Pattinama is motor van Vlissingen Na voorsprong raakt Philippine het spoor bijster 8 SPORT VIERDE KLASSE A Laagvlieger uit Kloosterzande is agressiever en wint verdiend in derby tegen Steen: 4-1 Bij een blessure, schorsing of afwe zigheid van een of meerdere top- spelers schieten de meeste trainers direct in de vlekken. Ruud Pen nings niet. Hij was zelfs degene die ervoor zorgde dat Khalid El Hattach, Saïd en Hoessein Bou- zambou zich zondag bij de twee daagse trainingsstage van het Ne derlands zaalvoetbalteam zouden melden. „Wij kunnen als ploeg een tikkie hebben", beredeneerde de oefenmeester. En zijn ploeg bewees zondagmid dag maar weer eens dat het ver trouwen dat de oefenmeester in zijn spelers heeft, volledig terecht is. AFC'34 werd tureluurs gespeeld door een elftal waar geen zwakke plek te vinden was. Pennings werkt als trainer van Vlissingen als een automonteur aan zijn eigen auto: hij kan een mankement ge makkelijk verhelpen. Ieder vervan gend onderdeel is minstens even goed, of blijkt in de praktijk zelfs nog beter dan het onderdeel dat vervangen moest worden. En hij rijdt bovendien in een snelle, mooie bak. Ieder ander zou er graag mee gezien worden. Josimar Pattinama is de motor van het elftal, doelpunten zijn z'n brandstof. Ook tegen de ploeg uit Alkmaar schroefde hij zijn sei zoenstotaal op. Met een lob (1-0), een intikker (2-0, gecreëerd door zelf de bal bij de doelman te ont futselen) en een snoeihard schot binnenkant paal (5-0) tekende hij voor drie treffers. Daarmee kwam de spits op elf treffers in zeven wedstrijden in de hoofdklasse A. „Maar gezien de kansen had ik ook al op achttien kunnen staan", glimlachte de doelpuntenmachine naderhand. Pattinama kon er ach teraf gerust om grijnzen, omdat hij zag hoe Abdoe Abdenbi een snelle uitbraak via Salim Ben Sel- lam bekroonde met een doelpunt en hijzelf Raymond Wolff in stel ling bracht om de 4-0 op het score bord te zetten. Bovendien liet hij bij de zesde treffer van de middag de hoekschop van Wolff door zijn benen lopen, zodat Etienne Mallie aan mocht leggen voor de zesde treffer van de middag. Dan laat een misser zich niet zo voelen. De 6-1 van Sandro Staal leek als enig smetje op de zege enkel van belang voor de cijferfetisjisten, maar daar dacht Pennings heel an ders over. „De kans is groot dat de strijd om de eerste periode wordt beslist op doelsaldo", mopperde hij. „Maar ach, uiteindelijk gaat het er gewoon om dat je de eerst volgende wedstrijd weer weet te winnen." Breskens-RIA W. 0-4: De eerste helft speelde zich veelal af op de helft van de thuisploeg en het was dan ook wachten op de ope ningstreffer. Deze kwam er in de 25e minuut via Soufian Doorns en werd op slag van rust gevolgd door de 0-2 van Pieter Cornelis. Met nog een kwartier op de klok besliste Cüneyr Kursun de wed strijd definitief door 0-3 aan te te kenen, waarna het slotakkoord voor Sylvion Uranie was: 0-4. SC Kruisland-Philippine 7-1: Een sterk eerste kwartier van Philippi ne leverde een voorsprong op door een treffer van Roland van de Wege: 0-1. In de laatste vijftien minuten voor de rust boog SC Kruisland deze achterstand ech ter om tot 3-1 via treffers van Fouad Makhout 2xen Dennis Geeraers. Toen het kort na de thee 4-1 werd door Jeroen Benjert was de wedstrijd al vroegtijdig be slist. De thuisploeg was hierna nog driemaal trefzeker via Ach- med Didi en Bart Hamelink (2x) met een 7-1-eindstand als gevolg. Clinge-FC Bergen 1-2: Na een doelpuntloze eerste helft met en kele open kansen voor Clinge, tap ten de bezoekers na rust uit een ander vaatje. Al snel leverde dit de openingstreffer op van Roy Niemantsverdriet: 0-1. De thuis ploeg herstelde zich en kreeg en kele mogelijkheden, maar op nieuw lukte het niet om doelman Peter Glerum te passeren. Aan de andere kant toonde Daniël Klomps zich in de 80e minuut wel trefzeker: 0-2. Kort voor tijd bracht Chris Seghers na een goe de combinatie met invaller Dylan Biesbroek nog even de spanning terug: 1-2. Terneuzen-Unitas'30 1-3: Bij trai ner Wesley Visser resteerde na af loop het gevoel dat zijn ploeg te gen de volgens hem beste tegen stander tot dusver onnodig de punten had weggegeven. Nadat Terneuzen eerder een goe de mogelijkheid onbenut had ge laten, was het in de negentiende minuut uit een hoekschop wel raak met een rake kopbal voorbij de eigen doelman: 0-1. In de twee de helft werd het al snel 0-2, waar na Hasan Basagac een kwartier voor tijd de 1-2 aantekende. Voor dat de wedstrijd weer echt span nend kon worden was het op nieuw slordig balverlies bij de thuisploeg waarvan Unitas'30 wist te profiteren: 1-3. KLOOSTERZANDE -Hontenisse troefde gisteren Steen op alle fron ten af. Op de 4-1-overwinning van de thuisclub in de derby van de vierde klasse A viel niets af te dingen. De ploeg van trainer Eric Vanhijf- te toonde zich agressiever, won de meeste duels en daardoor de slag op het middenveld, creëerde de beste kansen en was efficiën ter in de afwerking dan de streek- rivaal. „We hebben vandaag voor de eerste keer in een ander sys teem gespeeld. De organisatie stond nu beter, met Jeroen Ver schuren als laatste man en twee echte mandekkers. In de voorgaan de duels kregen we te veel doel punten tegen, maar hier kunnen we de komende wedstrijden mee verder", stelde Vanhijfte na afloop fijntjes vast. Steen-trainer Carlo van Grimber- ghe erkende dat het bij zijn ploeg aan de wil om te winnen ontbrak. „We zijn op basis van wilskracht en agressie geklopt. Vier, vijf spe- KARAKTERISTIEK Iers speelden bij Steen vandaag beneden hun niveau. We waren niet meer bij machte om na de achterstand de wedstrijd te doen kantelen." Hontenisse, dat tot nu toe wissel vallig speelde, zette vanaf het be gin de toon door fel in de duels te gaan. In het jonge team van Steen ging uitgerekend routinier Piet van Looy na een klein kwartier in de fout. De centrale verdediger verspeelde in het strafschopge bied onnodig de bal aan Kris van Meele, waarna hij de overtreding op de Hontenisse-aanvaller be ging. Scheidsrechter Saritas floot voor een strafschop, die Gertjan van den Dries benutte: 1-0. Invaller-doelman Jan Kint (ver vanger van de geschorste Kjell Verdurmen), die vorig seizoen nog in het vierde elftal speelde, behoedde de nummer twee van de vierde klasse voor een grotere achterstand met reflexen op inzet ten van Hontenisse-spelers Tho mas de Waal en Hubert-Jan Roe- lands, die spelverdeler Robin Goense van Steen uit de wed strijd hield. Na een half uur viel de 2-0. Kint pareerde met de vuisten een schot van Maxim de Clippelaar, maar was in tweede instantie kansloos op de kopbal van Tom Rijk. Op slag van rust kreeg Ken neth Triest na een slordigheid bij Hontenisse de kans op de aanslui tingstreffer, maar zijn inzet werd gestopt door doelman Pim de Bak ker. In de tweede helft probeerde Van Grimberghe een overtal op het middenveld te creëren. Ook kwam John van Aarle binnen de lijnen. Het leidde tot meer balbe zit, maar niet tot kansen. De blauw-witten bleven de gevaar lijkste ploeg. De spitsen Van Mee le en Dennis Malcontent gaven de Steen-verdediging handenvol werk. Daarachter zorgden Rijk, De Waal en De Clippelaar voor de aanvallende impulsen en verdedi gend werden er geen kansen weg gegeven. Een kwartier na rust was de wedstrijd gespeeld. Uit een hoekschop van De Clippelaar kopte Malcontent de stand naar 3-0. „Ik ben blij met twee assists, maar ik had ook graag gescoord", zei De Clippelaar later. Het zeven tienjarige talent, dat eerder voor JVOZ en Dordrecht speelde, door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - VC Vlissingen boekte gistermiddag zijn vierde competi tiezege op rij. AFC'34 werd met 6-1 verslagen en die zege had veel hoger op kunnen lopen als Vlissin gen vaker de beloning had gekre gen voor de vloeiende combina ties. Door de overwinning blijft de ploeg van trainer Ruud Pennings in het spoor van de kopgroep van twee in de hoofdklasse A. Door drie treffers tegen AFC'34 schroeft Josimar Pat tinama zijn totaal op naar elf Hontenisse kan naar 1 doör Jos van Belzen VLISSINGEN - Philippine ging zon dag in de derde klasse A met een 7-1-nederlaag zwaar onderuit bij SC Kruisland. Breskens bleek op ei gen veld niet opgewassen tegen Ria W, dat via een 4-0-zege de drie punten mee naar Westdorpe nam. Ook Clinge (1-2 tegen FC Bergen) en Terneuzen (1-3 tegen Unitas'30) zagen de bezoekers met de punten vertrekken. RCS boekte een ver dienstelijk doelpuntloos gelijkspel bij Hoeven, tot dan de nummer twee van de ranglijst. Met drie overwinningen op rij lijkt RIA W. de weg om hoog eindelijk gevonden te hebben 7 Na een 1 -O-voorsprong van Philippine gaat het hard. De Zeeuws-Vlamingen krijgen zeven doelpunten tegen in het duel met SC Kruisland. Het totaal aan tal tegengoals staat al op dertig. Hoeven-RCS 0-0. door Aector Dooms Hontenisse-Steen 4-1 (2-0). 13. Gertjan van den Dries (strafschop) 1-0, 31. Tom Rijk 2-0, 59. Dennis Malcontent 3-0, 81Kris van Mee- le 4-0, 89. Kenneth Triest (straf schop) 4-1. Scheidsrechten F. Saritas (Terneu- zen).Gele kaart: Gertjan van den Dries, Wouter Leeraert (Hontenis se), Pieter Warrens, Piet van Looy (Steen). Aantal toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69