Mes (si) Motorfile in de polder Pleidooi voor camera op Markt almanak 22 en 23 Opzij gezet boegbeeld Partij voor Zeeland doet met Provinciaal Belang Zeeland in maart mee aan Statenverkiezingen. Stichting Dansz viert het 30-jarig bestaan MIDDELBURG - Fractievoorzitter en mede-oprichter Johan Robesin van de Partij voor Zeeland (PvZ) wordt het boegbeeld van een nieu we partij, Provinciaal Belang Zee land, die in maart volgend jaar meedoet aan de verkiezingen voor Provinciale Staten. Robesin blijft tot maart wel aan als Statenlid voor de PvZ, maar zal een andere stoel (niet meer naast Francois Babijn) innemen. Zijn lijsttrekkerschap levert hij in. Stemmenkanon Robesin werd on langs door het partijbestuur aan de kant gezet, omdat hij zich 'niet aan gemaakte afspraken houdt', zegt partijvoorzitter Mare Rijk. Ën: 'hij stelde zijn eigen belang voor het partijbelang', staat in een persverklaring die Rijk zondag uit gaf. Robesin spreekt van een coup, omdat de kieslijst waarop voor hem geen plek meer is, niet is voorgelegd aan de kiescommis sie en de ledenvergadering. De breuk met het partijbestuur en de totaal verstoorde verhouding met het andere PvZ-Statenlid, Frangois Babijn, valt volgens Ro besin niet meer te lijmen. „Het doet pijn, want de PvZ is mijn geesteskind, maar ik ben dat ge- etter en de ondemocratische gang van zaken binnen de partij beu." Robesin werd onlangs nog be ticht van financiële malversaties. Hij had geen voorschot uit de par tijkas mogen verstrekken aan de afdeling Terneuzen, bedoeld om verkiezingsactiviteiten te onder steunen, concludeerde de Staten- grifïie op basis van onderzoek naar. besteding van het fractiebud get in 2014. Robesin heeft de 1600 euro uit eigen zak teruggestort, waarmee de kous voor de provin cie af is. Ook de ^000 euro die hij zijn fractieassistent maandelijks betaalt, rekent de partijtop hem aan. Robesin stelt dat de partijtop en Babijn proberen hem op deze manier zwart te maken. „En die 1000 euro is niks te veel. Mijn as sistent loopt zich het vuur uit de sloffen." Robesin wordt gesteund door de PvZ-afdelingen Terneuzen en Vlissingen. Vandaag hadden ze het nieuws wereldkundig willen maken, maar het persbericht lek te zondag uit. Robesin: „We zijn er achter gekomen dat partijvoor zitter Mare Rijk via onze provider ons emailverkeer dat via de PvZ-site loopt, heeft opgevraagd." Rijk zegt dat hij op de hoogte wil blijven van wat er namens de PvZ naar buiten gaat. „De PvZ-site is van ons, dus dat lijkt me niet meer dan logisch." Rijk ziet onder aanvoering van de nieuwe beoogd lijsttrekker Ma rien Weststrate de verkiezingen met vertrouwen tegemoet. Ook Robesin is optimistisch over de kansen van zijn nieuwe partij. TERNEUZEN - Raadsfractie ssTer- neuzen pleit voor een vijfde bewa kingscamera in het centrum van Terneuzen. Een camera op de Markt komt het veiligheidsgevoel van de burgers ten goede, ver wacht fractievoorzitter Cees Freeke. B en W kondigden on langs al aan dat - na signalen uit de bevolking en de raad - de vier camera's in de Nieuwstraat bin nenkort worden vervangen, om dat de oude niet goed genoeg zijn. Drugsoverlast en uitgaansgeweld nemen af door cameragebruik. Een vijfde camera is dus geen overbodige luxe, stelt Freeke. Voetbal verenigt en verdeelt. Het laatste was duidelijk het geval op een zonovergoten terras. Daar raakten mensen die volstrekte onbekenden voor elkaar waren er zowaar over aan de praat. Verschillende voetbalploegen pas seerden de revue en werden ofwel de hemel ingeprezen dan wel zonder ge nade neergesabeld. De liefde voor het voetbalspel won het echter uit eindelijk van het chagrijn. „Vanavond ga ik kijkenwant dat spelen de Argentijnen en daar is mijn favoriet bij: Messi"sprak een man verlekkerd. „Die van mij moet nog spelen", zei een ander. „O ja?", sprak man nummer een, ..en wie is dat dan wel". Man twee: „Vorki." kopman nieuwe partij Robesin door Frank Balkenende MAANDAG 27 oktober 2014 17 DE GRIETE - „Die jonge gasten denken dat het hier Fran- corchamps is." Misprijzend kijkt Raf Deyaert, 54 en meer dan twintig hertstochten op zijn naam, uit Kruibeke naar een groepje wegspuitende motormuizen. Tijdens een herfsttocht moet je niet racen, maar lekker cruisen en van de omgeving genieten. Ruim drieduizend motorrijders trokken zondag door een groot deel van Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Ze reden de Herfstrit van Hartrijders Hamme en dje ging dit jaar ook voorde helft door Zeeuws-Vlaanderen. Dus stopten dui zenden motorrijders in De Griete, Kloosterzande (verplich te stempelpost) en Emmadorp. Drukte in de cafés maar niemand die voordrong. Op de weg werd ook nauwelijks voorgedrongen, zodat organisator Philppe Snoeck in de namiddag geen wanklank hoorde. En achtduizend euro aan een goed doel kon overmaken, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56