Oktoberfest in Graauw Freeke: Parkeerverbod blijft altijd gezellig Westsingel hard nodig Gedrocht van Saeftinge verdwaald 44 Ik schrik me rot en glijd uit over die klakkers. ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Executieverkoop Zeeland Business houdt Startersdag Na een succesvolle Starters dag in Vlissingen houdt Zee land Business vandaag een startersdag in het stadhuis van Terneuzen. Startende ondernemers, net begonnen of nog in de planfase, kun nen vanaf 16.30 uur informa tie krijgen van gemeenten, banken, verzekeraars, UWV en Kamer van Koophandel. Jean Marie PfafFals mosselpromotor Jean Marie Pfaffbezoekt morgen tussen 10.00 en 12.00 uur de markt van Sas van Gent om bij de wagen van Dolf Schoot mosselen te promoten. De oud-doelman is 'ambassadeur' van Prins en Dingemanse. Pfaff gaat daarna ook nog naar brasse rie Westbeer in Terneuzen en Paviljoen 't Schor in Paal. Hulp mantelzorgers 'probleemmensen' Labyrint in Perspectief wil familie, kennissen en vrien den van mensen met psychi sche of psychiatrische pro blemen een hart onder de riem steken en helpen bij de omgang met 'patiënten'. In de counselcoachboerderij bij Koewacht wordt morgen een thema-avond gehouden. Informatie en aanmelding: info@counselcoachboerderij.com Vertelmiddag over reizen in Biervliet Heemkundige en dialectlief hebber Rinus Willemsen vertelt morgen vanaf 14.00 uur bijzondere Biervlietse 'reisverhalen' in de Maquet tezaal van Het Trefpunt. Rei zen te voet, met de veer man, beurtschippers en de tram (1917-1948) komen aan de orde tijdens de eerste 'winterlezing'. Toegang vier euro, inclusief consumptie. D66: Accommodatie TV Hoek erg duur De fractie van D66 vindt het opknappen van de accom modatie van tennisvereni ging Hoek voor ruim een ton erg duur. De club draagt relatief weinig bij, stelt Char les ten Hengel. Hij wil van B en W weten of de kleed ruimtes ook worden uitge breid en of er meer offertes zijn aangevraagd. „Kijk kri tisch naar deze investering." Saman kan als voorzitter van Graauwrock putten uit een reser voir vrijwilligers. „We hebben het geluk dat er enkele jongeren in het bestuur zitten. Als die hun vriendin overhalen om een dirndl aan te trekken en bier te serveren tijdens het Oktoberfest loopt het vanzelf. Want die meiden vinden zelf weer vriendinnen die ook met pullen bier rond willen sjou wen." Dat ook frêle meisjes sterk kun nen zijn, bewijst .Sophia. Ze draait haar hand niet om voor acht pot ten bier. Ze sjouwt niet alleen vier liter gerstenat, maar ook acht zware glazen. Een aantal steviger meiden houdt het dan ook liever bij zes bokalen per ronde. Echt last met aangeschoten lui heeft de organisatie de afgelopen nog niet gehad. Saman: „Om ie dereen om één uur de tent uit te krijgen, is het moeilijkst. Maar als ik over 'opruimen' begin, lukt het meestal wel." Geparkeerde voertuigen op de Axelse Westsingel, aan de kant van de begraafplaats, tasten al ja ren de verkeersveiligheid aan. Om dat er vaker grotere voertuigen - 'vrachtwagens, aanhangwagens, paardentrailers en marktkramen' - langs de weg worden gezet, neemt het uitzicht voor verkeers deelnemers steeds verder af, be toogt Freeke in een schriftelijke vraag aan het college. Tot nu toe viel alleen een kat, die vorige zo mer tussen de geparkeerde voer tuigen door overstak, ten prooi aan de onveilige verkeerssituatie. „Maar dit kan ook kinderen over komen", betoogt Freeke. Bewoners van de singel trokken vaker aan de bel, maar kregen tot nu toe nul op het rekest. PvdA'er Rien de Regt eiste drie jaar terug al maatregelen, maar het beloofde onderzoek is 'bij kijken gebleven', constateert de fractievoorzitter van 55Terneuzen. In Hulst maakten gezinnen een nachtwandeling, waarbij er onder meer aandacht voor de sterren was. In Oud-Terneuzen konden stedelingen ervaren dat steegjes niet alleen smal, maar echt eng kunnen zijn. Bij waxinelicht (alle straatlantaarns waren gedoofd) botsten mensen opeens op tegen Het Gedrocht van Saeftinge, die met zijn badkuip op onverklaarba re wijze in Terneuzen verzeild was geraakt. Hoewel hij niet veel meer deed dan tegen zijn badkuip kloppen en 'klakkers' (zeewier- strengen) naar passanten gooien, joeg hij - of toch een zij? - menig een de schrik op het bibberende lijf. Oud-wethouder (in Vlaanderen schepen genoemd en schepenen Ruim je troep eens op eng beest.. spraken vroeger ook recht) Pim Broekhuysen las in rechterstoga het door Maikel Harte opgeduikel de - 'waar gebeurde' - verhaal voor van de laatste ter dood ver oordeelde man in Nederland. Dat was weliswaar van oorsprong een Belg, maar Jean Baptiste de Loeil was destijds, midden negentien de eeuw, dokter te Koewacht. De heelmeester vermoordde zijn vrouw, na haar jaren te hebben mishandeld, en verkrachtte zijn dochter. Er werd buiten nog lang nage praat over de duistere daden van De Loeil. Toen Eric Jasperse de spanning wat wilde breken door het op te nemen voor de arts, 'die vrouwen maken het je ook niet al tijd even gemakkelijk', kreeg hij zijn vrouw en zijn zus op zijn nek. Door het gesprek snel op de donkere bluesmuziek, die de on heilspellende sfeer nog een beetje meer in de verf zette, te brengen, redde hij het vege lijf. De dames hadden tenslotte net heel het sca la aan wreedheden van De Loeil vernomen en hadden wel wat in spiratie voor een gepaste straf voor Eric. De ondernemers in Oud-Terneu zen wilden bezoekers zaterdag op zes manieren de duisternis instu ren. Ze lieten donkere muziek en donkere verhalen horen en stuur den donkere figuren door de straatjes. Het donker drinken en het donker tafelen waren, mede door de drie donkere ingrediën ten een succes. Voor het donker winkelen was wat minder belang stelling. Waarschijnlijk zien de meeste klanten de koopwaar toch het liefst in het volle (dag)licht. MAANDAG 27 OKTOBER 2014 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst TERNEUZEN SAS VAN GENT KOEWACHT BIERVLIET TERNEUZEN door René Hoonhorst GRAAUW - Natuurlijk vergt het Ok toberfest in Graauw een enorme organisatie. Maar nu het al voor de vierde keer werd gehouden, liep al les redelijk op rolletjes, meldt hoofdorganisator Carlo Saman. door René Hoonhorst AXEL - B en W van Terneuzen moe ten een parkeerverbod instellen op de Axelse Westsingel, aan de kant van de begraafplaats. Dat verbod is nodig om de verkeersveiligheid te waarborgen, stelt raadslid Cees Freeke (55Terneuzen). öernadette Roodkapje schrikt als Het Gedrocht van Saeftinge plots zijn badkuip uitkomt en haar onverhoeds vastpakt. Ze weet hem even later te kalme ren met een drankje uit haar bekertje. „De duistere steegjes van Oud-Terneuzen mijd ik de komende tijd toch maar even." foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - In heel Zeeuws Vlaan deren werd zaterdag weer de nacht van de nacht gevierd. In Smitsschorre bij Axel en in de don kere Braakmanbossen konden men sen ervaren hoe de wereld eruit ziet als het omgevingslicht tot een minimum is beperkt. Passante tegen Gedrocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60