Tien jaar passie voor modelbouw in De Stenge Huisarts boos om riskant pad Wissenkerke BEVELANDEN en THOLEN 21 Ad 1,50 entree zochten hele gezin nen, maar vooral mannen van jong tot oud naar hun gading: de één wil agrarische voertuigen, de ander vintage-speelgoedauto's. Dat is zeer in trek, merkt hande laar Pieter Elenbaas van Pieters Antiek uit Lewedorp. „We komen er aan uit", zegt Frans van Eenen- naam uit 's-Heerenhoek tevreden. Met zoon Richard aan de kassa re gelen hij en Jan van 't Veen de beurs. „Al heb je er bij die moppe ren, maar die wel naar buiten wan delen met twee tassen met auto's van driehonderd euro het stuk!" Er is gelukkig ook veel voor vijftig cent. Maar de serieuze verzame laars speuren naar aanvulling voor hun specialiteit. Al is de aan schaf van een model vaak slechts begin. Het gaat om de aankleding. Connecties - Van Eenennaam werkte 37 jaar bij Paree Electro en veel voor Pechiney, McCain en LambWestin/Meijer - zijn van be lang bij het veroveren van, bijvoor beeld, pvcpijpjes voor een land schapje met windmolens op zee, of zo. Van Eenennaam bouwde zo'n 'diorama' van de boottermi- nal in Vlissingen - die wordt ook tentoongesteld, in België of laatst in Ter Reede in Vlissingen. „De- modelbouw begon ooit met het treinbaantje van mijn vader in mijn ouderlijk huis in Haven dorp, waar de Olauterminal staat." Het virus is besmettelijk: ook Van Eenennaams twee zoons en hun vriendinnen zijn besmet met het modelvirus. Zijn twee kleinzoons oefenen met lego. „Er zit zoveel precisie en creativi teit in. Richard beschildert cabi nes tot in de cabine met een kwastje: een stukje keukenpapier wordt zo een dekbedje op schaal voor in de slaapcabine." Bram Hoogstrate uit Vlissingen, oud-uitbater van het Shellstation Rooseveltlaan, is bekend met de kunst van het kwastje. Hij speurt met kennersblik naar modellen van Zeeuwse transporteurs, of wa gens die hij zo'n Zeeuwse aanblik kan geven. Hij heeft er 120. Thuis, en in het Beeldenhuis in Vlissin gen waar hij en zijn andere broer Jaap bij broer Gideon vitrines vol van hun modelpassie hebben ge stald. Hoogstrate heeft nu een 'De Jager Tolhoek' onderhanden: 10 keer vernissen, niet te dik, anders raken onderdelen aangetast. „Dan moet het weer in de tinnerbak, kaal maken. En dan weer over nieuw beginnen," lacht hij. Patiënten van hem hebben scha de opgelopen door de „onover zichtelijke en gevaarlijke situatie op het pad tussen de Zuidstraat en de Attent". Van der Veen ver zoekt de gemeente met klem en op korte termijn iets te doen. In een brief aan de gemeenteraad noemt hij het „een aanfluiting voor de gemeente dat de impasse niet doorbroken kan worden". De gemeente wil echter niets doen tot de Raad van State uitspraak heeft gedaan over de rechtmatig heid van het bestemmingsplan Centrumplan Wissenkerke. De bouw van de Aldi en de aan leg van het parkeerterrein naast de Attentsupermarkt maken daar deel van uit. De aanleg van dat parkeerterrein was op 29 oktober vorig jaar onderweg toen de RvS de uitvoering van het bestem mingsplan schorste. Wethouder Adrie van der Maas durfde het parkeerterrein niet te laten afma ken eer de bestuursrechter defini tief uitspraak zou doen. De Raad van State zou kunnen afleiden dat de gemeente het plan toch door wil zetten en dat kan kwaad bloed zetten, vreesde het college. De financiële belangen zijn groot: de gemeente investeerde ruim twee miljoen euro in aankoop en sloop van de oude panden op de locatie waar Aldi zou moeten ko men. De zitting van de Raad van State over het bestemmingsplan was 18 september; deze week ver strijkt de besluittermijn. De oplos sing moet dus ophanden zijn, hoe wel de zittingsagenda van de be stuursrechter tot begin november geen melding maakt van uitspra ken over het dilemma Wissenker ke. De Raad van State is ingeroe pen door Wissenkerkenaar Jan Vo gelaar. Zijn bezwaren richten zich op een winkelstudie die de ge meente heeft laten uitvoeren en die de basis vormt onder de komst van de Aldi als versterkend element dat Wissenkerke nieuwe impulsen moet geven. Het dorp heeft een grote uitbrei dingswijk op de voormalige sport velden waar duurzame gezinswo ningen moeten worden gebouwd, maar waar na vier jaar één huis is opgeleverd. De komst van de Aldi is, gegeven de omvang en koop kracht van de bevolking, juist een grote bedreiging voor de bestaan de winkelstand, stelt Vogelaar. Leren schaatsen op noren bij Omnium Wiel wil leren schaatsen op noren kan lessen nemen bij SSC de Poel op een ijsbaan bij Omnium in Goes. Maan dag 3 november en de drie maandagen erna beginnen de lessen om 19.00 uur. Maximaal 30 mensen, kinde ren tussen 8 en 15 jaar heb ben voorrang (20 euro). Melden: tc@sscdepoel.nl. Boeken ten toon van Kapelse klassen Boekhandel Lectori heeft van aanstaande vrijdag tot en met donderdag 13 novem ber een tentoonstelling van boeken die de schoolklassen van Kapelle maakten voor de wedstrijd 'Maak het mooiste f(a)eest(c)(e)boek'. Publiek kan stemmen op de mooiste versie van papier, digitaal of XXL. Medium geeft demonstratie Elly Lijnse uit Ritthem, ac tief als medium, geeft don derdag in 't Westlicht in Goes een lezing en medium demonstratie. Zij wil voor het publiek contact maken met overledenen en bood schappen doorgeven. Ze geeft uitleg hoe overledenen contact proberen te maken. Aanvang 19.30 uur, toegang vijf euro. Live interview over historisch boek In de Week van het Zeeuw se Boek heeft boekhandel De Koperen Tuin in Goes vrijdag 31 oktober een live interview: uitgever Matty Verkamman uit Kats spreekt met plaatsgenoot en auteur Gerard van der Wal over zijn boek Cats vóór 1530, over Middeleeuws Kats, bij de Koperen Tuin in Goes. (15.00 uur). Amokmaker uit disco in de cel Een 27-jarige Vlissinger is za terdagmorgen omstreeks 02.00 uur aangehouden op de Oostwal in Goes. De be schonken man maakte amok in een discotheek aan de Oude Vismarkt en was daar met veel moeite buiten- gezet. Bij zijn aanhouding verzette hij zich hevig. De man zit in verzekering in een cel in Middelburg. Executieverkoop MAANDAG 27 OKTOBER 2014 Bram Hoogstrage gaat op de knieen voor een mogelijke aanvulling op zijn collectie Zeeuwse transportwagens.foto Johan van der Heijde door Claudia Sondervan HEINKENSZAND - Twee maal per jaar, voor het tiende jaar, bezette de Modelautobeurs zaterdag De Stenge in Heinkenszand. De veer tig deelnemers bedienden zaterdag circa vierhonderd bezoekers, on danks concurrentie van de Zeeland hallen waar de Snuffelmarkt ook modelauto's had. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het gat dat de ge sloopte panden in het hart van Wis senkerke achter hebben gelaten, werkt de inwoners op de zenuwen, maar het zorgt ook voor onveilige situaties. Dat stelt huisarts Hans van der Veen in een brief aan de ge meenteraad Noord-Beveland. Deze week verstrijkt de be sluittermijn voor het oor deel van de bestuursrechter over het Aldi-plan GOES KAPELLE GOES GOES GOES Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54