SDO'63 en Hoofdplaat nemen afstand na gelijkspel van concurrent BVV'63 2 Scheldesport lijdt eerste nederlaag in tweede klas SPORT 13 SDO'63-Groede 5-2 (3-1): Groede nam al vroeg in de wedstrijd een i-o-voorsprong door een door Ke vin Martens benutte strafschop, maar amper drie minuten later schoot ook Kevin Schot van elf meter raak. Het overwicht dat de thuisclub daarna opbouwde, werd vervolgens uitgedrukt in nog eens twee doelpunten van Schot. Kort na de rust bracht Björn van Steenberge de span ning terug, maar binnen een tijds bestek van vijf minuten trok SDO'63 de wedstrijd alsnog naar zich toe. Collin Dieleman zorgde in de 65e minuut eerst voor 4-2, waarna Kevin Schot de eindstand in de 70e minuut op 5-2 bepaalde. Graauw-Hoofdplaat 1-3 (0-2): Graauw startte sterk aan het duel met Hoofdplaat, maar moest daar na het initiatief aan de tegenstan der laten. Via Wouter Ghijs na men de bezoekers in de 28e mi nuut verdiend een i-o-voor- sprong. Zes minuten later scoorde Ghijs nog eens. Tien minuten voor tijd leek Dimitri Heijerman Graauw terug in de wedstrijd te brengen, maar vrijwel vanaf de af trap maakte Mark Boeckhout aan alle illusies van de thuisclub een eind: 1-3. Vosmeer-Hulsterloo 2-1 (1-0): Vosmeer was voor de rust de bo venliggende partij en na zeven tien minuten spelen werd het ook verdiend 1-0 door een kopbal van Bas Snijders. Kort na de rust werd het vervolgens 2-0 door een doel punt van Martin de Jager en leek de wedstrijd beslist. Met nog bijna een half uur te spelen bracht Christof Praet de achter stand van Hulsterloo terug tot 2-1. Vosmeer moest daarna steeds ver der terug en had het geluk dat de bal drie keer op rij van de doellijn werd gehaald. Met het nodige ge luk bleef het zodoende 2-1 voor de thuisploeg. Sluis-Terhole 2-1 (0-0): In de ge- lij kopgaande eerste helft kregen beide ploegen kansen. Pas in de 75e minuut werd de score geo pend, toen Sebastian de Rijcke een fraaie counter van de bezoe kers afrondde. Sluis rechtte daar na de rug en zette de achterstand binnen vijf minuten om in een voorsprong. Twee keer was Coen Quaak de doelpuntenmaker: 2-1. Vivoo-BW63 0-0. Met het terugtrekken van het eni ge team van Voorwaarts ver dwijnt het basketbal in Axel. Scheldesport is dan nog de enige basketbalvereniging in Zeeuws- Vlaanderen. Pendragon-Scheldesport 73-71 (38-37): Scheldesportcoach Mi chael van Leeuwen stelde na af loop dat de nederlaag een belang rijke les moet zijn voor de komen de wedstrijden. „We konden niet omgaan mft de full-court press van de tegenstander. We hadden moeite om eruit te komen en we speelden te chaotisch op hun helft. Uit deze partij moeten we lering trekken." Van Leeuwen had zijn ploeg in sommige fases nog wel goed zien spelen. „Het verschil zat 'm ook in de selecties. Pendragon had vijf tien spelers tot zijn beschikking, terwijl wij met zeven spelers wa ren." Zo werden in de Terneuzen- se selectie de niet fitte Rochardi Maduro en Kevin van Leeuwen (knieproblemen), rust gegund. De Tilburgers zetten vanaf het be gin druk op Scheldesport, maar dat leverde niet altijd rendement op. „Zij waren nogal slordig in de afwerking", vond de Terneuzense coach. De eerste periode was met 18-18 in evenwicht en bij de rust moest Scheldesport slechts één punt toegeven. De Terneuzenaren konden moeilijk in hun spel gera ken. Dat leidde tot frustraties bij sommige spelers. Van Leeuwen: „In balbezit waren we te onrus tig, waardoor we fouten maak ten." Desondanks bleef het spannend tot het einde. Door hun gedreven tactiek kwamen de Tilburgers in de problemen met de foutenlast. Pendragon maakte 31 teamfouten, waardoor Scheldesport veel vrije worpen mocht nemen. Dat lukte volgens de coach vrij goed, maar het was net niet voldoende om het duel positief af te sluiten. „We weten wat in de volgende wedstrijd (uit tegen High Five) ons te doen staat, want zij spelen hetzelfde spelletje." Dan hoopt Van Leeuwen een com pletere selectie te hebben. Bij Scheldesport was Maurits van Aalst topscorer met achttien pun ten, gevolgd door Matthijs King- ma met vijftien punten en Ricar- do Loof met twaalf punten. MAANDAG 27 OKTOBER 2014 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om de eer ste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal namen SDO'63 en Hoofdplaat gisteren een voor sprong van twee punten op BW'63. Waar de ploeg uit Bergen op Zoom in de uitwedstrijd tegen Vivoo bleef steken op 0-0, versloeg SDO'63 Groede met 5-2 en was Hoofdplaat Graauw met 1-3 de baas. Sluis verstevigde zijn vierde plaats door een nipte 2-1-overwin ning op Terhole. Coen Quaak zorgt er met twee late treffers voor dat de punten in Sluis blijven: 2-1. Terhole was in de 75e mi nuut via een counter, afgerond door Sebastian de Rijcke, op 0-1 gekomen. Rimboe-NVS 3-2 (3-1) door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport leden in Tilburg te gen Pendragon hun eerste neder laag (73-71) in de tweede klasse zuid. Voorwaarts kwam voor de tweede achtereenvolgende keer niet opdagen voor hun wedstrijd (nu tegen Smokkelhoek) in de Zeeuwse klasse. „We krijgen niet genoeg spelers meer bij elkaar. Ik ben bang dat het einde verhaal is voor de club", vertelde Maarten Koster, die samen met Sonja Doorns de leiding heeft over het mannenteam. Basketbalsters Voorwaarts komen voor tweede keer niet opdagen. Ploeg dreigt te verdwijnen. Erwin van den Broeke (rechts) en Erik Cappon (links) liepen in De Braakman samen bijna tien kilometer aan de leiding van de Piet Spruit Memorial, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74