Arbiter ontneemt Kloetinge extra tijd Van euforie I Van den Berge schiet Bruse Boys naar koppositie I 6 SPORT TOPKLASSE Hoek komt op 2-0-voorsprong tegen Scheveningen, maar moet in slotseconde gelijkmaker incasseren. !P De scheidsrechter erkende later aan de bestuurstafel zijn fout. Hij dacht dat zijn horloge in de twee de helft 50 minuten (45 minuten reguliere tijd en vijf minuten bles suretijd) had aangegeven, maar eenmaal in de kleedkamer be merkte hij dat zijn uurwerk op 45 minuten stond en dat de extra tijd dus niet was gespeeld. „Ik zal mijn fout rapporteren bij de KNVB", zei Van Essen, „maar ik weet niet of de bond er dan nog iets mee gaat doen." „Als je eenmaal in de hoek zit...", verzuchtte verdediger Michel Maaskant van Kloetinge. Waar mee hij maar wilde aangeven dat het Kloetinge tot dusverre op alle fronten niet meezit. „Natuurlijk, KARAKTERISTIEK ik weet ook wel dat wij de doel punten makkelijk weggeven, maar elke kans die we tegen krij gen is ook meteen een goal." Het was het verhaal van Kloetin ge in een notendop. De Beveland- se ploeg begon tegen Spijkenisse met de beste bedoelingen, maar kreeg na vijf minuten al een klap te verwerken, toen een onnodige breedtepass van Remco van Tigge le werd onderschept. Doelman Ia- co van der Schee kon de bal eerst nog keren, maar in de rebound schoot spits Jeffrey Duijnstee als nog raak. De Bevelandse equipe rechtte hierna de rug, drong de thuisclub terug en speelde meer dan behoorlijk combinatievoet bal. De gelijkmaker was terecht. Jason Tjien Fooh schoot met links raak in de 21e minuut. „We gin gen al met al met een lekker ge voel de rust in", zei Maaskant. Maar dat fijne gevoel verdween snel, toen Ruperto Dorethea van lankmoedig ingrijpen in de defen sie bij Kloetinge profiteerde en in de 47e minuut de 2-1 binnen schoot. Een tweede optater. „Daar na hebben we het wel gepro beerd, maar het was iets te gefor ceerd", vond Maaskant. „Dan merk je ook dat de druk erop zit, ook bij mijzelf hoor. Simpele in- speelpasses lukken dan niet meer." Toch waren er nog genoeg kan sen, maar Daan Esser, Tjien Fooh, Yvers Nyemb en invaller Alex Job- se kregen de bal er niet in. „De 2-2 hing in de lucht", vond Die- derik Hiensch, die in de slotfase met vijf aanvallers speelde. Spijke nisse stond op breken, maar de scheidsrechter bood uitkomst. Ter wijl Kloetinge nog eens aanzette voor een extra slotoffensief, floot hij plotseling voor het einde van de wedstrijd en stond Kloetinge andermaal met lege handen. Pro testen haalden niets uit. „Het is tien voor twaalf', zei Maaskant. „Uit de komende twee wedstrijden hebben we vier pun ten nodig, anders wordt het heel moeilijk. We hebben iedereen no dig, ja ook de supporters." HOEK - Fabian Wilson werd zater dag bijna gek van vreugde toen hij de 1-0 aantekende tegen Sche veningen. In zijn vierde seizoen voor topklasser Hoek had hij in een competitiewedstrijd voor het allereerst gescoord. Zijn stem ming werd er niet minder om na- KARAKTERISTIEK dat Kyle Doesburg uit een voorzet van hem de 2-0 maakte. Uiteinde lijk verliet de rechstback echter diep teleurgesteld het veld. Hoek gaf in het laatste kwartier de 2-o-voorsprong weg. In de aller laatste seconde maakte Schevenin gen gelijk: 2-2. „Ik ben nog nooit in zo'n graf stemming geweest", treurde Wilson een minuutje of tien na dat het laatste fluitsignaal van de 25-jarige scheidsrechter Brito Roque had geklonken. „Het is prachtig dat ik voor het eerst scoor en dat ik de voorzet geef voor de 2-0, m'n eerste dit sei zoen. Maar het gaat natuurlijk alle maal om de teamprestatie. En die valt zwaar tegen als je in de laat ste seconde de gelijkmaker om je oren krijgt." Wilson verwoordde het gevoel van het hele elftal. De gezichten van de Hoekenezen stonden op zeven dagen slecht weer, terwijl de spelers van het veel hoger ge klasseerde Scheveningen feest vierden. Drie weken geleden had den ze tegen Genemuiden een 2-0-achterstand omgebogen in een 4-3-zege, twee weken terug speelden ze tegen Sparta Nijkerk 3-3 na een 3-0-achterstand en vori ge week bogen ze in het beker duel met WSB een 1-0-achter- stand om in een 2-1-zege. „Dit was onze slechtste wedstrijd van het seizoen. Als je dan toch nog een puntje pakt, moet je ge woon heel blij zijn", sprak de tweede trainer van Scheveningen. Bij Hoek realiseerde men zich dat er een unieke kans gemist was om een begin te maken zich uit de degradatiezone te worstelen. De ploeg blijft nu voorlaatste met 6 uit 9. Zonder bal speelde Hoek zaterdag goed. Met bal was dat een heel an der verhaal. De Zeeuwse topklas ser was onrustig, onzeker en voet balde onzuiver. Veel vloeiende combinaties werden niet op de mat gelegd, maar omdat Hoek Scheveningen meteen bij de keel greep, kon ook de nummer vier van de topklasse weinig gevaar stichten. Tholense Boys-Terneuzense Boys 1-2: Yordi Maas zette Terneu zense Boys na zestien minuten op 0-1. Daarna kreeg de thuisploeg via Matthijs van Stee wat kansjes, maar goals bleven tot de 74e mi nuut uit. Na een steekpass van Niels Hopmans zorgde Jesse Ver- bruggen voor de 1-1. De thuis ploeg ging op zoek naar de zege, maar liep in blessuretijd tegen een domper op toen Bart van Frae- ijenhove de 1-2 scoorde. Zwaluwe-Zaamslag 3-1: Pim Schonk opende de score en daar na bleef Zwaluwe de bovenliggen de partij. Een minuut na rust maakte Maurice Sprangers er 2-0 van en hij zorgde na een uur ook voor de 3-0. Via Michiel Leijte kwam Zaamslag nog terug tot 3-1. In de slotfase werd het elftal van de bezoekers, door de tweede gele kaart van zowel Joris Rademakers als Juriën Dam, tot een negental gereduceerd. Bruse Boys-WHS 5-0: Via Sander van 't Hof kreeg WHS in de ope ningsminuut een grote kans. De eerste helft ging gelijk op, maar dat veranderde na rust. Domeni- que van den Berge schoot op de paal, waarna Mats Willemse in de 57e minuut voor de 1-0 zorgde. Daarna maakte Domenique van den Berge een zuivere hattrick, raakte Arvin de Witte (WHS) de lat en zorgde Van den Berge met zijn vierde goal voor de 5-0. GPC Vlissingen-Oostkapelle 0-0: GPC deed zichzelf tekort, want met name voor rust kreeg de ploeg via Ricardo de Nooijer, Robin de Pagter, Remon de Vlie ger en Najim Boughmari aardige kansen. Voor de pauze vielen Max Leijer (pink uit de kom) en Boughmari geblesseerd uit bij GPC. Na de pauze hield Oostkapelle de gewezen koploper eenvoudig van scoren af. WC'68-Dauwendaele 2-3: Jair Tomasoa raakte de lat voordat Le vi Tamboer (zeventien jaar) Dau- wendaele in de eerste helft op 0-1 zette. Tien minuten na rust kwam WC'68 uit een penalty via Guido Duin op 1-1. Dauwendaele bleef sterker, Steven Visser raakte de lat en via Maarten van Vooren werd het een kwartier voor tijd 1-2. Hilbert van Akkeren zorgde nog wel voor de 2-2, maar in de 85e minuut maakte Guus Toorn- stra de winnende goal. De Meeuwen-MZC'11 2-4: MZC'11 toonde veerkracht, want na veertien minuten stond De Meeuwen door goals van Delano Langezaal en Robin Dek op 2-0. Een minuut na de 2-0 maakte Ra mon Janson er 2-1 van. Via Men- no de Nooijer en Koen Francke rook De Meeuwen aan de 3-1. In de 73e minuut kwam MZC'11 via Mathijs Hage langszij en daarna schoot De Nooijer op de lat. Hage zette MZC'11 in de 82e minuut op 2-3 en via Dennis Dekker werd het ook nog 2-4. SSV'65-Arnemuiden 4-3: Na ruim een kwartier leidde SSV'65 door goals van Richard Schouten en Rico de Putter. In plaats van 3-0 werd het vlak voor rust 2-1. Ar- nemuiden kreeg een penalty van arbiter Jobse en Yannick Schaier trof doel. In de 58e minuut kreeg Arnemuiden nog een strafschop en opnieuw scoorde Schaier. Schouten zette SSV'65 in de 73e minuut op 3-2, maar twee minu ten later maakte Leon van Belzen I de 3-3. Negen minuten voor tijd kreeg ook SSV'65 een strafschop en zorgde Rick Mulder voor 4-3. Daarna kreeg Arnemuiden-speler Maurice Elenbaas nog rood. door Jan Dagevos SPIJKENISSE - Er wordt dit voetbal seizoen wel een heel zware wissel getrokken op het incasseringsver mogen van Kloetinge. De Beveland- se hoofdklasser verspeelde al vier keer kostbare punten in blessure tijd. Zaterdag op bezoek bij Spijke- nisse wilde Kloetinge dit keer zelf de extra tijd aangrijpen om een punt uit het vuur te slepen, maar het kwam er niet van. Arbiter Van Essen was de stoorzender. Hij floot vijf minuten te vroeg af en dus kwam de gelijkmaker er niet: 2-1. Spijkenisse-Kloetinge 2-1 (1-1). 5. Jeffrey Duijnstee 1-0, 21. Jason Tjien Fooh 1-1, 47. Ruperto Dor othea 2-1. Scheidsrechter. G. van Essen (Best). Gele kaart: Duijn stee, Spoel (Spijkenisse), Veldhof, Quartel (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser (75. Dan- gelo Martien), Michel Maaskant, Timo Jansen; Mark Schuit, Aart Veldhof, Remco van Tiggele (84. Julius Bliek), Jason Tjien Fooh; Daan Esser (83. Alex Jobse) en Yves Nyemb. tot kater door Koen de Vries Hoek-Scheveningen 2-2 (1-0). 24. Fabian Wilson 1-0, 73. Kyle Does burg 2-0, 79. Leroy Resodihardjo 2-1, 90.+3 Samir el Moussaoui 2-2. Scheidsrechter: Brito Roque (Ca- pelle aan den IJssel). Gele kaart: Enzo Huntink, Marvin Nieuwlaat (beiden Scheveningen), Mateusz Kuzmicki, Kyle Doesburg (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Mitchell Braafhart; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Reguillo Van- depitte, Matthieu Voet; Mateusz Kuzmicki, Gert-Jan van Leiden, Jel- le de Schryver (88. Thomas van Renterghem), Birgen Martens; Mattis Persoons (70. Pepijn Van- gansbeke), Kyle Doesburg (90.+1 Giovanni Siereveld). 4 Scheveningen: Tom Boks; Michael Scholten (69. Wesley Goeman), Sa mir el Moussaoui, Michael Ros, Marcel Pronk; Enzo Huntink, Levi Schwiebbe, Leroy Resodihardjo; Mehmet Aldogan, Tim Peters, Ing- mar Maayen (72. Marvin Nieuw laat). door Klaas Verspoor VLISSINGEN - In de tweede klasse E pakte Bruse Boys door een 5-0-ze- ge op WHS, en het 0-0-gelijkspel van GPC Vlissingen tegen Oostka- pelle, de koppositie. Terneuzense Boys en Zwaluwe hebben één punt achterstand op de nieuwe koplo per uit Bruinisse. 4 Bruse Boys-speler Domenique van den Berge was viermaal trefzeker in het duel met WHS (5-0). De aanvaller maakte al zijn doelpunten in de twee de helft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33