Spectaculaire cruise-aanbieding! Na uitbuiting wacht een nieuwe toekomst 17-daagse cruise Hoogtepunten van het Verre Oosten BINNENLAND 7 2598 IglP Brochure- prijs dus maar liefst €800 Agent schiet hond dood Een politieman heeft zaterdaga vond in Haarlem een hond doodgeschoten. Twee agenten gingen kijken bij een huis, om dat buren hadden geklaagd over geluidsoverlast. Toen ze aanbelden, deed een bewoner open die meteen een hond op de agenten afstuurde. Een van hen vond de situatie zo bedrei gend dat hij schoot. a Dijksma organiseert top dierenwelzijn Nederland gaat met Duitsland en Denemarken een top over dierenwelzijn organiseren. De bijeenkomst, die andere Euro pese lidstaten moet aansporen beter om te gaan met huis- en landbouwdieren, wordt 'het liefst dit jaar nog' in Nederland gehouden. Dat zegt staatssecre taris Sharon Dijksma (Economi sche Zaken, PvdA) op Nu.nl. Baby in ondergrondse container gevonden Een pasgeboren baby is gister ochtend rond kwart voor vier gevonden in een ondergrondse vuilcontainer in Amsterdam. Een voorbijganger hoorde ge huil in de container en belde de politie. Het enkele dagen oude meisje is door de brand weer uit de container bevrijd. Ze is naar een ziekenhuis ge bracht, haar toestand is stabiel. 81-jarige zanger wint 'Holland's got talent' De 8i-jarige León Victor Lissit za heeft zaterdag de finale van Holland's got talent gewonnen. De finale van het RTL 4-pro- gramma werd bekeken door 1.765.000 mensen. Lissitza won met een eigen versie van She van Charles Aznavour. Vorig jaar won de 9-jarige Amira Wil- lighagen met haar operazang. Prijs voor boek over koning Willem III Het beste historische boek van dit jaar is geschreven door Dik ,van der Meulen. Dat meldde de jury van de Libris Geschiede nis Prijs 2014 gisteren. Van der Meulen krijgt de prijs voor Ko ning Willem III, 1817-1890. Het boek is onderdeel van een trilo gie over drie Nederlandse ko ningen. Bij de Libris Geschiede nis Prijs hoort 20.000 euro. vertrek december t/m maart per 4-sterren AIDAsol inclusief non-stop vliegreis, transfers, cruise o.b.v. Semi AU Inclusive én fooien o.a. Koh Samui, Penang, Kuala Lumpur, Singapore en Ho Chi Minh Stad inclusief dtvtour Bangkok zie stipreizen.nl/cratm Het Centrum Kinderhandel Men senhandel (CKM), dat staatssecre taris Fred Teeven van Justitie van middag opent, is een huis vol ver borgen leed. Maar ook een huis van hoop, want door een integra le benadering van de slachtoffers, wordt een terugkeer in de samen leving voorbereid. Uniek is het feit dat moeders mét hun kind worden opgenomen, dat alle hulp verleners onder één dak werken en dat de samenleving (onderwijs en bedrijfsleven) naar binnen wordt gehaald. Directeur Linda Terpstra vindt dat het leed van de cliënten ook buiten de muren van de opvang bekend moet worden: „Het is een maatschappelijk probleem waar we verantwoordelijkheid voor moeten nemen. De samenleving moet weten wat loverboys en pooiers aanrichten." Het CKM maakt deel uit van Fier, de landelijk werkende specialisti sche instelling voor geestelijke ge zondheidszorg en jeugdzorg, die al eerder roem oogstte met haar is 24-uurscamerabewaking. We werken nauw samen met justitie en politie." Binnen, in een omgeving met veel licht, bereiden de opgeno men vrouwen en kinderen zich voor op een nieuw leven. De op vang begint met het bieden van veiligheid en stabiliteit. Of met hulp om aangifte te doen. Daarna staat alles in het teken van een te rugkeer, eventueel naar het land van herkomst. Er zijn klaslokalen waar het Fries land College lessen verzorgt. Er zijn therapielokalen, een sport zaal en vrijetijdsruimtes. De acti viteiten zijn vooral gericht op her stel van positieve relaties, op (werk)mogelijkheden en op nieu we (school)kansen voor bescha digde kinderen. Terpstra schetst het beeld van vrouwen die gedwongen werden om, soms met hun kind, in een peeskamer te werken. Of van De bewoners kunnen naar buiten. We willen hen niet opsluiten CENTRUM MENSENHANDEL hoogzwangere vrouwen die tot prostitutie werden gedwongen. Van lichamelijk geweld, van voort durende vrijheidsberoving, van uitbuiting en uitsluiting. „Onze integrale aanpak is uniek. We hebben dan ook cliënten uit heel Nederland en het buiten land. Moeders die hier samen met hun kind worden opgenomen, dat zie je in de GGZ niet snel. We doen dit met hulp van internatio nale organisaties zoals Terre des Hommes. Zij werken ook aan het stoppen en voorkomen van seksu ele uitbuiting en het bieden van hulp aan slachtoffers." vernieuwende aanpak. In Leeuwarden staat een ultramo dern pand. Terpstra: „Het duurza me gebouw is een weerspiegeling van onze duurzame zorgconcep- ten, gericht op een zelfstandige, onafhankelijke toekomst voor de cliënten. Het is als een soort kas teel: binnen is het veilig, van bui ten kom je er niet makkelijk in. De bewoners kunnen naar bui ten. We willen hen niet opslui ten. We willen wel de mensen handelaren, de pooiers en de loverboys die al dat leed hebben veroorzaakt buitensluiten. Zij zou den opgejaagd moeten worden. Er MAANDAG 27 OKTOBER 2014 r Boek vóór 31 okt. a.s. en ontvang €50 boordtegoed L per hut! HAARLEM a León Victor Lissitza DEN HAAG AMSTERDAM HILVERSUM AMSTERDAM boek online of bel met 088 - 70 70 600 i. huMJKt,CafaarifttWntetdi/'WrtvCf«ngslttómv De kofiv»»njijisrt door Paulus Smits LEEUWARDEN - Geen anonieme op vang in een gesloten bolwerk. Voor getraumatiseerde slachtoffers van kinder- en mensenhandel gaat in Leeuwarden vandaag een opvang en behandelcentrum open dat met open oog naar de samenleving kijkt. Om zo de vaak jarenlang mis bruikte bewoonsters kansen op een nieuwe toekomst te bieden. Het Centrum Kinderhandel Mensenhandel dat vandaag wordt geopend in Leeuwarden, foto's Peter de Jong Linda Terpstra Bij het Centrum Kinderhandel Mensenhandel werken 65 men sen, onder wie (kinder- en jeugd-)psychiaters, psychothera peuten, psychologen en andere hulpverleners, maar ook gespeciali seerde medewerkers zoals een ju rist en een criminoloog. Er is plaats voor twintig vrouwen en kinderen. Daarnaast zijn er en kele opvangplaatsen voor acute ge vallen. Gemiddeld blijven de cliënten zes tot zeven maanden in het CKM. Het gebouw heeft 7,1 miljoen eu ro gekost, waarvan 2,1 miljoen is geschonken door de Postcode Lo terij. Het gebouw is ontworpen door Beatrice Montesano van KAW Architecten in Groningen. I Linda Terpstra, directeur van het CKM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6