Passie en strijd brengen Voorwaarts overwinning op koploper Roosendaal Van Landschoot steelt met Inspector de show 12 SPORT ATLETIEK Erwin van den Broeke heeft aan één versnelling genoeg voor de overwinning in de Piet Spruit Memorial. Voorwaarts-Mikro Electro/ Roosendaal 2 3-1 (21-25, 25-23, 25-13,28-26): Een knappe overwin ning van de Axelse mannen, die een tomeloze inzet tegenover een surplus aan ervaring zetten. De bezoekers beschikten over twee prima hoekaanvallers, die vooral in de eerste set trefzeker waren. Daarna kantelde het duel in Zeeuws-Vlaams voordeel. Voor waarts beperkte de foutenlast en zette de Brabanders met veel va riatie in het spel aan het werk. Voorwaarts verdedigde als van ouds en bestookte de bezoekers met bekeken aanvallen, die aan de andere kant van het net veel kracht kostten. Dat resulteerde in de tweede en derde set in Axelse winst. Daarna zag het er lang naar uit dat de beslissing in de vijfde set zou moeten vallen. De Braban ders waren bij 20-23 dicht bij de gelijkmakende setwinst. Precies op het juiste moment slaagde Voorwaarts erin om de aanval van de ploeg uit Roosendaal te ontregelen. Voorwaarts kroop dichterbij, en wikkelde af naar een zwaarbevochten zege. De Sterre-BOK 3-1 (24-26, 25-11, 25-22, 25-20): Een wedstrijd om snel te vergeten. De Sterre wilde het publiek tegen het laag geklas seerde BOK op goed spel trakte ren, maar slaagde niet in die op zet. Met een mix van jeugd en rou tine profiteerde BOK in de eerste set van misverstanden en slecht spel in de Zuiddorpse gelederen. Daarna schroefde De Sterre het tempo op en won de thuisploeg drie keer op rij. De Sterre-Sliedrecht Sport 5 3-1 (25-21,18-25,25-17,25-15): Een wis selvallig spelend De Sterre draai de met vierkante wielen. De Zuid- dorpse vrouwenploeg sloot de eer ste set moeizaam met winst af en vreesde na verlies in het tweede bedrijf voor meer setnederlagen. Zo ver kwam het niet. Vooral door een paar goede serviceseries werd in de resterende sets de ba sis voor de winst gelegd. YVC-Voleco 0-4 (20-25, 18-25, 10-25,16-25): YVC begon hoopge vend, maar haakte in de slotfase van de eerste set af. Bang om fou ten te maken werden de bezoe kers in het zadel geholpen. In het restant van het duel bleef YVC vooral passend onder de maat. Voleco hoefde zich niet bijzonder in te spannen om de hekkenslui ter een oorwassing te geven. Voorwaarts-Voko 1-3 (25-21, 14-25, 13-25, 8-25): Tegen een ploeg met meer lengte in de gele deren verzekerden de vrouwen van Voorwaarts zich in de eerste set onverwacht van winst. De thuisploeg speelde in die fase vrijuit en had lak aan de reputatie van de koploper. Voorwaarts ser veerde goed, nam het initiatief, won rally's en wikkelde netjes af naar winst. Daarna moesten de Zeeuws-Vlamingen toestaan dat Voko het heft in handen nam. De lijstaanvoerder deed een paar om zettingen, waar Voorwaarts geen antwoord op had. Vooral de lange hoekspeelsters konden niet aan banden worden gelegd. Dat was mede te wijten aan een minder goede Axelse opslag. Bovendien had Voorwaarts het passend moei lijk met de Brabantse opslag. HOEK - Voor de Axelse atleet Er- win van den Broeke gaat het nog steeds niet snel genoeg. Al een paar weken is hij volop aan zijn snelheid aan het werken. Zater dag bij de Piet Spruit Memorial op vakantie-eiland Marina Beach nabij Hoek bleek dat de Zeeuws-Vlaming daar resultaat mee heeft. Samen met Erik Cap- pon liep hij aan de leiding, maar na een kilometer of negen ging het hem nog niet hard genoeg. Met een simpele versnelling liet Van den Broeke de Zuidzande- naar ter plekke en greep de over winning. Bij de vrouwen was de overwinning voor Petra de Knegt uit Zaamslagveer. Al ruim een jaar is Erwin van den Broeke aan het 'karweien' in zijn woning. Toch heeft hem dat geen trainingsachterstand opgeleverd. Vooral nu hij werkt met trainings schema's van Remy Vasseur slaagt hij erin om zijn snelheid verder op te voeren. ,Daar heb ik behoorlijk wat aan", bevestigde Van den Broeke na zijn overwinning. „Het zijn strak ke schema's waar ik me aan moet houden. Vooral omdat ik pas op la tere leeftijd met hardlopen ben begonnen, had ik daar eerst pro blemen mee." Voordat de Axelaar kennismaakte met het hardlopen deed hij jaren lang aan voetballen. „De woning is nu zo goed als klaar zodat ik me weer meer op het hardlopen kan gaan toeleggen en toe kan gaan werken naan gro tere evenementen", aldus Van den Broeke, die daarmee vooral doelde op de Zeeuws-Vlaamse Marathon van volgend jaar. Momenteel houdt hij zich voorna melijk bezig met de regionale trimloopjes, zoals die van zater dag, de Piet Spruit Memorial over een afstand van veertien kilome ter. Samen met Erik Cappon nam hij meteen het initiatief, waarna ze bijna tien kilometer samen lie- Erwin ging er écht hard vandoor. Dat kon ik niet meer bijbenen. pen. „Toen hij versnelde moest ik passen. Erwin ging er écht hard vandoor. Dat kon ik niet meer bij benen", vertelde Cappon kort na dat hij als tweede achter Van de Broeke (die 52.02 als eindtijd had) over de finishlijn was gekomen. De vrouwenwedstrijd werd volle dig beheerst door Petra de Knegt, die tegenwoordig in Zaamslag veer, een gehucht vlakbij Zaam- slag, woonachtig is. Meteen ging zij er vandoor en gaf de overige deelneemsters op de veertien kilo meter lange loop geen enkele kans. De Knegt won met een riante voorsprong op de concur rentie. Naast de loop over veertien kilo meter werd er in Marina Beach ook nog gelopen over 7000 en 3500 meter. Op de middenafstand greep de Belg Kevin Stubbe de overwinning, terwijl Cathy Pop- pe uit Terneuzen zich opnieuw de snelste toonde bij de vrouwen. Zoals bijna gebruikelijk won Fre- derik de Backer uit het Belgische Waregem de 3500 meter bij de mannen. Hij bleef Angelo Roe- landt uit Sas van Gent voor. En bijna even gebruikelijk greep Shirley Kerkhove uit Zuiddorpe daar de eerste plaats bij de vrou wen. PIET SPRUIT MEMORIAL lasha van Landschoot stuurde in de warmloopronde met de licht voetig en enorm veel souplesse door de piste dansende vosruin In spector van de Groene Boom gaard met de megascore van 72,66 procent naar de meer dan verdien de eerste plaats. In de herkansing liep de voor de Biervlietse Haringruiters uitko mende Belgische met de veel ach ten scorende Sierappel-zoon naar de tweede zege op rij (69,33 pro cent). Van Landschoot was goed te spre ken over de prestaties van haar vosruin. „Inspector kan niet al leen geweldig bewegen, maar heeft ook een fijn karakter. Hij gaat er altijd voor. Hij is niet van mij. Ik zie het dan ook als een voorrecht dat ik hem van de eige naar mag rijden." Sidney Mast uit Koewacht eindig de in beide proeven met de mooi gedragen en vloeiend door de proeven lopende Toplevel's Boni- ki op de tweede plaats. De combi natie kwam tot scores van 67,33 en 66,33 procent. Jurylid Adrie Hamelink: „Ik heb twee paarden met veel potentie gezien. Ze werden door de amazo nes mooi voorgesteld. Het was een genot om naar te kijken." door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts verrasten met een 3-1-overwinning op koploper Mik- ro Electro/Roosendaal 2. De Sterre wees met dezelfde cijfers BOK te rug. Bij de vrouwen leden YVC en Voorwaarts een nederlaag. De Ster- re won opnieuw met 3-1. 3 Voorwaarts wint na een 1-O-achter stand drie sets op rij tegen koploper Roosendaal 2. In de vierde set maakt de ploeg een 23-20-achterstand goed. Snelheidstrainingen hebben resultaat door Wim de Vos Erik Cappon 14.000 meter, mannen: 1. Erwin van den Broeke (Axel) 52.02, 2. Erik Cappon (Zuidzande) 54.34, 3. Andy Huybens (B) 57.11, 4. Alexander Vanwalleghem (B) 57.23, 5. Peter Deleu (B) 59.46. Vrouwen: 1Petra de Knegt (Zaam slagveer) 1.03.56, 2. Esther de Zwart (Kloosterzande) 1.15.49, 3. Inge Baart (Kloosterzande) 1.16.00. 7000 meter, mannen: 1. Kevin Stubbe (B) 26.05, 2. Michael den Hamer (Hoek) 26.23, 3. Sam van Elsuwe (B) 26.38. Vrouwen: 1. Ca thy Poppe (Terneuzen) 31.38. 3500 meter, mannen: 1. Frederik de Backer (B) 11.14, 2. Angelo Roelandt (Sas van Cent) 11.40, 3. Paul Haertjens (B) 12.40. Vrou wen: 1. Shirley Kerkhove (Zuiddor pe) 14.20. door Lucien Roelandt WESTDORPE - Jasha van Landschoot (Sint Laureins) en Sidney Mast (Koewacht) stalen gisteren de show in het Hippisch Centrum Mid den Zeeuws-Vlaanderen in West- dorpe. Met hun mooi uitgevoerde proeven in L1 zorgde het tweetal voor een fraaie afsluiting van de dressuurwedstrijd van De Vlakterui- ters. i-f --Mmfétti I Een speler van Graauw schiet op het doel van Hoofdplaat. De bal zal rakelings langs de verkeerde kant van de paal gaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73