Jeugd niet te porren voor honkbal Eindzege Terpstra en Havik SPORT 33 Caterham en Marussia missen twee Grands Prix w-wm SM ê&m Niki Terpstra en Yoeri Havik hebben zaterdagavond de 22e editie van de Zesdaagse van Amsterdam op hun naam ge schreven. De Noord-Hollandse wielrenners begonnen als der de in de algemene rangschik king aan de laatste klussen. Ze werkten zich naar de top door tweede te worden in de koppel- koers en vervolgens in de su persprint de 300-puntengrens te overschrijden. Dat leverde hun de gewenste bonusronde op en de eerste plaats. Die werd in de afsluitende jacht met succes verdedigd. Tweede toernooizege Murray in acht dagen Tennisser Andy Murray heeft gisteren voor de tweede keer in acht dagen een ATP-toer- nooi gewonnen. De Schot die vorige week het toernooi van Wenen won, versloeg in Valen cia in de finale de Spanjaard Tommy Robredo in een partij die bijna 3,5 uur duurde. Mur ray won uiteindelijk in drie sets met 3-6 7-6 7-6. Roger Federer won voor de zes de keer het indoortoernooi van Basel. De 33-jarige Zwitser ver sloeg in zijn geboortestad de Belg David Goffin in twee sets: 6-2 6-2. Korfbalteam wint eerste EK-wedstrijden Het Nederlands korfbalteam heeft gisteren ook zijn tweede groepswedstrijd op het Euro pees kampioenschap in Portu gal met grote cijfers gewon nen. Na Duitsland (38-14 op za terdag) moest Rusland eraan geloven. Oranje zegevierde met 41-17. Na 25 minuten leid de de titelverdediger al met 18-9. Bondscoach Wim Scholtme- ijer, die in deze functie debu teert op een groot toernooi, zag een van zijn vrouwen topsco rer worden. Celeste Split viel op met zeven treffers. Maar wie denkt dat heel Amerika aan de buis is gekluisterd, zit er naast. Het door de Royals met 3-2 gewonnen derde duel, in de Ne derlandse nacht van vrijdag op za terdag, trok twaalf miljoen kijkers naar betaalzender Fox. Nooit wer den de World Series zo slecht bekeken als dit jaar. Ter vergelij king: in 1978 haalden de Series tussen de Yankees en de Dodgers gemiddeld veertig miljoen kij kers. Maar toen was er veel min der te kiezen natuurlijk. Een eer lijkere vergelijking: de reguliere competitiewedstrijd in het Ameri can football tussen de Seahawks en de Cowboys trok twee weken geleden dertig miljoen kijkers. En - in Amerika net zo belangrijk - ook de waardering die de honkbal kijkers na de wedstrijd geven, neemt sterk af. De sport heeft het zwaar in Ame rika. Afgelopen seizoen werden weliswaar meer kaarten dan ooit verkocht, maar precies de helft van de mensen in de stadions was ouder dan 55 jaar. De jeugd laat het massaal afweten, net als de televisiekijker dus. Waarom? Het antwoord laat zich raden. Honkbal is te traag en te saai en legt het qua spektakel af tegen de grote concurrenten american foot ball, basketbal en ijshockey. Een gemiddelde honkbalwedstrijd duurde dit seizoen meer dan drie uur, nog langer dan de twee uur en drie kwartier van tien jaar gele den. De sport houdt vast aan het ellenlange pre-season en aan ne gen innings, met dus negen keer reclame. Grote namen als de bas ketbalsterren Kobe Bryant of Le- bron James heeft het honkbal niet (meer). En dan waren er afgelo pen jaren nog de nodige doping- schandalen, die ook niet hebben meegeholpen. De organiserende Major League Baseball kondigde eerder dit jaar aan te kijken hoe het honkbal kan moderniseren, maar stuit daarbij op het nodige conservatisme bij spelers en fans. Iets als een 'schot- klok' of geautomatiseerde scheids rechters gaat er bij de honkballers niet in. Terpstra en Havik werden bij de huldiging geflankeerd door het Belgisch-Nederlandse kop pel Jasper De Buyst/Pim Ligt- hart (tweede) en de Duits-Ne derlandse combinatie Leif Lampater/Nick Stöpler. Voor Havik was de zege bij zonder. Zijn opa Cees Stam, al jaren actief op de wielerba nen als gangmaker, raakte eer der deze week door een val tijdens een dernyrace zwaar gewond. Stam was tijdens die race de gangmaker voor Havik. Zijn toestan'd is nog steeds kri tiek. Tafeltennistopper raakt premie kwijt De Chinese wereldkampioen ta feltennis Zhang Jike heeft giste ren maar kort kunnen genieten van zijn premie van 45.000 dol lar (32.500 euro) in de World Cup. De jury pakte hem het geld af omdat hij zijn zege niet op gepaste wijze vierde. Zhang trapte de boarding om het speel veld doormidden en gooide zijn shirtje in het publiek. Zhang Jike was uitzinnig na het behalen van de titel in de presti gieuze World Cup in Düssel- dorf. Hij versloeg in de finale zijn landgenoot Ma Long: 8-11 11-413-117-112-1111-512-10. Klompenhouwer wereldkampioene Biljartster Therese Klompen houwer heeft gisteren de we reldtitel veroverd in het drie banden. De 31-jarige Nijkerkse versloeg in het Tukse Sinop in de finale de Japanse Yuko Nishi- moto: 25-15 in 24 beurten. Klompenhouwer voert al sinds 2010 de wereldranglijst aan bij de vrouwen in de klassieke dis cipline, toch is dit pas haar eer ste wereldtitel. Eerder deze maan schreef ze nog historie in het driebanden door als eerste vrouw door te dringen tot het hoofdtoernooi van een wereldbekertoernooi. Binnenkort wordt, zo is de ver wachting, honkbal qua populari teit gepasseerd door voetbal. De Major League Soccer trekt veel fans en ook de Engelse Premier League wordt in de VS goed be keken. Tijdens het WK in Brazilië kwamen foto's voorbij van stampvolle pleinen met grote schermen. De traditionele grote vier hebben gezelschap gekregen van het wereldwijd zo grote voet bal. Aan de andere kant: dit jaar ging het nieuwe achtjarige televisiecon tract in. Per seizoen wordt meer dan anderhalf miljard dollar be taald voor de honkbalrechten, een verdubbeling van het oude con tract. Want ook een slecht beke ken World Series redden het nog gemakkelijk tegen de primetime- shows op de andere kanalen. Maar als de Major League bij wil blijven met de andere sporten, moet er toch iets gebeuren. LONDEN - De renstallen Caterham en Marussia komen niet in actie bij de Grote Prijs van de Verenig de Staten en Brazilië. Dat heeft Bernie Ecclestone, de baas van de Formule 1, zaterdag laten weten. De twee teams kampen met finan ciële problemen. „Beide teams gaan niet naar Ame rika", aldus Ecclestone. De twee ploegen zullen hierdoor ook de wedstrijd in Brazilië missen om dat de auto's direct doorgaan van de VS naar Brazilië: Het management van Caterham is overgedragen aan een curator. Er wordt geprobeerd een nieuwe koper te vinden voor de armlasti ge renstal. Ook Marussia heeft fi nanciële problemen. Daarnaast kreeg het team een zware klap na de crash van de Franse rijder Jules Bianchi 3 weken geleden in Japan. Hij liep zwaar hersenletsel op. MAANDAG 27 OKTOBER 2014 AMSTERDAM SINGAPORE - Serena Williams maakte gisteren aan alle twijfels een einde. Met een eclatante zege op Simona Ha- lep in de finale van de WTA Finals in Singapore toonde de Amerikaanse tennisster aan dat zij met recht ook dit jaar bovenaan eindigt op de wereldranglijst. Haar zege in het eindejaarstoernooi van de WTA Tour betekende haar der de op rij en vijfde in totaal. „Simona haalde het beste in mij naar boven", zei de Amerikaanse tennisdiva over haar Roemeense tegenstandster. „Het is een ongelooflijke week geweest", vertelde de 33-jarige Williams na de fina le, waarin ze Halep drie games gunde: 6-3 6-0. Het was lang onzeker of ze mee zou doen aan het slot- toernooi in Singapore, waar de beste acht van de wereld elkaar troffen. Ze had vanwege knieklachten twee toer nooien in China afgezegd. Haar eerste partij in Singapore liep uit op een enorme sof. Williams liet zich in de groeps- fase totaal overrompelen door nota bene Halep. Slechts twee games stond de Roemeense haar toe: 0-6 2-6. „Het was al een wonder dat ik Singapore haalde en nu sta ik toch weer met die trofee in mijn handen", vertelde de achttienvoudig Grand Slamwinnares, die in de finale uiter aard uit was op revanche. „Ik wist dat Simona goed kon tennissen, dat had ze eerder deze week al laten zien, en ze begon ook goed in de eerste set. Ik moest mezelf echt even toespreken en ontspanning vinden. Vanaf dat mo ment ging ik beter spelen." foto Hollandse Hoogte VALENCIA M Al A door Rik Spekenbrink NIJMEGEN/SAN FRANCISCO - Na een voorseizoen van niet minder dan 162 wedstrijden per team, gingen dan eindelijk de play-offs in het Amerikaanse honkbal van start. De tijd van eindeloos durende potjes om niets, dag in dag uit, was voor bij. Uiteindelijk plaatsten de San Francisco Giants en de Kansas City Royals zich verrassend voor de World Series, de grote finale die als het WK van het honkbal wordt beschouwd. En het zou zomaar kunnen dat woensdag een allesbe- slissende 'game seven' nodig is om tot een winnaar te komen. DÜSSELDORF SINOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66