop groep. Vasseur na afloop: „Ik weet niet wat ik had maar ik was er met mijn hoofd niet bij. Een bar slechte wedstrijd was het. Het eni ge positieve is dat ik nog win. Blij was ik wel voor de Kraker die goed inviel." Tweede divisie. Stolting Advoca tuur - Polka Print 4-4: Dirk Vle- rick met een royale nederlaag en Meerten Dallinga met een nipt verlies zorgden ervoor dar er veel reparatiewerk moest worden ver richt door Jean Paul de Kraker en Louis Dallinga. Dat lukte overi gens erg goed waardoor het ene punt binnengehaald werd. Derde divisie. De Distel 5 - De Geslootene Boom 6-2: Alleen Rien Sandrini wist voor de Sasse ploeg te winnen. Dirk Smet, Jo- han van der Dussen en Rob Duite- meyer verloren. De Geslootene Boom - 't Bier winkeltje 3-5: Het pleidooi voor het invoeren van een tijdklok, dat de laatste tijd in de biljartwereld klinkt, was voor deze wedstrijd zeker van toepassing. Met par tijen van 93 en 96 beurten werd het geduld van spelers, arbiters en kijkers wel erg op de proef ge steld. 't Bierwinkeltje trok uitein delijk aan het langste eind dank zij overwinningen van Robert Vink en Fons Baart en een gelijk spel van Cees A. Wissel tegen Dirk Smet. Die laatste partij, die de doorslag gaf voor het resultaat, was de bes te en opvallendste van de mid dag. Wissel kwam met 19-29 ach ter, maar via series van 3, 4, 1, 3 en tot slot 5, finishte hij nog als eerste. Smet maakte met 3 nog ge lijk in de nabeurt. Jony Sanderse won voor de thuisclub van Joke Breur. Bottles/de Parel - Veilingzicht 1 2-6: Behalve bij John Bakker (roy aal verlies) waren de verschillen klein. Voor Theo Plat jouw en Luc Wulfranck vielen die in het na deel uit. Peter Snelders won als enige. gen de verhouding in langszij. Ra- pide bleef ook daarna de betere ploeg, maar de Hulster ploeg kon de kansen die het kreeg niet be nutten. In de tweede helft was het spel- beeld evenwichtiger. Toch trok een effectiever Groen Geel de winst naar zich toe! Uit een snelle omschakeling scoorde het 1-2 en tien minuten voor tijd viel ook de beslissende 1-3. Terwijl de cross in Rilland werd afgelast door de vele regen die de afgelopen dagen was gevallen ging de meerurencross op het cir cuit van Axel door. Bij de drie-urencross kwamen er veertig teams bestaande uit twee of drie rijders aan de start. Daarvan stre den er vijftien teams bij de licen tiehouders, de rest van de teams werd ondergebracht bij de ama teurs. Ook de twee-urencross voor de jeugd 65/85CC was met vijftien teams goed bezet. In alle categoriën bleef het spannend tot aan de finishvlag. Na de Le Mans-start, waarbij de rijders zo snel mogelijk lopend naar hun machine moesten, was het starten en wegwezen. Het eer ste deel van de wedstrijd was bij de licentiehouders in handen van het SKS-racing team. Eigenlijk was het een wonder dat zij de wedstrijd in de beginfase konden domineren, want het team had de nodige handicaps. Al leen Sven van de Mierden had dit jaar een volledig seizoen gereden. Carsten Goedgebure uit Yerseke had in maart de voorste kruis band van zijn knie afgescheurd en is sinds een aantal weken weer op de weg terug. Derde lid van het team, Hans Koenen, had al acht jaar geen wedstrijden meer gereden. De 47-jarige voor malige Grand Prix-rijder was het echter nog niet helemaal ver leerd. Hij kreeg wel last van opge pompte armen en moest daar door zijn tempo aanpassen. Na een uur wedstrijd werd de lei ding overgenomen door het uit eindelijk winnende team van AMC Evergem. Cadeau kregen zij het niet want vooral het team MC Mikkola I, aangevoerd door Mark Boot, klopte op de dèur en wist enkele ronden de leiding over te nemen. Tegen het eind kwam Boot wat minder lang in de baan om zijn machine te spa ren. Uiteindelijk legde MC Mikko la I beslag op de tweede plaats. Daarachter vochten MC Avanti en RVH-tuning om een podium plaats. Bij de amateurs ging de winst naar het Zeeuw-Vlaamse team bestaande uit Kevin van Houdt (Axel), Wilko de Booij (Walsoorden) en Laurens de Rid der (Kuitaart). Bij de jeugd 65/85 cc was de zege voor het trio De Sweemer (Wach- tebeke), Verhelst (Lokeren) en de Nederlander Elzinga (Zenderen). Het verschil op de finish met het tweede team, gevormd door Mar cel Conijn (Terschelling) en Max Schwarte (Nijverdal), bedroeg slechts zeven seconden. Vooral Conijn had er veel voor over. Va der Laurens Conijn: „Dat is een apart verhaal. Wij werden gebeld door de Belg Wesley Smolders of wij met hem mee wilden doen aan een teamcross. Ik heb ja ge zegd en daarna realiseerde ik mij dat het een reis van vijf-en-een-half uur betrof." Uiteindelijk kon de Belg zelf niet rijden maar ging Conijn wel met een beker en een goed gevoel rich ting boot en huis. Rick van Goethem Rookie van het jaar Drifter Rick van Goethem (19) uit Hulst, heeft gisteren de zesde plaats .behaald in de laatste manche van de Nürburgring Drift Cup. De jonge autocoureur vero verde in zijn Nissan Skyline een verdienstelijke tiende plaats in het eindklasse ment. Ook werd van Goethem ge kroond tot Rookie of the Year, vanwege zijn prima re sultaat in zijn allereerste driftseizoen. Sranang moet weer verstek laten gaan De zaalvoetballers van FM Sranang moesten voor de tweede maal dit seizoen ver stek laten gaan voor de uit wedstrijd tegen ZW Eind hoven 2. Was een tekort aan spelers op de eerste speel dag de oorzaak van het weg blijven van de Goesenaren, vrijdagavond waren het ver voersproblemen die Sra nang parten speelden. BC Vlissingen verliest opnieuw De basketballers van BC Vlissingen liepen in Den Haag opnieuw tegen een ne derlaag aan, 78-57, waardoor de ploeg naar de gedeelde laatste plaats in de eerste di visie zakte. BC Vlissingen kon in het eer ste kwart nog goed bijblij ven, maar daarna trok de thuisploeg het initiatief naar zich toe. The Jumpers liep uit naar een royale voor sprong, 58-38, die werd uit gebouwd tot 78-57. Oemoemenoe kansloos onderuit De rugbyers van Oemoemenoe waren zater dag op eigen veld kansloos tegen het hooggeplaatste Castricum. Ondanks de zwa re nederlaag (19-76) pakte de Middelburgse ereklasser nog wel bijna een bonus- punt. Castricum liet Oemoeme noe bij vlagen alle hoeken van het veld zien, en legde kort voor het einde de eind stand op 19-76 vast met de twaalfde try. Harrie Smolders wint GP Del Mar Harrie Smolders heeft giste ren de World Cup Grand Prix van Del Mar op zijn naam gebracht. De springruiter uit Grobben- donk bleef met de merrie Regina-Z ook in de barrage foutloos. Met een eindtijd van 37,40 was hij bovendien iets sneller dan de Ameri kaan Richard Fellers (Flexi ble). Het verschil op de fi nishlijn was slechts vier honderdsten van een secon de. MAANDAG 27 OKTOBER 2014 Verbrugge haalt uit door Joop van den Oudenhoven Patrick Vasseur door Herman Heuvink AXEL - Het team van AMC Evergem bestaande uit de Belgische rijders Jeffrey Dewulf, Steve Seronval en Pascal Bal heeft de drie-urencross in Axel gewonnen. Bij de twee- urencross was de winst voor het Belgisch/Nederlandse team ge vormd door lan de Sweemer, Tal- Ion Verhelst en Rick Elzinga. Bij de amateurs ging de winst naar Zeeuws Vlaanderen. Bij de drie-urencross kwa men veertig teams, bestaan de uit twee of drie rijders, aan de start NÜRBURGRING GOES VLISSINGEN MIDDELBURG DEL MAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76