Vrouwen EMM raken ongeslagen status kwijt DZK dwingt ondanks verlies respect af Harmes zet flink het gas er op in Singelloop SV Orion pakt koppositie in Riddersma verliest meteen Bijrol voor jeugdschakers 14 SPORT Vrouwen. Bergeijk-EMM 20-16: De Middel burgse vrouwen zijn hun ongesla gen status in de eerste klasse kwijt. In de derde speelronde van de competitie liep het spaak bij Bergeijk. Voor trainer Ron de Waal kwam de nederlaag niet echt als een verrassing. Komend weekeinde verwacht men hekken sluiter Swift. „Dan moeten we er weer staan", benadrukte De Waal. Scores EMM: Marieke Riemens 9, Li- Mannen. Delta Sport 2-Internos 2 24-12: De Schouwse handballers timme ren hard aan de weg. Na drie speel rondes staan de reserves fier aan de leiding van de tweede klasse. Bij de pauze was het verschil al op gelopen tot zeven treffers: 13-6. Na de pauze kwam de winst niet meer in gevaar. OIympia'89-EMM 25-21: Dat het een pittig seizoen zou worden, wisten ze allang in Middelburg. Zaterdag werd voor de derde maal. Na een povere eerste helft (13-9) knokten de bezoekers zich op ka rakter een paar keer terug in de strijd, maar winst zat er nooit in. De thuisploeg nam brutaal een i-o-voorsprong. Daarop volgde een spannende wedstrijd, waarbij de ploegen elkaar weinig toega ven. Na 4-4 halverwege de twee de periode was het DZK dat weer op voorsprong kwam: 5-4. Via 5-5 kwam DZK in de derde periode op 6-5. Jammer was dat de Vlissin- gers daarna wat gingen knoeien. Eerst miste Sjoerd Leijnse een strafworp en vervolgens werd er slordig omgegaan met een man- meersituatie. Toch werd het 7-5, maar het ge routineerde NDD raakte niet van slag en kantelde in de derde perio de de wedstrijd en kwam zelfs op '7-8. Toen het in de laatste periode weer snel 8-8 werd, leek er nog van alles mogelijk, maar het jeug dige DZK had te veel moeten ge ven en zag NDD in de laatste mi nuten een 8-10-winst binnenha len. Voor DZK bleef niets meer over dan respect voor het vertoon de spel. De ploeg uit Doesburg gaat naar de derde ronde. Al in de eerste ronde van 1350 me ter ging bij Erwin Harmes het gas erop en was hij snel uit het zicht verdwenen van de 170 overige deelnemers. Tim van den Broeke hield de schade nog wat beperkt, gevolgd door David Schrier en Ronnie Overgaauw. Michel Schrier voerde een groepje aan met onder anderen Ruud Hoose mans, Niels Geuze, Wilco Boog aard, Marco Geldof en Niels Koole. Halverwege de tweede ronde be gon Harmes al flink wat deelne mers te dubbelen, wat niet een voudig was op het smalle par koers. Net of hij vorige week geen persoonlijk record had gelopen bij de marathon van Amsterdam, stoomde Harmes door naar een eindtijd van 20 minuten en 54 se conden over 6750 meter, vermoe delijk een parkoersrecord voor Harmes. „Het ging gewoon lek ker", liet hij na de finish weten. In de loop van de koers zag Ron nie Overgaauw zijn kans schoon en verwees hij A-junior Van den Broeke naar de derde plaats. Da vid Schrier (vierde) hield broer Michel een half minuutje achter zich (vijfde). Bij de vrouwen ging de zege naar Carolien van de Kreeke, een paar jaar geleden 'ontdekt' in de loop groep van Remy Vasseur. Van de Kreeke noteerde een eindtijd van 26 minuten en 51 seconden, goed voor de 28e plaats overall. Loura Kleinepier gaf een kleine 40 se conden toe op Van de Kreeke. Bi- anca de Regt pakte de derde plaats bij de vrouwen. Bereket Petersen was in 9.54 de snelste junior op de 2700 meter met Jasmijn Geldof als snelste meisje. Jesse van den Dikkenberg was de snelste pupil op de 1350 meter voor Tom van Houwelin- gen en het eerste meisje Dana ter Haar. DWS-SV Orion 34-35: Voor aan vang van de competitie had nie mand SV Orion aan kop van de landelijke hoofdklasse verwacht. Toch bereikten de Bevelandse MIAMI - De Middelburgse judoka Sjors Riddersma (19) is zaterdag al in de eerste ronde van het we reldkampioenschap onder 21 jaar uitgeschakeld. In Miami verloor hij in de klasse -100 kilo met een waza-ari van de één jaar oudere Oostenrijker Maximilian Hagen- eder. De Walchenaar zette daar zelf geen score tegenover. Hij had na zijn nederlaag geen recht op een herkansing. Riddersma is de nummer zestien op de wereldranglijst. Hageneder staat daarop twaalfde en was dus vooraflicht favoriet. Vorig jaar werd de Middelburger nog zevende op het WK. Het toer nooi in de Verenigde Staten was de afsluiting van zijn junioren- tijd. handballers in Schiedam die posi tie. Want in een doelpuntrijk spektakel bleek de equipe van Jaap Sinke over de langste adem te beschikken: 34-35. Enige smet op de euforie was de directe rode kaart (slaande beweging naar een tegenstander) voor Guy Peters. De hekkensluiter leek zaterdag een simpel avondje tegemoet te gaan, bij rust stond de thuisploeg met 13-7 voor. „Het was gewoon Het toernooi werd in verschillen de leeftijdscategorieën gespeeld en de diverse regionale bonden namen het tegen elkaar op. In de C- en D-categorie maakte NBSB het verschil, waardoor de Rotter damse schaakbond, dat vorig jaar de titel greep, genoegen moest ne men met een tweede plaats. Der de werd Schaakbond Groot Am sterdam (SGA). In de A-categorie was het Zeeuw se team op papier een van de favo rieten, met internationaal mees ter Quinten Ducarmon als kop man. In het begin had Ducarmon het lastig en moest hij twee keer brandhout," aldus Órion-coach Sinke. Het echte vuurwerk was bewaard voor na de pauze. Het tempo werd flink opgeschroefd en Orion kon zich naar hartenlust uitleven op het doel van de gast heer. Via 15-15 en 30-30 trok Orion de volle buit naar zich toe: 34-35- Sinke is blij met aanwinst Jean Marie Toubiana. „Voor ons is het een nederlaag toestaan. Zijn broer tje Renzo kon het verschil ook niet maken en ook Bas de Feijter en Marcel van de Berge hadden niet hun beste dag. Uiteindelijk werden vier matchpunten binnen gehaald voor een plaats in de mid denmoot. In de B-groep was het verschil tus sen de Zeeuwse schaakbond en de anderen te groot. Lydia Dubbel dam deed het prima aan het eer ste bord, maar ondanks dat waren de Zeeuwse schakers ten opzichte van de andere bonden niet goed genoeg. Bij de C-groep hadden de Zeeuw en meer succes. Het team, bestaan de uit Iris Schelleman, Bas van Doren, Niels Schelleman en Eliza de Jong, werd vierde. In de D- en E-groep haalden de Zeeuwse jeugdspelers in beide categorieën vier matchpunten. Nadat alle matchpunten bij elkaar opgeteld waren, vond Zeeland zich terug op de vijfde plaats. VLISSINGEN - De handbalsters van EMM verloren hun wedstrijd in de derde competitieronde. De Middel burgse mannen verloren eveneens hun uitwedstrijd. De reserves van Delta Sport sloten hun partij wel winnend af. sanne Heijens 4, Daniëlle Carol, Suzan- nah Coppoolse en Demy van Strydon- ck allen 1. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - Alleen de waterpo- loërs van DZK kwamen zaterdag in actie in de tweede ronde van de ManMeer-cup. Tegenstander NDD/He-key uit Doesburg speelt een klasse hoger dan de Vlissin- gers, maar DZK bood tot op het laatst goed partij en verloor met slechts 8-10. Scores DZK: Sjoerd Leijnse, Martijn Mechielsen en Jordy de Nood allen 2, Pedro Mol en Bas Mechielsen 1. door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Hicham el Barouki won in 2012 de Kustmarathon en was in dat jaar ook de snelste in de Singelloop met 20 minuten en 59 seconden. Erwin Harmes haalde daar zaterdagmiddag nog vijf se conden van af. Carolien van de Kreeke was de snelste vrouw. Delta Sport (wit-blauw) verslaat thuis HWC. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - De handballers van Orion staan aan kop van de landelij ke hoofdklasse. In Schiedam ver sloegen de ploeg uit Heinkenszand DWS. Delta Sport boekte thuis een 26-23-overwinning op HWC. door Roeland Alders GOES - De Zeeuwse jeugdschakers moesten tijdens de 55e editie van het Huttontoernooi genoe gen nemen met een bijrol. De Noörd-Brabantse Schaak Bond (NBSB) werd met overmacht de winnaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41