hoofdklasse Dubbele overwinning voor Diana van Liere Belgisch team wint drie-urencross SPORT 15 's Lands Welvaren wint voor de tweede keer achter elkaar. In Hoeven word nu ook Rokx verslagen. een belangrijke schakel en hij brengt rust." Daarnaast versterk te Orion zich met de studerende hoekspeler Jasper Bakker van Swift Roermond. Over twee we ken verwacht men ook nog de rentree van Sjoerd Jongepier, die geblesseerd was aan zijn heup. Delta Sport-HWC 26-23: De nip te nederlaag in de streekderby te gen SV Orion (22-21) heeft niet al te diepe sporen nagelaten. Giste ren werd in eigen huis HWC de deur gewezen. Eenvoudig was het niet want de ploegen waren aan elkaar gewaagd. Via een span nende en enerverende eerste helft (13-12) besliste de thuis ploeg het duel in de tweede helft: 26-23. Diana van Liere liep met de mooi voorwaarts en bergop gereden ruin Velibor V in de eerste proef met 67,94 procent naar de overwinning. De combinatie sloeg daarmee een gat van bijna acht procent met de Middel burgse Madeion Davidse met de merrie Andora. In de tweede proef was voor Van Liere de score van 64,41 procent goed voor de ze ge. Shirley Romer uit Scharen- dijke stuurde de ruin Bonunity naar de tweede (62,64 procent) stek. In de warmloopronde van M be haalde Neline Goedegebure met de in de galopseries uitblinkende Rubiquil-afstammeling de over winning (61,66 procent). In de herkansing toonde Marga van Sabben zich in het zadel van de expressief bewegende Umdi- go-zoon Bolero de beste (63,33 procent). „Bolero is een paard met veel potentie. Hij laat zich fijn rijden, gaat er voor en loopt met gemak door de proef', vertelde Marga van Sabben na afloop in Renesse. KWADENDAMME - De driebanders van 's Lands Welvaren 1 zijn in de tweede divisie de goede weg inge slagen. Ze wonnen voor de twee de keer op rij. Jacobs Mannenmo de 1 pakte in de derde divisie de eerste overwinning. Tweede divisie. Rokx Trans port-^ Lands Welvaren 12-6: Na vier nederlagen in het begin van de competitie heeft 's Lands Wel varen zijn draai gevonden. Na de overwinning vorige week had de ploeg uit Kwadendamme de smaak te pakken en versloeg op bezoek in Hoeven Rokx Trans port. Ronald van Geyt, Luc en Raymond Peeters wonnen, Sylvia Eckel verloor als enige. BV Sprundel 2-Hoondert/de Waard 8-0: BV Sprundel 2 de monstreerde duidelijk waarom het de lijstaanvoerder is. De Bevel anders kregen geen voet aan de grond. Zonder meer pijnlijk was de nederlaag van Willem Domini- cus: 35-9- Derde divisie. The Friends-Ja cobs Mannenmode 1 2-6: Zes speelronden hadden de Bevelan ders nodig om hun eerste over winning te kunnen bijschrijven. Voor dit weekeinde werd twee keer gelijkgespeeld en drie keer verloren. Rinus Pankow, René Koetsier en Martin Sturm zorg den met royale overwinningen dat de punten mee naar huis gin gen. Wil Ernst verloor en wacht nog steeds op zijn eerste zege. De Stene Brug-'t Tapperij ke 4-4: Wim en Joey de Kok redden de meubelen voor de thuisploeg door overwinningen op Johan Em- bregts en Johan van Ginneken. Rob van Linden en Ad Menheere verloren. Kader. Kaderteam 's Lands Wel- varen-HWA Alblasserdam 2-6: Voor de kadristen waren de bezoe kers, die een dubbelwedstrijd in Kwadendamme afwerkten, te sterk. Peter de Bree was goed be zig, maar kreeg een serie van 110 om de oren en verloor net als Jaap van der Weijde en Sjaak Walhout. Alleen Jan Eickenboom won. 's Lands Welvaren 2-HWA Al blasserdam 0-8: Ook het tweede team was niet opgewassen tegen de bezoekers en verloor kansloos. Libre vierde klasse. Persoonlijk kampioenschap. Joop de Fouw van BV De Patrijs uit Colijnsplaat werd in Sportpub Goes soeverein kampioen. Hij bleef als enige ze ven ronden ongeslagen en pakte de titel met een riante voor sprong. Dankzij een moyenne van 2.069 beloonde hij zichzelf ook nog eens met promotie. Promoveren deed ook Peter van der Male van De Graanbeurs (1.735), maar hij stond als vierde niet op het podium. Een podium plaats was er wel voor Martin de Bel van BV Avontuur, die acht punten verzamelde met 1.583 ge middeld. Hij bleef daarmee Jur- gen Krottje van SWVV net voor, die eveneens acht punten haalde en een gemiddelde had van 1.583. Sranang moet weer verstek laten gaan De zaalvoetballers van FM Sranang moesten voor de tweede maal dit seizoen ver stek laten gaan voor de uit wedstrijd tegen ZW Eind hoven 2. Was een tekort aan spelers op de eerste speel dag de oorzaak van het weg blijven van de Goesenaren, vrijdagavond waren het ver voersproblemen die Sra nang parten speelden. Nipte nederlaag voor Walcheren De hockeysters van Walche ren verloren in de derde klas se met 1-0 van Don Qui- shoot Het was één en al Wal cheren dat de klok sloeg. De bezoeksters waren constant op de helft van het massaal verdedigende Don Quishoot te vinden. Die massale bele gering leverde wel enkele kansen op, maar kon niet in cijfers uitgedrukt worden. De paal en de keepster hiel den Walcheren van scoren af Lindhout en Kole te sterk voor de rest Bij de dressuurwedstrijd in Serooskerke staken Janis Lindhout en Elles Kole zater dag in de klasse Z boven de rest uit. Lindhout (Goes) be haalde in de eerste proef met merrie Vera de overwin ning: 62,05 procent. Elles Ko le (Vlake) eindigde met de merrie Buta Di Bufa als tweede (60,88 procent). In de tweede proef trok Kole met de Tuschinski-dochter aan het langste eind (62,64 procent). Lindhout werd met de Haarlem-afstamme ling tweede (61,76 procent). Met alweer twee winstpun ten ligt Kole op koers. „Bufa is drachtig. Nog een maand je en dan gaat ze met verlof. Daarna wil ik haar in ZZ-Licht starten. Daar heb ik tien winstpunten voor no dig." Terwijl de cross in Rilland werd afgelast door de vele regen, ging de meerurencross op het circuit van Axel gewoon door. Bij de drie- urencross kwamen er veertig teams, bestaande uit twee of drie rijders, aan de start. Daarvan stre den er vijftien teams bij de licen tiehouders, de rest werd onderge bracht bij de amateurs. Ook de tweeurencross voor de jeugd 65/85CC was met vijftien teams goed bezet. In alle categoriën bleef het spannend tot aan de finishvlag. Na de Le Mans-start, waarbij de rijders zo snel mogelijk lopend naar hun machine moesten, was het starten en wegwezen. Het eer ste deel van de wedstrijd was bij de licentiehouders in handen van het SKS-racing team. Na een uur wedstrijd werd de leiding overgenomen door het uiteindelijk winnende team van AMC Evergem. Cadeau kregen zij het niet, want vooral het team MC Mikkola I, aangevoerd door Mark Boot, klopte op de deur en nam en kele ronden de leiding over. Uiteindelijk legde MC Mikkola I beslag op de tweede plaats. Daar- achter vochten MC Avanti en RVH-tuning om een podium plaats. Bij de amateurs ging de winst naar het Zeeuw-Vlaamse team, be staande uit Kevin van Houdt (Axel), Wilko de Booij (Walsoor den) en Laurens de Ridder (Kuit aart). Bij de jeugd 65/85 cc was de zege voor het trio De Sweemer (Wach- tebeke), Verhelst (Lokeren) en de Nederlander Elzinga (Zenderen). Het verschil op de finish met het tweede team, gevormd door Mar cel Conijn (Terschelling) en Max Schwarte (Nijverdal), bedroeg slechts zeven seconden. Vooral Conijn had er veel voor over. Vader Laurens Conijn: „Dat is een apart verhaal. Wij werden gebeld door de Belg Wesley Smol ders of wij met hem mee wilden doen aan een teamcross. Ik heb ja gezegd en daarna realiseerde ik mij dat het een reis van vijfenhalf uur betrof." MAANDAG 27 OKTOBER 2014 Scores: Tim Vleeshouwer 5, Koen de Bruin, Guust Sluijs en Guido de Graaf 4, Kevin Meulmeester, Ruben Bos en Tijs van Splunder 3. door Lucien Roelandt RENESSE - De Zuid-Bevelandse dres- suurcombinaties deelden gisteren op de wedstrijd van De Schouwse Ruiters in Renesse de lakens uit. Diana van Liere (Goes) schreef in de klasse Z met overmacht beide proeven op haar naam. In M eiste Neline Goedegebure (Yerseke) in de eerste proef de zege op. De tweede proef kwam op naam van Marga van Sabben uit Hoedekens- kerke. Met twee zeges in L redde Joni Bijl (Renesse) met de vosmer- rie Early Rose de eer voor de thuisclub. Weer zege driebanders door Joop van den Oudenhoven Joop de Fouw uit Colijns plaat wint in Goes het per soonlijk kampioenschap li- bre GOES EINDHOVEN SEROOSKERKE door Herman Heuvink AXEL - Het team van AMC Ever- gem, bestaande uit de Belgische rij ders Jeffrey Dewulf, Steve Seronval en Pascal Bal, heeft de drieuren- cross in Axel gewonnen. Bij de tweeurencross was de winst voor het Belgisch/Nederlandse team, ge vormd door lan de Sweemer, Tal- Ion Verhelst en Rick Elzinga. Bij de amateurs ging de winst naar Zeeuws Vlaanderen. Bij de drieurencross kwa men veertig teams, bestaan de uit twee of drie rijders, aan de start

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42