Oemoemenoe herpakt zich veel te laat Rugbyers Tovaal blijven meedoen in top Rillandia blijft SKNWK in de nek hijgen 12 SPORT TAFELTENNIS iNMMH O Water stijgt tafeltennissers in eerste divisie tot aan de lippen na 6-4-nederlaag tegen reserves van Pecos. m ^■mim Na het goede spel tegen de onge slagen koploper Dukes, twee we ken geleden, hoopten de Middel burgers op een stunt tegen Castri cum. Maar de thuisclub begon daarvoor veel te slap aan het duel. Het eerste kwartier liet Castri cum Oemoemenoe alle hoeken van het veld zien, met drie try's als gevolg. En tot overmaat van ramp hadden de gasten in Mat thew Ball een erg trefzekere kick- er, die in de eerste helft geen en kele trap op de palen miste. Nadat het snel 0-21 was gewor den, nam Castricum wat gas te rug. Maar in het slot van de eerste helft voerden de gasten de score op tot 0-42. Pas daarna kropen de Middelburgers uit hun schulp en op slag van rust was Oemoeme noe dicht bij een try vanuit een scrum op vijf meter van de try- lijn. Direct na rust was de thuisclub wel succesvol. Yedney America verraste de complete Castri- cum-defensie en Joey Luitwieler bracht de achterstand terug tot 7-42. Direct daarna sloeg de vlam in de pan. Scheidsrechter Sjoerd Wartena wist de gemoederen zon der gele kaarten te bedaren en Castricum gaf nog maar eens gas. Bij een 7-64-achterstand drukte Fabien Legrand een try en na een nieuwe try van Castricum kreeg ook Jerry Christiaanse tot zijn ei gen verbazing een bijna vrije doorgang naar de trylijn. Joey Luitwieler benutte de conversion en bracht de stand op 19-69. De nederlaag was onherroepelijk, maar er resteerden Oemoemenoe nog vier minuten om een nooit verwacht bonuspunt binnen te slepen. In die opzet slaagden de Middelburgers niet en Castricum legde de eindstand met de twaalf de try vast op 19-76. De ploegen waren aan elkaar ge waagd, maar door een overwicht in scrums en lineouts kreeg To vaal de meeste kansen. Het was daarom niet verbazingwekkend dat de Goesenaren de score open de. Pim Abbink deed dat in de achtste minuut, maar Hookers 2 maakte kort daarop gelijk. Brian Hendry en Maurice Boel houwers voerden de score halver wege de eerste helft op tot 5-12, maar weer kwam de thuisclub te rug in de wedstrijd. Giel Edam be paalde daarna de ruststand op 10-17. Snel na rust liep Tovaal op curieu ze wijze verder uit. Een penal ty-kick van Maurice Boelhouwers miste het doel, maar Matthijs van Roemburg dook veel nadrukkelij ker op de bal dan de stuntelende spelers van de thuisclub en tilde Tovaal daarmaa met de vierde try naar een comfortabel ogende io-22-voorsprong. Hookers 2 sputterde nog een keer tegen, maar Giel Edam en Brian Hendry legden de eindstand vast op 15-29. SPS-SKNWK 1-5: De bezoekers waren stukken beter. Na een half uur opende Wilco de Valk de sco re en niet veel later lag ook de tweede in het net. Robert Padmos trof doel. In de tweede helft liep SKNWK uit naar 0-3 door Carlo van de Maas en 0-4 door Niels Gunst. Padmos maakte er nog 0-5 van. Leonard Quist redde de spreek woordelijke eer voor SPS door een penalty te benutten. Rillandia-Oranje Blauw'14 2-0: Het duel kende geen enkele span ning. Rillandia was voortdurend in de aanval. Mike Breevoord zorg de voor de 1-0 en na de rust schoot alleen Robin van Bavel nog raak. Rillandia raakte ook nog drie keer de paal. WIK'57-Stavenisse 2-3: Beide ploegen kregen kansjes en waren derhalve aan elkaar gewaagd. Wil- mar Berrevoets maakte namens de thuisploeg de enige treffer voor rust. Na de thee benutte Martin West dorp een strafschop (1-1) en profi teerde Ard-Jan Prins van een fout bij WIK. In de jacht op de gelijk maker gaf WIK veel ruimte weg en daar maakte Prins optimaal ge bruik van. Remco Theunisse be paalde de eindstand op 2-3 door nog een vrije trap achter de doel man te trappen. MIDDELBURG - Net en niet. Dat zijn de woorden waarmee het sei zoen van de tafeltennissers van TTCM uit Middelburg het best kan worden aangeduid. Het zit de eerstedivisionist dit seizoen bij lange na niet altijd mee. Zaterdag werd in de vijfde wedstrijd op nieuw verloren. Pecos 2 uit Oegst- geest was met 6-4 te sterk. Met nog drie wedstrijden te gaan blijft TTCM hierdoor de rodelan taarndrager met een verschil van vijf punten op de nummer vier, JCV uit Vught. Hoewel de hoofdstedelingen de verliespartijen aaneen rijgen, lijkt dat de stemming niet te beïnvloe den. 'Het is mooi als we niet de graderen, maar als we er wel uit vliegen accepteren we dat met weinig moeite', lijkt de teneur te zijn bij de promovendus. En daarbij speelt vooral mee dat kopman Jan-Henk Bomhof dit sei zoen niet in actie kan komen. De routinier van het Middelburgse team heeft een nieuwe heup ge kregen en is daardoor lang uitge schakeld. Het is een flink aderla ting. „Dat is het verschil van net wel in plaats van net niet", sprak trainer Peter Boon. „We hebben dit sei zoen aardig wat momenten gehad dat het niet meezat of dat we de zege net niet over de streep kon den trekken. Met Bomhof erbij was dat een ander verhaal ge weest." „Dan had je nu meegedraaid", voegde Riny Kasse er aan toe. Door het terugtrekken van TTCV uit Veghel degradeert er nog slechts een ploeg. „In dat geval waren wij dat zeker niet ge weest", vermoedde Kasse, die za terdag baalde dat hij maar één van zijn partijen won. „Vooraf had ik gehoopt minimaal twee potjes te winnen", verklaarde hij. De Middelburger verloor zijn eer ste partij kansloos, waarna hij een solide zege boekte. In zijn laatste wedstrijd kwam hij op een i-o-voorsprong in games en leek hij de 5-5 op het scorebord te gaan zetten. Youri Soons van Pecos dacht daar anders over en trok de partij als nog naar zich toe. Na een zenuw slopende derde game (13-11 voor Soons) bepaalde de speler van Pe cos de eindstand op 6-4 in het voordeel van de bezoekers. Dat be tekende exact dezelfde score als in de uitwedstrijd. Even daarvoor hadden Sören de Witte (twee) en Marck Hacken- berg (een) voor de overige drie Middelburgse punten gezorgd. Het dubbelspel (De Witte en Hac- kenberg) en een enkelpartij van De Witte gingen verloren. Ter wijl dat juist de partijen waren die in de uitwedstrijd gewonnen werden. „Maar dat is 'als' en daar koop je helemaal niets voor", constateer de Boon nuchter. Vooral het ver lies in de singlepartij van De Wit te was zuur. De benjamin van de ploeg leidde in een duel op het scherp van de sneden met 2-0 in games, maar die voorsprong gaf hij toch nog weg. „Drama", riep hij, waarna hij de uiteinden van zijn broekje zover mogelijk over zijn shirt heen trok. „Echt dra ma." Eenmaal bedaard, reageerde De Witte koeltjes. „Ik voelde me ei genlijk niet zo fit", antwoordde hij de op de vraag hoe het ging. „Dat komt vast doordat ik geen werk heb", grapte hij. „Ik train dan wel drie keer per week, maar omdat ik niet werk, slaap ik elke keer tot elf uur uit. Haha." „Maar serieus, erin blijven wordt vrij lastig nu", vervolgde hij. „Daarvoor hadden we vandaag een betere uitslag neer moeten zetten", vulde Kasse hem aan. Boon was nog iets optimistischer. „We moeten nog thuis tegen Red Stars en JCV. Vooral tegen JCV (een-na-laatst) liggen mogelijkhe den." TTCM-PECOS 4-6 door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oemoemenoe waren zaterdag op eigen veld kansloos tegen het hoog geplaatste Castricum. Ondanks de zware nederlaag (19-76) pakte de Middelburgse ereklasser nog wel bijna een bonuspunt. door Hans Marcusse HOEK VAN HOLLAND - De rugbyers van Tovaal behaalden een verdien de 15-29-zege op Hookers 2. Ze blijven daardoor meedoen in de top van de derde klasse Zuidwest. Bij rust leidden de Coesenaren al met 10-17. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Door een makkelijke 5-1-zege op SPS blijft SKNWK op doelsaldo eerste in de vierde klas se B van het zaterdagvoetbal. Ril landia volgt op twee punten, na een 2-0-overwinning op Oranje Blauw'14. WIK'57-Stavenisse ein digde in 2-3. Magere oogst voor TTC Middelburg door Arwin Willemsen Riny Kasse-Jop van der Wiel 0-3. Sören de Witte-Youri Soons 3-1. Mare Hackenberg-Maroun Nader 3-2. Mare Hackenberg/Soren de Witte -Jop van der Wiel/Youri Soons 1-3. Sören de Witte-Jop van der Wiel 2-3. Riny Kasse-Maroun Nader 3-1. Mare Hackenberg-Youri Soons 1-3 Sören de Witte-Maroun Nader 3-0. Mare Hackenberg-Jop van der Wiel 0-3. Riny Kasse-Youri Soons 1-3. I WS'92 (blauw shirt) in de aanval tegen Zuvo. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39