SPORT Manchester United houdt dankzij een late treffer van Nederlandse spits een punt over aan de topper tegen Chelsea (1-1). De wereld is groter dan Rio MANCHESTER - Veel krediet bij de fans op Old Trafford had Robin van Persie niet meer over. Een on derzoekje leerde dat driekwart van de aanhang hem liever niet meer in de basis zag staan. De spits, aanvoerder bij afwezigheid van de geschorste Wayne Rooney, moest gistermiddag iets doen om weer in de armen van de suppor ters te worden gesloten. Het lukte hem, zij het op het nippertje. Veel tribunedelen stroomden al leeg toen Angel di Maria zich ge makkelijk liet vallen aan de linker kant van het zestienmetergebied. Branislav Ivanovic, de 'dader', kreeg zijn tweede gele kaart en moest het veld verlaten. Chelsea, trainer José Mourinho in het bij zonder, lachte cynisch om het inci dent. Diep in blessuretijd kon er weinig meer misgaan voor de kop loper van de Premier League. Di Maria, die de toegekende vrije trap zelf nam, legde de bal perfect op het hoofd van Marouane Fellai- ni. De Belg, op de weg terug na een zeer matige fase in zijn car rière, knikte goed in, maar vond landgenoot Thibaut Courtois op zijn weg. De doelman, in grootse vorm, stootte de inzet echter recht in de loop van Van Persie die met links onhoudbaar inschoot (1-1). Wat volgde was een atypische reac tie van de aanvaller. Hij sperde zijn mond wijd open, rende als een dolle richting de hoekvlag en vierde de gelijkmaker door zijn shirt uit te trekken. Van Persie, ff Ik heb in alle wedstrijden één of twee kansen gekregen, maar miste ze steeds blij als een debutant, trok na af loop het boetekleed aan. „Niet slim", reageerde hij. „Dat had ik niet moeten doen." De uitbarsting van vreugde was echter te verklaren. „Ik heb in alle wedstrijden telkens één of twee kansen gekregen", vatte hij zijn matige vorm van de laatste weken samen. „Maar miste ze steeds." Tegen Chelsea liep het tot zijn doelpunt in de slotminuten niet anders. Tweemaal kon hij scoren, evenzoveel keer liet de internatio nal dit na. Dit gebrek aan scherpte was Van Gaal niet ontgaan. „We hadden de wedstrijd voor rust moeten beslissen." De manager spaarde Van Persie door de international niet bij naam te noemen. Evenmin gaf hij hem de credits voor het punt. „Ik ben trots op de vechtlust van mijn spelers", gaf Van Gaal aan. „Maar onze beste wedstrijd? Nee. Verre van zelfs." Van Persie kreeg wel een kleine reprimande. „Een beet je stom om je shirt uit te trekken en daarvoor een gele kaart te krij gen." Van Persie en Van Gaal zaten op dezelfde lijn. Beiden vonden dat Manchester United blij moest zijn met een gelijkspel, maar eigenlijk een zege verdiende. Door twee momenten van onoplettendheid in de defensie kwam Chelsea in een zetel terecht. Keeper David de Gea redde nog na een inzet van Eden Hazard, die zomaar door kon lopen, maar was uit de daarop vol gende corner kansloos. Rafael kwam lengte, slimheid en sprong kracht tekort om Didier Drogba van scoren af te houden. De Ivori- aan kopte keihard raak: o-i. De hoop van United op de eerste grote overwinning van het sei zoen vervloog. Van Gaal: „Chelsea is Europa's beste wat betreft het doodmaken van een wedstrijd." Dat zijn team alsnog gelijkmaakte, voelde daarom als een opluchting, al zag hij vooral verbeterpunten. Het geklungel in de achterhoede zat hem het meeste dwars. Om het belang van compact spelen te benadrukken liet hij de selectie de avond voor het duel de tweede helft van Real Madrid-Barcelona (3-1) kijken. United pakte het goed op, op een korte fase na, waarin Drogba scoorde en Chelsea naliet het duel te beslissen. Tegengas van zijn collega Mourin ho kreeg Van Gaal niet. De Portu gees, ooit assistent van Gaal bij Barcelona, noemde hem 'één van de beste trainers op aarde'. Vol gens Mourinho kan Manchester United onder Van Gaals leiding dit seizoen nog best de titel grij pen. „Geef hem de tijd, dan komt het vanzelf goed." Van Gaal versus Moyes Wmm Van Persie behaagt United-fans Trainer Louis van Gaal heeft het in zijn eerste negen competitie duels met Manchester United nog slechter gedaan dan David Moyes vorig seizoen. Moyes werd voor het einde van het seizoen ontslagen. MAANDAG 27 oktober 2014 door Geert Langendorff Robin van Persie seizoen David Moyes '13-T4 9 4 2 3 14 (14-12) Louis van Gaal '14-T5 9 3 4 2 13 (16-13) Robin van Persie is na zijn doelpunt in blessuretijd uitzinnig van vreugde. Hij trekt zijn shirt uit en gooit het in de lucht. Het komt de Nederlander op een domme gele kaart te staan, foto Matthew Ashton/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28