Pentachord met minder bekende Een eigenzinnig, energiek dametje met charme 22 ZEELAND JUBILEUMVOORSTELLING Stichting Dansz viert het 30-jarig bestaan met Danza esta en mi alma: programma dat recht doet aan de doelstellingen. GOES - De Portugese titel van het jubileumprogramma staat voor 'Dans is mijn passie'. Stichting Dansz voert het vanaf vrijdaga vond november driemaal op in Zeeland: in Hulst, Goes en Vlissin- gen. De voorstelling in de Mythe in thuisstad Goes op zaterdag 8 november heeft een belangrijke extra: Carel Kraayenhof en zijn en semble zullen de jubileumchoreo grafie van Lia Fonteijn dan live be geleiden. „Bij de andere twee voorstellin gen staat de muziek op band. Het zou voor ons te duur worden Kraayenhof meerdere keren te la ten komen. Ik ben al ontzettend blij dat het voor ons optreden in Goes is gelukt", zegt Fonteijn. Twee composities van Kraayenhof riepen direct beelden bij haar op. „Dat heb ik vaak bij muziek, maar bij tango juist wat minder. Deze twee muziekstukken wijken daar echter wat van af en inspireerden me direct. Toen besloot ik contact met hem op te nemen. Het feit dat Stichting Dansz het al dertig jaar volhoudt, verdient tenslotte een feestje. Kraayenhof was direct enthousiast dat er gedanst ging worden op zijn muziek en wilde komen spelen met zijn ensem ble", vertelt Fonteijn. Zij maakte de jubileumchoreografie in nau we samenwerking met de leden van Stichting Dansz, ofwel 'de danszers'. Intensieve, fijne, con fronterende, maar soms ook moei lijke ervaringen in drie decennia zitten verweven in dit dansstuk. „Er zit ook een stuk tekst in en dat is echt heel bijzonder. Danse ressen kunnen wel klanken ma ken en schreeuwen, maar echt tekst uitspreken staat ver van ze af. Zij hebben hard moeten oefe nen, maar het is heel aardig ger lukt om de essentie van dertig jaar Stichting Dansz in deze cho reografie te vatten." Fonteijn nam in 1984 als 32-jarige balletpedagoge het initiatief tot Stichting Danz. Passie en ambitie dreven haar daartoe. Zij wilde meer dan docente bij een ballet school zijn en koos voor een ei gen organisatie met als belangrijk ste doel een bijdrage leveren aan Sommigen krijgen een proefjaar. Dan vermoed ik talent, maar moeten ze nog wat groeien door Jeanette Vergouwen In Zeeland worden opval lend veel klassieke muziek recitals verzorgd. Voor het publiek een brede keuze, maar omdat het vaak in de zelfde weekenden is, mis sen de muziekliefhebbers ook de kans om enkele bijzondere uitvoe ringen te zien. Een betere sprei ding zou prettig zijn. Waarschijn lijk een kwestie van onderlinge af spraken. Het thema van de vie ring 200 jaar Zeeland was: 'Verbin den'. De Westerscheldetunnel ver bindt Zeeland met Zeeuws-Vlaan- deren. Het publiek kan dus naar beide provinciedelen om een con cert te volgen. Bewezen is dat dit ook gebeurt. Daarom is het wense lijk dat organisaties eens samen aan tafel gaan zitten. Afgelopen weekend trad op het zelfde moment dat het Pentachord Ensemble in de Con certzaal Middelburg musiceerde, de sopraan Emma Kirby op in Vlissingen. Voor hen die beide concerten hadden willen bijwo nen dus pech. De Concertzaal was dan ook ma ger gevuld. Hierdoor was de akoes tiek niet ideaal. De muziek kwam in de slecht bezette zaal vrij hard over. Het programma was afwisse lend. Het ensemble bestond uit Emi Ohi Resnick (viool), Dana Zemtsov (altviool), Pamela Smits (cello), Quirijn van Regteren Alte- na (contrabas) en Maarten den Hengst (piano). Dana verving haar vader Mikhail Zemtsov en toegevoegd was Myrthe Helder, die de tweede viool- of de alt vioolpartij voor haar rekening nam. Daarom voor dit recital de naam Penta Plus. Het recital werd geopend met het eerste deel van Het Pentachord Ensemble en sopraan Emma Kirby tra den afgelopen weekeinde op hetzelfde moment op cp Snel steekt de terriër haar neus tussen de deur. De ze kans om buiten het Goese dierenasiel te wan delen, laat ze zich niet ontglippen. Ze geeft een klein duwtje en de deur zwaait open. De dertienjarige teef Jenny werd ruim twee weken geleden gevon den in de buurt van Oudelande. Via een chip werden haar naam, leeftijd en zelfs een telefoonnum mer achterhaald. Alleen klopte het nummer van het baasje niet. Een Facebook actie volgde, maar mocht ook niet baten. Niemand lijkt Jenny te missen. Daarom pro beert het asiel nu een nieuw thuis voor dit energierijke hondje te vinden. Gepaard met huppelsprongetjes sprint de terriër naar een forse hond toe die samen met zijn baas over het fietspad loopt. 'Vriend jes!' zie je haar denken. Ondanks haar charmes - bruine glanzende oogjes, een lieftallige koppie en flapperende oortjes - hebben de man en zijn hond geen oog voor haar. Ze stappen stevig door. Waarschijnlijk zijn ze niet zo ge diend van het hondenweer. De dertienjarige teef Jenny werd ruim twee weken gele den gevonden in de buurt van Oudelande Jenny trekt zich niets van de re gen aan. Vrolijk stuift ze door de natte berm. Achter haar spat het water omhoog. De spetters laten donkere modderstrepen achter op haar witte vacht. Nee, een ijdeltuit is Jenny niet. Wel is ze duidelijk een dame met een eigen zinnetje. Ze bepaalt maar wat graag de wandelroute. Als die haar niet bevalt, kan ze zich behoorlijk schrap zetten. Toch ziet ze al snel in dat zij, als klein beestje, weinig kan begin nen tegen de wil van haar uitla ten Wil je de bruin-witte terriër paaien, dan moet je haar wat lek kers geven. Jenny's liefde gaat na melijk door de maag. Dat ze eten erg interessant vindt, blijkt ook wanneer we langs de bakkerij stappen. Haar kopje draait opzij en al tippelend houdt ze al dat lek kers scherp-in de gaten. Door haar fascinatie voor de bak kerij vergeet ze helemaal de af- voerputjes in de gaten te houden. Gedurende de hele ronde heeft ze ieder putje nauwkeurig omzeilt. Nu staat ze opeens voor zo'n bruin roosterobstakel. Met een ga lant sprongetje springt ze over de afvoer heen. Kwispelend hupt ze verder. Op naar de volgende uitda ging. Hond vorige week Django, de vuilnisbakkenras ter riër uit het asiel in Terneuzen, heeft een nieuw onderkomen ge vonden. UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Vandaag: Jenny, de dertienjarige terriër uit het dierenasiel in Goes. Volgende week leest u of zij een nieuw thuis heeft gevonden. 'Dansz' al dertig jaar door Ali Pankow Lia Fonteijn, leidster St. Dansz Terriër Jenny uit het asiel in Goes, foto Marcelle Davidse RECENSIE door Janneke Koster Repetitie bij Stichting Dansz voor de jubileumvoorstelling Danza esta en mi alma. foto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61