t* het debuut van Luis Suarez Daniel en Natali in Zeeuwse gastgezinnen 66 Natali sprak weinig Engels en wij kenden natuurlijk geen woord Portugees 66 Thais, Natali, Daniel en Antonio hebben het geluk dat hun ouders heel alert zijn 66 Wat zullen ze thuis veel verhalen te vertellen hebben... SPORT 39 hen tijdens de reis hierheen laten zien dat er nog meer beroepen be staan. Je kunt bijvoorbeeld op het vliegveld werken, of piloot of ste wardess worden... Niets is onbe reikbaar." Willeboordse hoopt in 2015 op een vervolg. Dan wil ze meer Bra ziliaanse judoka's de ervaring van hun leven geven. Voorzichtig denkt ze ook al aan een project voor kinderen uit andere landen, maar ze wil niet te hard van stapel lopen. Zeeland speelde een grote rol in het project GEO goes Dutch van de stichting Judo2lnspire. De van origine Middelburgse Elisabeth Willeboordse had twee gastgezin nen in haar eigen provincie gevon den. Daniel woonde de afgelopen week in 's-Heer Hendrikskinde ren, Natali verbleef in Goes. „Het was soms wel wat lastig com municeren", vertelde de zeventien jarige Mauk Moerman. „Natali sprak weinig Engels en wij ken den natuurlijk geen woord Portu gees. Maar het is ons, denk ik, aar dig gelukt om te laten zien hoe we hier in Nederland leven. Daar was het project ook voor bedoeld." „Natali heeft op Google Earth la ten zien waar zij woont", vervolg de Moerman. „Niet in een huisje met golfplaten als dak, maar echt goed hebben ze het ook weer niet" De Zeeuwse gezinnen namen Da niel en Natali ook op sleeptouw, naast het judoprogramma. Ze gin gen onder meer met hen naar een expositie over James Bond in de Rotterdamse Kunsthal. seld. Hij kan niet veel langer mee. Niet veel later voelde Iniesta een spiertje in zijn kuit, bij een schijn baar onschuldig balletje breed. Busquets is sowieso al minder dan die twee, maar blijkt boven dien ook niet bijster in vorm. Stel daar het veel fitter ogende Ma- drileense middenveld tegenover en het verschil in El Clasico was verklaard. Toni Kroos doet weinig fout en Isco blijft maar bewegen. Luka Modric is haast onooglijk klein, maar o zo handig. Boven dien kwam zaterdag James Rodri guez, de ontdekking van het laat ste WK voetbal, geregeld vanuit de middelste linie. Real opereerde - bij ontstentenis van de gebles seerde Gareth Bale - met Cristia- no Ronaldo en Karim Benzema als de twee meest vooruitgescho ven pionnen. Barcelona-doelman Claudio Bra vo, deze competitie nog niet ge passeerd, hield zijn doel net iets meer dan een half uur schoon. Na een handsbal van Piqué mocht Ronaldo vanaf elf meter aanleg gen voor zijn zestiende doelpunt in de Primera Division. Eenmaal weer op gelijke hoogte kon Real de ruimtes verkleinen en werd Barcelona aan banden gelegd. De twee tegentreffers in het eerste kwartier na de pauze waren schrij nend. Eerst mocht Pepe vrij inkop pen bij een corner, daarna stuntel de zo'n beetje iedereen bij een door Benzema afgeronde counter. OVER DE GRENS MAANDAG 27 OKTOBER 2014 I Antonio Lucas, judoleraar Rodrigo Mulatinho, Daniel Rodrigues Lopes (achterste rij, vlnr), Natali Gon^alves (liggend op voorgrond) en Thais Santos waren negen dagen te gast in Nederland. Inzet: Elisabeth Willeboordse is hun inspiratiebron, foto's Roeland van Vliet en VI Images Mauk Moerman Rodrigo Mulatinho Paul Verhaegh (foto) is een zekerheidje vanaf elf meter. De aanvoerder van FC Augsburg benutte zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Freiburg (2-0) zijn derde strafschop in dit seizoen. In totaal heeft de Nederlander al vijf keer raak gescho ten vanaf de stip in de Bundesliga. Hij heeft nog niet één keer gemist Paris Saint-Germain heeft de weg om hoog in de Franse competitie vervolgd met een zege op Girondins Bordeaux: 3-0. Dat resultaat kwam tot stand zonder de Zweedse sterspeler Zlatan Ibrahimovic, nog niet fit, en Gregory van der Wiel. De Nederlandse verdediger kreeg na minder dan een half uur rood voor een overtreding op de Tunesiër Wahbi Khazri. Het sprookje van Southampton onder leiding van Ronald en Erwin Koeman blijft maar voortduren in de Premier League. Ook al stak de zege op Stoke City (1-0) wat schril af bij het resultaat tegen Sunder land (8-0), de oud-coach van Feyenoord was ook zaterdag vol lof. „De eerste helft was fantastisch", was zijn oordeel. Bayern München heeft aan het bezoek aan Borussia Mönchengladbach een punt overgehouden. De topper in de Bundesli ga eindigde voor 54.000 toeschouwers in 0-0. Door dat resultaat be hield de titelverdediger vier punten voorsprong. Arjen Robben ont brak. Hij kampte met spierklachten in een dijbeen. Standard Luik heeft het tot nu toe dramatische seizoen enige glans gegeven door te winnen bij koploper Anderlecht Jorge Teixeira scoor de tien minuten voor tijd. Paul José Mpoku besliste het duel in de laatste minuut 0-2. Anderlecht blijft koploper. Elisabeth Willeboordse Luis Suarez wordt onderuitgehaald door Luka Modric. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72