Patrijzen Biervliet 0 fe Levi Waisapy gevierde man bij Jong Ambon f 8 SPORT HOOFDKLASSE Vosmeer komt met de schrik vrij Hoofdklasser wint met ruime cijfers (6-1van AFC'34 en blijft in het spoor van Quick en Chabab. S ft Biervliet-Patrijzen 0-4: Halver wege de eerste helft opende Mar io Janisse de score voor de bezoe kers. In de tweede helft ging Bier vliet op zoek naar de gelijkmaker, maar Pascal Zoeteweij vergrootte de marge voor Patrijzen: 0-2. De- rek de Booij verzuimde hierna om de spanning terug te brengen; zijn inzet was te zacht om de doel man te verontrusten. Uit de hier op volgende tegenaanval besliste Marlo Janisse met zijn tweede treffer de wedstrijd. Kort voor het einde bepaalde Roy Haerkens de eindstand op 0-4. Luctor'88-IJzendijke 0-4: De be zoekers waren steeds vanuit de omschakeling gevaarlijk, terwijl dit onderdeel bij Luctor'88 te wen sen overliet. Na een 0-2-stand hal verwege door treffers van Martijn Rijckaert en Joël van Overloop ging de thuisploeg op zoek naar de aansluitingstreffer. De eerste de beste uitval van IJ- zendijke leverde in de 50e mi nuut echter de 0-3 op via Sander van Buren. Enkele minuten later bracht Dwight van Hulle de stand op 0-4. Aardenburg-Zeeland Sport 5-2: De Vlissingers kregen vooral in de beginfase enkele goede moge lijkheden, maar het was de thuis ploeg die via messcherpe coun ters driemaal trefzeker was. De doelpuntenmakers waren Jan Meijaard, Thijs Ringoot en Toon van Parijs. Kort voor de thee deed Arnoud Stok wat terug namens de bezoekers: 3-1. In de tweede helft werd het al snel 5-1 door John Paridaen en Steven de Croo- ck. Vanaf de stip bepaalde Wou ter van Belzen de eindstand op 5-2. VOSMEER - Vosmeer boekte in de vijfde klasse van het zondagvoet bal een zege op Hulsterloo: 2-1. De thuisclub was voor de rust de bovenliggende partij en na zeven tien minuten werd het 1-0 door een kopbal van Bas Snijders. Kort na de rust werd het 2-0 via Mar tin de Jager en leek de strijd be slist. Met nog bijna een half uur te spelen bracht Christof Praet de achterstand van Hulsterloo terug tot 2-1. Vosmeer had hierna geluk dat de bal drie keer op rij van de doellijn werd gehaald. VLISSINGEN - VC Vlissingen boekte gistermiddag zijn vierde competi tiezege op rij. AFC'34 werd met liefst 6-1 verslagen en die zege had nog veel hoger op kunnen lopen als het vaker de passende beloning had gekregen voor de vloeiende combinaties. Door de overwin ning blijft de ploeg van trainer Ruud Pennings in het spoor van de kopgroep van twee in de hoofd klasse A. Het toverwoord aan de Irislaan is 'gunnen'. Bij een blessure, schor sing of afwezigheid van een of meerdere topspelers schieten de meeste trainers direct in de stress. Ruud Pennings niet. Hij was zelfs degene die ervoor zorgde dat Kha- lid El Hattach, Said en Hoessein Bouzambou zich zondag voor de KARAKTERISTIEK tweedaagse trainingsstage van het Nederlands zaalvoetbalteam meld- sen. „Wij kunnen als ploeg een tik- kie hebben", beredeneerde de oe- fenmeester. En zijn ploeg bewees gistermiddag maar weer eens dat het vertrou wen dat de oefen meester in zijn spelers heeft, volledig terecht is. AFC'34, net als Vlissingen promo vendus, werd tureluurs gespeeld aan de Irislaan door een elftal waarin geen zwakke plek te vin den was. Pennings werkt als trai ner van Vlissingen als een auto monteur aan zijn eigen auto: hij kan een mankement gemakkelijk verhelpen. Ieder vervangend on derdeel is minstens even goed, of blijkt in de praktijk zelfs nog beter dan het onderdeel dat vervangen moest worden. En hij rijdt boven dien in een snelle, mooie bak. Ie der ander zou er graag mee gezien worden. „Ik ga bij veel wedstrijden in Zee land kijken, maar als ik hier zie wat deze ploeg neerzet, denk ik wel eens: zo hoort voetbal te zijn", sprak ook Pennings zelf zijn be wondering uit over de prestaties van zijn ploeg. Josimar Pattinama is de motor van het elftal, doelpun ten zijn z'n brandstof. Ook tegen de ploeg uit Alkmaar schroefde hij zijn seizoenstotaal weer op. Met een lob (1-0), een intikker (2-0, ge creëerd door zelf de bal bij de doel man te ontfutselen) en een snoei hard schot binnenkant paal (5-0) tekende hij voor drie treffers. Daar mee kwam de boomlange spits op elf treffers in zeven wedstrijden in de hoofdklasse A. „Maar gezien de kansen had ik ook al op achttien kunnen staan", glimlachte de doelpuntenmachine naderhand. Pattinama kon er ach teraf gerust om grijnzen, omdat hij zag hoe Abdoe Abdenbi een snelle uitbraak via Salim Ben Sel lam bekroonde met een doelpunt en hijzelf Raymond Wolff in stel ling bracht om de 4-0 op het score bord te zetten. Bovendien liet hij bij de zesde treffer van de middag de hoekschop van Wolff door zijn benen lopen, zodat Etienne Mallie aan mocht leggen voor de zesde treffer van de middag. Dan laat een misser zich niet zo voelen. „Dat is echt de kracht van dit team", meende Pattinami „We gunnen elkaar alles." „En we hebben ook een enorm J Spui-Hansweertse Boys 0-5: In een matige eerst helft slaagde al leen Davey Krajenbrink er in om het net te laten bollen. Voetbal lend ging het in het tweede be drijf beter bij de bezoekers. Hans weertse Boys liep makkelijk weg bij een tam Spui. Alex Trieling maakte de 0-2 en Aleksandar Vel- janoski verzorgde de derde tref fer. Door Michel de Vries werd het 0-4 en de eindstand werd be paald door Danny Krajenbrink. Colijnsplaatse Boys-Waarde 6-1: 'Colijn' kreeg in het eerste bedrijf legio kansen. Delano Pauwels en Joeri Goulooze (2x) profiteerden daarvan. Mare Witsel deed ver volgens wel iets terug voor Waar de. Na rust werd het spel slor diger, maar scoorde de thuisploeg wederom drie keer. Goulooze maakte de 4-1 en Danny de Looff de 5-1. Koen van Os zette de 6-1-eindstand op het scorebord. Jong Ambon-Bevelanders 6-3: Bevelanders begon sterk en toch kwam Jong Ambon op 1-0 en 2-0 dankzij Levi Waisapy. Remon Re- mei jnse bracht de spanning te rug. Na rust maakte Waisapy er 3-1 van en werd het uit een vrije trap van Mitchell Sandee 3-2. Björn Langeveld zette het verschil weer op twee, waarna Waisapy zijn vierde van de middag maak te. Sandee deed weer wat terug en de laatste treffer werd gemaakt door Langeveld. Vlissingen-SVD/Volharding 3-1: Vlissingen begon, zoals wel vaker, sterk en Donny Donovan maakte de eerste goal. Niet veel later schoot Sigmar Martien de bal prachtig in de kruising. Na een uur kreeg Vlissingen een straf schop en die werd benut door Mourad Bobouh. SVD/Volharding kreeg de eretreffer in de schoot ge worpen, omdat Marinello Titaly de bal achter zijn eigen doelman werkte. Heinkenszand-Hoedekenskerke 2-0: Een matige wedstrijd waarbij het spel af en toe niet om aan te zien was. Vlak voor rust viel de 1-0 via Dennis Krijger. De 2-0, die in de tweede helft viel, was een beauty: Martijn Simonse stiftte de bal van grote afstand over de keeper in het doel. Lewedorpse Boys-Wolfaartsdijk Koploper Hansweertse Boys had geen enkele moeite met Spui, dat thuis vijf treffers incasseerde. 2-2: Zoals elke week kreeg Lewe dorpse Boys veel kansen, maar ook nu ging de bal er veelal niet in. Matthijs van 't Westende open de nog wel de score voor de thuis ploeg. Na rust maakte Tom Kloet gelijk. Na een treffer van Jasper Verdonk leek Lebo op weg naar drie verdiende punten. Totdat doel man Jasper de Baar een vrije trap van veertig meter van Leon Tave- nier door zijn handen liet glip pen. Apollo'69-Kwadendamme 2-3: De thuisploeg had een veldover- wicht en kreeg veel kansen in het eerste bedrijf. Na rust werd er bin nen een uiterst kort tijdsbestek drie keer gescoord. Eerst zorgde Jimmy Traas voor de 1-0 en twee snelle treffers van Martin Smaar- dijk leverden Kwadendamme een 1-2-voorsprong op. Smaardijk maakte later ook de 1-3. De aan- sluitingstreffer van Traas kwam te laat. Gunfactor is groot bij VLISSINGEN - Na een knappe 4-0-ze- ge bij Biervliet deelt Patrijzen nu de eerste plaats op de ranglijst in de vierde klasse A met de Zeeuws-Vlamingen. Corn Boys-Koewacht 4-1. Leroy Maas 1 -0, Jeffrey Kox 1 -1Leroy Maas 2-1, Wesley Winnen 3-1, Leroy Maas 4-1. Vogelwaarde-Schoondijke 6-1. Den nis van Passel 1 -0, Martijn van Passel 2-0, Kevin van de Velde 3-0, David Smits 4-0, Rens de Dijcker 5-0, Rick Moens 6-0, Jacco Seen 6-1 (straf schop). Oostburg-Sluiskil 1-3. Arjen Versluijs 1-0, Dennis van Boven 1-1, Bowy van de Bergen 1-2, Mourad Lekfif 1-3. door Mitchell Minnaard VC Vlissingen-AFC'34 6-1 (4-0). 18. Josimar Pattinama 1-0, 20. Josi- mar Pattinama 2-0, 27. Abdoe Ab- denbi 3-0, 40. Raymond Wolff 4-0, 54. Josimar Pattinama 5-0, 67. Etienne Mallie 6-0, 74. Sandro Staal 6-1Scheidsrechter K.C.A. Mandemakers (Waalwijk). Gele kaarten: Nick Burger en Luc Schuf- felen (AFC'34). Aantal toeschou wers: 310 VC Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen (72. Dennis Kovace- vic), Ferry Alfons, Milton Roemera- toe, Quincy Gooding (46. Roycel James); Etienne Mallie, Randy de Dreu (63. Joost de Kubber), Ray mond Wolff, Salim Ben Sellam; Ab doe Abdenbi, Josimar Pattinama. door Robin Hamelink VLISSINGEN - De bovenste ploegen in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal zorgden voor doelpunt rijke wedstrijden. Hansweertse Boys bleef koploper door een 5-0-overwinning op Spui. Colijns- plaatse Boys en Jong Ambon vol gen op twee punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35