Boot ment dubbelspan naar drie overwinningen De Leeuw speelt sterk tegen leermeester SPORT 47" Van der Lijke naar negende plaats in Hainan AEJ/Dallinga doet goede zaken in de eredivisie. Ripa en BC Jorissen verliezen van de ploeg uit Sluiskil. In de vaardigheidsproef van de klasse L/M liep Jan Leen Boot met het tweespan IJseldijks Amadeus B en Melle voor de wagen naar de overwinning. De koetsier uit Burgh-Haamstede liet daarmee de gedoodverfde favoriet Heidi te Poele uit Oud Sabbinge en haar pony's Popey en Twarres verras send achter zich. In de dressuur stuurde Boot zijn tweespan in beide proeven met een straatlengte voorsprong naar de zege. Boot was goed te spreken over zijn tweespan. „Amadeus is nieuw in mijn span. Hij is de ver vanger van Coby. Die was te sterk en dominant. Melle en Amadeus klikt beter. Ze vormen echt een span. Dat merk je aan de progres sie die ze maken." Nadia Broos had voor het enkels- pan pony's na twee jaar de ruin Tjorvin weer van stal gehaald. De Koewachtse aanspanning liep in beide dressuurproeven naar een afgetekende overwinning. In de vaardigheid enkelspan po ny's klasse L was de overwinning een prooi voor Ciska Janse met de ruin Vrijburgs Jacky. De Vlissing- se aanspanning toonde zich in de zinderende barrage één tiende sneller dan Marieke Franken uit Oost-Souburg met Bjarne. VLISSINGEN - Nick van der Lijke is na zeven etappes van de Ronde van Hainan de beste Nederlander in het algemeen klassement. De Middelburgse wielrenner die dit jaar voor het eerste jaar voor de profformatie van Belkin uitkomt, finishte gisteren op het Chinese vakantie-eiland als achtste in de koninginne-etappe en rukte daar mee op van de elfde naar de ne gende plaats. De etappe werd gewonnen door Julien Antomarchi. De Fransman veroverde daarmee ook de leiders trui. De Kazach Andrey Zeits staat tweede op 35 seconden. Van der Lijke heeft een achterstand van 1 minuut en 27 seconden. Vandaag wordt de laatste etappe van de Ronde van Hainan verre den. Johnny de Leeuw maakte in zijn partij tegen Kees Rijk een sterke indruk. Met een paar krachtzet- ten dwong hij bij zijn vroegere leermeester een zwakte in zijn stelling af. Toen Rijk zich met een terugruil wat lucht wilde ver schaffen, werd hij verrast door een doorbraakcombinatie, die de titelhouder uit Goes meteen zijn derde zege in het toernooi ople verde. De winst van Jaap Veerhoek had iets meer voeten in de aarde. In het klassieke middenspel leek zijn partij tegen Peter Blok op remise uit te draaien, maar met enkele kleine opbouwfoutjes maakte de debutant uit Sluiskil het zich onnodig lastig. In de over gang naar het eindspel ging het helemaal mis, zodat Veerhoek zijn derde winstpartij op zijn no tatiebiljet kon zetten. Van de overige drie partijen die zaterdag gespeeld werden, ein digde er slechts één in een be slissing. Aart Slager liet opponent Cor Boot helemaal vastlopen en streek zo een verdiende overwin ning op. In de promotieklasse speelde kop loper René Dusebout verrassend gelijk tegen Jouke van 't Padje. SAS VAN GENT - Koploper AEJ/Dal linga pakte dit weekeinde in de eredivisie driebanden de volle buit. De Zeeuws-Vlaamse biljart- ploeg was zaterdag met 6-2 te sterk in de derby tegen Ripa Recycling/Pearle en gisteren won de ploeg met 8-0 van naaste con current BC Jorissen. Het thuispubliek in Sas van Gent had stiekem gehoopt op een punt je voor Ripa tegen het sterrenen semble van AEJ uit Sluiskil. Maar met de onverwachte overwinning van Jens van Dam op Dick Jaspers waren de handen al meer dan ge vuld en was de nederlaag onbe langrijk geworden. Trots overheer ste bij de aanhangers van thuis ploeg in Café Reseda na afloop van de derby. Van Dam zelf was er direct na afloop even confuus van: „Hier kun je alleen maar van dromen en dromen komen meest al niet uit. Vandaag wel. Ik ben trots en vol ongeloof maar toch ook weer niet. Dick maakte wel meer series dan ik (8, 8 en 6) maar ik speelde regelmatiger. Een serie van 7 had ik, maar ik miste verder weinig." Die analyse klopte wel. Jaspers no teerde zestien nullen en Van Dam maar tien en dat maakte het ver schil. Alleen in de beginfase had Jaspers even de leiding, dankzij een serie van 8 vanaf acquit. Van Dam liep die achterstand snel in Hier kan je alleen maar van dromen en dromen komen meestal niet uit Vandaag wel en leidde vanaf toen de hele wed strijd. Het publiek stond op de banken van bewondering en onge loof tegelijk. Carlo van Dam, va der van Jens en teamleider, was apetrots: „Dit had niemand ver wacht. Prachtig voor het biljarten in Sas van Gent. Winst voor Jens en een vol hok, ik ben dik tevre den." Tegenstander Dick Jaspers sprak met respect over de jonge Sasse- naar en vond van zichzelf dat hij niet goed had gespeeld. „Maar je speelt zo goed als je tegenstander toestaat. Zo is het ook wel." De statistieken bevestigen dat Van Dam een bijzondere prestatie leverde. Jaspers verloor in de va derlandse competitie sinds het sei zoen 2001-2002 nog maar vijf keer eerder van een Nederlandse tegen stander. Dick van Uum (2003), Jo hn van der Stappen (2006), Frank Martens en John Tijssens (2009) en Glenn Hofman (2010) gingen Jens van Dam voor. Een andere Zeeuw die won, maar dan voor AEJ, was Jean Paul de Bruijn. De Hulstenaar was zelfs de beste speler van de avond met 2.000 gemiddeld en" een overwin ning op Pascal Claus. Frédéric Caudron won van Francis Forton en Jerry Hermans klopte Dion Bergmans in een zeer matig duel. Het dubbelweekeinde leverde Ri pa Recycling/Pearle een verdiend punt op na het gelijke spel tegen Post Luchtkanalen. Jens van Dam van opnieuw (nu van Wilco van Wijk) en ook Francis Forton zege vierde. Bergmans en Daniëls ver loren. AEJ/Dalinga kende een topweek- einde op meerdere fronten. Niet alleen werd er gewonnen in het streekduel, ook de naaste concur rent op de ranglijst, BC Jorissen, werd op vijandig gebied bedwon gen met een fraaie 0-8. Voor een afgeladen zaal legden Jean Paul de Bruijn en Eddy Merckx de basis voor de latere, zij het zwaarbevochten, overwin ning. De Bruijn versloeg na een matig en spannend duel Herman van Daalen en Merckx klopte zoon des huizes Jeffrey Jorissen. Na de pauze maakten Dick Jas pers en Frédéric Caudron het kar wei op degelijke wijze af. Caudron had zijn handen vol aan oud-teamgenoot Glenn Hofman, maar bedwong de jonge Hagenaar wel met 41-50. Dick Jaspers had geen moeite met Jean van Erp en herstelde zich met een moyenne van 1.851 van het dipje een dag eerder. De gedre ven teamcaptain Jan Kikken was trots op zijn manschappen. „Giste ren 6-2-winst en vandaag in het hol van de leeuw met 8-0 winnen is geen sinecure. We hebben ons hiermee losgemaakt van de con currentie." MCR volgt op één punt. BC Joris sen en Pressplaste hebben respec tievelijk twee en vier punten ach terstand. MAANDAG 27 OKTOBER 2014 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met drie overwinningen bij de pony's dubbelspan was Jan-Leen Boot za terdag in de wedstrijd van de Zeeuwse Menvereniging in Nieuw en Sint Joosland spekkoper. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw en Jaap Veerhoek blijven de dans leiden in het Zeeuws kam pioenschap dammen. De twee club genoten bij PWG maakten zater dag geen fouten en lieten beiden hun derde winstpartij noteren. Driebanders pakken volle buit door Joop van den Oudenhoven -Jens van Dam Jens van Dam (grote foto) won zijn partij tegen Dick Jaspers (inzet). foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46